Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Coś mocniejszego - utwór mej kapeli. 2011/12/27 20:28 #14764

  • Kardas
  • Kardas Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 5
Jou wszystkim.
W końcu nagraliśmy porządnie jakiś kawałek, więc chciałbym się pochwalić (o co prosił głównie Pietia) i wprowadzić więcej szatana w ten gąszcz elektroniki :D.
Narazie jest to praktycznie surowy miks z szybką equalizacją i kompresją, nie ogarniany i nie dopieszczany.


www65.zippyshare.com/v/21615137/file.html
Proszę o ściąganie, a nie słuchanie w tym playerku, bo to co zrobił zippyshare z oryginalnym plikiem, to jakaś kpina :).


Czekam na opinie i pozdrawiam :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Kardas.

Odp: Coś mocniejszego - utwór mej kapeli. 2011/12/28 08:19 #14768

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Elo.
Po raz kolejny pokazałeś klasę:)
Nie jest to wprawdzie mój klimat ale muza daje czadu.Brzmienia gitar są świetne riffy grają tak jak powinny.Perka też niczego sobie.Solówki też są zawodowe.
Moja koleżanka z pracy lubi taką muzę i ocenia Was 10/10 ;)
P.S. Kasia prosi o więcej;)
Pozdro.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Coś mocniejszego - utwór mej kapeli. 2011/12/28 13:04 #14773

  • małolat
  • małolat Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 47
  • Otrzymane podziękowania: 2
"...jestem Polakiem mam na to papier i cały komplet zachowań ..." śpiewa "Raz,Dwa ,Trzy " ale tu się nie ma do czego przyczepić :)
No super .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Coś mocniejszego - utwór mej kapeli. 2011/12/30 00:23 #14812

  • Kardas
  • Kardas Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 5
Heh dzięki dzięki :D.
Nie da się ukryć, że na gitarzystę nie mogę narzekać. Jeżeli chodzi o riffy i kompozycję to łeb ma niesamowity :).
Nad miksem po nowym roku jeszczę posiedzę po nowym roku, jak dostanę od gitarzysty pojedyncze ścieżki gitar, a nie gotowy utwór. Tym bardziej, że na dzisiaj mamy zaplanowany ostatni z 3 dni siedzenia przy kompie, gitarze, klawiszach, perce etc. i nagrywania kawałków.
Myślę więc, że za jakiś tydzień-dwa pojawi się więcej pełnych kawałków w różnych stylach. Jeszcze jeden czy dwa będą z gatunku tych cięższych, cośtam mamy też funku z domieszką elektroniki... Ale nie zapeszam :D

Dzięki i czekam na kolejne opinie, póki mogę coś jeszcze zmienić ^^.
pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Coś mocniejszego - utwór mej kapeli. 2011/12/30 16:52 #14819

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
Napiszę tak: brzmienie ...ujdzie w tłoczysku...frazy...powyrywane każda z innej bajki...żadna rewelacja jeśli chodzi o riffy -osobiście bez urazy... aby załapać słuchacza na ten ,,zestaw,, musi nieco mieć zakulone ucho...generalnie sporo roboty przed muzycznym aranżem dla Was, basista chyba na browara poszedł w tym kawałku bo po nim żadnego śladu tylko prosty podkład na funtach...bębny nieco za suche (tektura) tak,tak, wiem ,że przed mixem i wiem ,że plik nieco dostał po dupsku na zippy...ale...przyczaję się na ostateczną wersję. Powodzenia w realizacji tego projektu. ...:P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Coś mocniejszego - utwór mej kapeli. 2011/12/30 17:10 #14820

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Mocne brzmienie, rzadko się zdarza na VSTi, tym bardziej pozytywnie odebrany utwór. Utwór jest pełny, nie ma to jak prawdziwe gitary, a te solówki rewelacyjne. Daliście czadu, nie ma co.
Moja ocena 11/10

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Coś mocniejszego - utwór mej kapeli. 2011/12/30 19:35 #14823

  • Arteda
  • Arteda Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • dj arteda
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
FAJNE utworki macie jak się tak zastanawiam jakbym wrzucił jakiś swój utworek, pewnie by wam się nie podobał , zresztą to inny styl bo ja w transie gustuje :P


ps. widać u was profesje pozdro i dalej pracujcie :P:P:P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Coś mocniejszego - utwór mej kapeli. 2011/12/30 19:58 #14825

  • Kardas
  • Kardas Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 5
TRIOBAS1: Dzięki za krytykę, chociaż mogła by być trochę bardziej konstruktywna :). Widzę, że znasz się na rzeczy, więc doradź może co konkretnie zmienić np. w aranżu. IMHO gitarzysta właśnie dokonał połączenia na pierwszy rzut ucha nie całkiem pasujących do siebie riffów w taki sposób, że tworzy to całkiem spójną całość.
Brzmienie jest jakie jest, ponieważ kawałek jest praktycznie surowy. Bębny brzmią kartonem, bo to nieobrabiany sampler (chyba Superior Drummer, ale nie dam głowy), bez kompresji i eq, a gitary były nagrywane przez Amplitube'a i również nie były poddane jakimkolwiek zabiegom dopieszczania. Co do basu, to tak na prawdę jeszcze go nie ma. Basista jeszcze sie nie dograł, a to co słychać (albo i nie), to bas nagrany za pomocą elektryka podpiętego pod Amplitube'a z oktawerem :).
Także proszę brać poprawkę na to, że jest to na prawdę dość amatorsko zrealizowany kawałek (chociaż zdaję sobie również sprawę z tego, że w takich samych warunkach można by to zrobić o wiele lepiej), a nie studyjne nagranie naszego singla :P.

Ale za wszelkie opinie i konkstruktywną krytykę wielkie dzięki ;).
pzdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Kardas.
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena