Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Electro exorcist 2012/02/13 23:26 #15246

  • paweland
  • paweland Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 2
Siemanko , trochę ostatnio inspiruję się dubstepem :) i naszło mnie na większą zabawę z elektroniką :) przesyłam mój nowy kawałek z FL 10.

miłego wieczoru ;]



Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez paweland.

Odp: Electro exorcist 2012/02/13 23:55 #15247

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Zanim cokolwiek powiem to zastanawiam się czy to przesunięcie w prawo, głównie za sprawą pogłosu clapa, to celowy zabieg?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Electro exorcist 2012/02/14 00:06 #15248

  • paweland
  • paweland Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 2
troche nie bardzo wiem o który moment Ci chodzi , wszystko jest tak jak ma być jeśli chodzi o rytm ... jeśli chodzi o dubstep to chyba tam taki jest wlaśnie rytm ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Electro exorcist 2012/02/14 00:08 #15249

  • paweland
  • paweland Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 2
ale faktycznie jak teraz tak sie wsłuchuje to jest takie wrażenie jakby on się przesuwał w prawo porzez ten pogłos :) ale na panoramie on stoi w miejscu ...

faktycznie ! jakoś wcześniej nie zastanawiałem sie nad tym clapem i mi to dobrze chodziło ale teraz słyszę że jest troche za daleko w prawo , racja ... ale wcześniej to mi nie przeszkadzało , ale racja teraz słyszę i bym go przesunął ... :) pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez paweland.

Odp: Electro exorcist 2012/02/14 01:15 #15251

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Zmęczenie słuchu - normalna rzecz :). Dlatego czasami lepiej odstawić miks i wrócić następnego dnia "na świeżo". Co do reszty na razie nie pomogę bo mam pod ręką tylko najprostsze "pchełki" ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Electro exorcist 2012/02/14 13:45 #15252

  • paweland
  • paweland Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 2


Panie moderatorze :) poprawiłem trochę miks delikatnie i panoramy ale nie wiem jak skasować ten mój pierwszy post i tu zamieszczam nową wersję :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez paweland.

Odp: Electro exorcist 2012/02/14 17:16 #15255

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Lepiej nie, bo poleci cały temat a tego nie chcemy ;).

Bardzo fajny kawałek, dużo się dzieje, taki niezbyt typowy dubstep (który często jest nuuuuuudny właśnie przez to 5min woooble woooble). Technicznie słyszę, że jest trochę chaotycznie, chyba za dużo przestrzeni i się rozmywa wszystko. Przestrzeni = pogłosu, brzmi jakby był odtwarzany w wielkiej pustej sali, gdyby w takim stanie był puszczony w klubie to by "nie działał". Jeżeli coś jest bliżej to jest głośniejsze i ma mniej pogłosu albo wcale, jeżeli coś jest dalej to jest cichsze i ma więcej pogłosu, tutaj czy głośno czy cicho wszystko wydaje się mieć pogłos przez co jest rozmazane już na starcie nazbyt mocno i traci moc.

Ciekawy artykuł w tym temacie: audio.tutsplus.com/tutorials/mixing-mast...mixing-part-6-depth/

Pogłos to nie narzędzie do wklejania go wszędzie, często słyszę jak jest nadużywany tam gdzie nie trzeba. Fajnie brzmi, ale co za dużo to nie zdrowo, podbite wysokie częstotliwości też fajnie brzmią ale jak każdy instrument będzie tak miał to raczej nie będzie fajnie. Tutaj według obrazka w artykule nie ma źródła dźwięku i poszczególnych warstw (dalej, bliżej) tylko wszystko jest jednym wielkim pogłosem ;).
Za tę wiadomość podziękował(a): paweland

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Electro exorcist 2012/02/14 19:30 #15256

  • paweland
  • paweland Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 2
chyba czas żebym kupił sobie monitory :P bo wszystko co robię , tworzę to wszystko słucham na słuchawkach ... ;/ ;( dzięki za radę kolego

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena