Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Niesamowite efekty dźwiękowe 2009/01/19 11:11 #2747

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Sięgnąłem dziś do mojej kolekcji filmów. Od razu w oczy rzuciła mi się czarna okładka jednego z nich - Terminator 2. Film, który zmienił życie wielu ludzi i sprawił, że nic już nie jest takie samo jak kiedyś. Na jego temat zbytnio rozpisywał się nie będę...wszyscy chyba widzieli =)
Dlaczego więc piszę o Terminatorze w dziale sounds? A no dla tego:

{audio}images/stories/hastalavista.mp3{/audio}

Z pewnością jest to jeden z najbardziej niesamowitych efektów dźwiękowych w historii kina, który na długo pozostaje w pamięci. Mógłbym na jego temat napisać książkę :D

Każdy z nas tutaj jest uwrażliwiony na dźwięki jakie nas otaczają. Jest pasjonatem. Ja w szczególności lubię analizować i zagłębiać się w piękno tworzenia dźwięków. Poczynając od zwykłych szumów kończąc na takich "soczystościach" jak wyżej.
Zachęcam wszystkich do spędzenia chwilki czasu nad podziwem owego arcydzieła =)

Dla tych, którzy taki dźwięk chcieli by mieć jest dobra wiadomość. Można go sobie zrobić samemu :p Sposobów jest wiele. Mi do głowy oczywiście przychodzi głównie synteza =) Nawet z darmowych wtyczek da się coś takiego poskładać. Nie jest to zadanie łatwe, ale nie jest też trudne =) W przyszłości zamierzam znów zacząć tworzyć muzykę. Na pewno w jednym ze swoich utworów umieszczę taki dźwięk. Jest to mój plan od dobrych kilku lat =) Na razie jednak poczekam sobie aż skompletuję w miarę przyzwoity sprzęt, który będzie godny aby ten dźwięk stworzyć =)

Jeżeli ktoś posiada jakieś inne przykłady niekoniecznie z filmów - nalegam do podzielenia się!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena