Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

kilka pytan co do bassow i melodii 2008/11/11 20:29 #2109

  • Anakins
  • Anakins Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 0
Siemanko! właśnie trafiłem na to forum i może wy mi pomożecie :D . Mianowicie:
Słyszałem coś że jak układa się melodię to ona składa sie z dwudźwięków itp. może mi ktoś to wyjaśnić? czy podczas gdy leci melodia bassy również wtedy graja czy sa wyłączane na czas gry melodii;>? no i ostatnie pytanie jak "się to robi" że melodia w utworach nie jest ciągła lecz składa się jakby z pociętych fragmentów coś jakby jeden krótszy później dłuższy itp. i przez to jest tak fajne brzmienie?;>za odpowiedzi thx . pozdro all;p

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:kilka pytan co do bassow i melodii 2008/11/12 13:30 #2110

  • wwwaskiii
  • wwwaskiii Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Hehe :) Witam:) Jestem nowym na tym forum ale postaram Ci się pomóc...

Więc...:

-"Słyszałem coś że jak układa się melodię to ona składa sie z dwudźwięków itp. może mi ktoś to wyjaśnić? czy podczas gdy leci melodia bassy również wtedy graja czy sa wyłączane na czas gry melodii;>?"

ODP. Stary... Ty układasz melodię i to od Ciebie zależy kiedy ma iść bass z melodią a kiedy nie...
Ty jesteś artystą więc robisz z utworem co chcesz:) Możesz w niektórych fragmentach utworu mieć bass z melodią albo i nie...

-"jak "się to robi" że melodia w utworach nie jest ciągła lecz składa się jakby z pociętych fragmentów coś jakby jeden krótszy później dłuższy itp. i przez to jest tak fajne brzmienie?;"

ODP. Tego to juższczerze wogóle nie kapuje... Czy chodzi Ci o długości nut (albo rozciągasz prostokąt [długa nuta], albo skracasz [krótka nuta]) a jak nie oto Ci chodzi to nie WIEM...

"pociętych fragmentów" pomyśl najpierw jak zinterpretować pytanie a nie piszesz na szybkiego...

Chyba, że się myle... A wy Panowie jak uważacie??:D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:kilka pytan co do bassow i melodii 2008/11/23 22:30 #2201

  • Anakins
  • Anakins Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 0
wie cmoze opisze to dokladniej:


więc problem jest taki że na pewno muszę ułożyć i do melodii i do bassów jakiś dźwięk. i to jest jasne.

później muszę wrzucić je do piano rolla. gdzie właśnie znajdują się plasterki o których pisałem. (zaznaczone w okręgu)

link do obrazka : www.speedyshare.com/308916183.html


i dalej pisałem o tym jak ułożyć te plasterki w piano rollu, aby melodia brzmiała jak w profesjonalnych utworach. dla lepszego wyjaśnienia podam przykład jakim jest v1r00z- funeral song 2008
i przykładem jest melodia od 1:56 do 2:06

link do utworu: patrz.pl/mp3/v1r00z-funeral-song-2008

no i jak słychać ta melodia owszem jest zbudowana z jednego dźwięku, brzmienia ale nie jest on ciągły!! składa się z czegoś jak by krótszych i dłuższych momentów tego danego dźwięku, które dzięki temu tworzą melodię jaką słyszeliśmy w utworze, do którego dałem link.


i właśnie teraz pojawia się pytanie, jak ułożyć te moje plasterki w piano rollu, aby nie tworzyły jednego i ciągłego dźwięku, lecz tworzyły melodię z takich (jak pisałem wyżej) krótszych i dłuższych fragmentów.


wiec wydłużam dane plasterki lub skracam, i powstaję takie coś:

link do obrazku: www.speedyshare.com/496133243.html


i tutaj jest właśnie kłopot.

1) dźwięk nutek które wydłużyłem wcale nie jest dłuższy! więc pytam dlaczego?

2) jeśli spojrzycie na układ plasterków to widać że są one obok siebie. i nic nie daje mi to że dane plasterki są skrócone lub wydłużone bo dany dźwięk i tak się zlewa i tworzy stałe jednostajne brzmienie. nie ma tych krótszych i dłuższych fragmentów jak w profesjonalnych utworach lecz cały czas leci stały jeden dźwięk. Dlatego pytam jak mam ułożyć dane plasterki z dźwiękiem melodii lub bassu, aby tworzyły te owe krótsze i dłuższe fragmenty ?

mam nadzieję że teraz dobrze przedstawiłem mój kłopot. mam nadzieję że teraz będziecie mogli udzielić mi odpowiedzi Chichot

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:kilka pytan co do bassow i melodii 2008/11/24 08:40 #2204

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Jeżeli rozciągasz nutę w piano roll, a dźwięk i tak się urywa to znaczy, że sustain na obwiedni amplifiera (bądź filtra) jest ustawiony na zero. Ustaw go na max i będzie ok. Obwiednia (envelope) wygląda tak

[img size=150]media/kunena/attachments/legacy/images/amp_env.jpg[/img]

Sustain to ten trzeci suwak od lewej.

Co do melodii to zupełnie nie rozumiem w czym widzisz problem. Jeżeli nie masz pojęcia o muzyce, nutach, akordach itp itd to po prostu kombinuj, może w końcu Ci się uda.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:kilka pytan co do bassow i melodii 2008/11/24 11:04 #2205

  • Anakins
  • Anakins Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 0
no masz rację, nie mam zbytniego pojęcia o czym napisałeś. ale może znasz jakąś stronkę skąd można to w teorii opanować od podstaw bo przecież jak zapiszę się do szkoły muzycznej to kilka lat mi to zajmie <lol2> . pozdrawiam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:kilka pytan co do bassow i melodii 2008/11/24 16:11 #2207

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Buehehehe nieważne czy pójdziesz do muzycznej szkoły czy też nie - i tak Ci to zajmie kilka lat.
Stronki żadnej nie znam. Z doświadczenia jednak wiem, że materiały pomocnicze jakie znajdziesz w sieci są o kant dupy roztrzaść.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:kilka pytan co do bassow i melodii 2008/11/24 21:29 #2210

  • Anakins
  • Anakins Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 0
to bynajmniej dziękuję bo nie będę się silił na szukanie w necie :D thx za wszelką pomoc jednak co byś mi polecił do nauki melodii?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:kilka pytan co do bassow i melodii 2008/11/24 22:39 #2211

  • chuson
  • chuson Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 58
  • Otrzymane podziękowania: 0
Internet - kopalnia wiedzy

tutaj cos jest ;) musictheory.net/translations.html#pl
a najlepiej to samemu duzo melodi ukladac, wtedy slychac czy falszuja czy nie. Tez by mi sie wiele przydalo do nauki szczegolnie o tych gamach itp.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena