Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Audionectic - Legz Breaker 2011/08/31 20:42 #13673

  • Ahremov
  • Ahremov Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • W muzyce wszystko jest mozliwe (Novation)
  • Posty: 542
  • Otrzymane podziękowania: 17
Witam.Po miesiecznej przerwie wakacyjnej,przyrzezbilem z rozkosza takie oto polamance ;)
Krytyka mile widziana.



download:
hostuje.net/file.php?id=a5c404fb8a6b13634203d70b2347bfc5

Milego odsluchu.Niech sie glowka kiwa a nuzka tupie he he
Pzdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Audionectic - Legz Breaker 2011/09/01 08:15 #13680

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Hmmmm. Czy bas wrzucałeś na unisono czy inny efekt? Bo mam dziwne wrażenie, że tam w dole pasma pływa, czego raczej się powinno unikać- warto zastosować routing basu na dwa kanały, by dół i niski środek sprowadzić do mono i nasycić dół by ładnie falował, a od środka na całą górę pasma możesz stosować efekty przestrzenne jakie się podoba.

By uzyskać większą czytelność leadów wrzuć na nie kompresor (Antress w tym przypadku się bardzo dobrze sprawdza) z Ratio 2:1, attack 15-30 ms, release od 75 do 400 ms (w zależności od długości nutek), thresholdem i gainem się pobawisz w zależności od ich szczytowych i średnich poziomów. Trochę zabaw na cutoffie (np. przejście z maksymalnej na najniższą czytelną częstotliwość w ciągu jednej czy dwóch czwartych) czy modulacja.

Kompresję też warto zastosować np. na werbel (Antress ma kilka dobrych ustawień customowych na werbel), po czym dodajesz krótki reverb (może być nawet ten z FLS- tam dość dużo można poustawiać).

Dynamika miksu naprawdę dobra- jeszcze do takiej mi dość dużo brakuje. Merytorycznie dość dużo się dzieje, ale w pewnym momencie jakby wszystko pustoszeje... Może za mało gry basu?
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Audionectic - Legz Breaker 2011/09/01 09:38 #13684

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Też mi się wydaje, że za dużo transjentów - gra perkusja, na to nachodzi jakiś bas i jednocześnie plumkanie. Wszystkie te ataki łączą się ze sobą i walczą o miejsce, mam akie wrażenie, że przez to perkusja zanika i nie uderza na tyle na ile powinna. Wystarczyło by właśnie przykompresować niektóre melodie. Takie łamigłówki techniczne z którymi wszyscy walczą ;).

Pomijając technicznie tam to kawałek buja nieźle, orkiestra dodaje smaku :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Audionectic - Legz Breaker 2011/09/01 10:34 #13686

  • Ahremov
  • Ahremov Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • W muzyce wszystko jest mozliwe (Novation)
  • Posty: 542
  • Otrzymane podziękowania: 17
Tak naprawde to wlasnie takie same mam odczucia sluchajac na sluchawkach.Na monitorach natomiast brzmi niezle.Pewnie wina pomieszczenia.Gdzies za dwa tyg bede zmagal sie na powaznie z akustyka pokoju moze to cos zmieni.Dzieki za wskazowki.Napewno przetestuje.NIe sprawdzalem natomiast analizatorem widma.Raczej na biegu wszystko,troche zabawy korektorami.Mozna to uznac za pierwszy porzadny szkic.Kilka zapetlonych pomyslow,zaaranzowanych na szybkiego,co by nie ulecialo z glowki ;)

NEX ,sprawdzasz czasem priv?mam pytanko.
Pzdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Audionectic - Legz Breaker 2011/09/01 11:06 #13687

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Nie często, ale mam powiadomienia na pocztę ;). Na razie nic nie ma.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena