Korg PA bez tajemnicKorg pa5x zostawia furtkę użytkownikom wcześniejszych modeli paX, którzy decydując się na najnowszy model chcieliby bezstresowo rozpocząć w oparciu o już wypracowany materiał. Inaczej mówiąc istnieje możliwość zaimportowania większości danych ze starszych modeli z serii Korg PA. Dane z, Pa1000, Pa700 mogą zostać przekonwertowane w większej części (wszystko z wyjątkiem danych SongBooka).

Producent deklaruje możliwą kompatybilność z jeszcze starszymi modelami np. pa3x, jednakże tutaj mogą wystąpić znaczne różnice, które wymagać będą od użytkownika przystosowania części danych po konwersji.

Starsze modele z serii PA zapisywały swoje dane w postaci folderów z rozszerzeniem SET. Aby móc skorzystać z takich danych wpierw konieczna jest konwersja tychże setów do aktualnie obowiązującego formatu KST.

Uwaga: proces konwersji jest czasochłonny. W jego trakcie na ekranie wyświetla się pasek postępu.

Przeczytaj również: Jak sprawdzić aktualne wydanie systemu operacyjnego OS w instrumencie Korg pa5x

Jak przeprowadzić proces konwersji? - o tym w poniższym materiale - zaczynamy:

 

Naciśnij przycisk File [1], a następnie przycisk Menu [2]

Korg pa5x - migration data from pa4x

Z poziomu ekranu wybierz Import

Korg pa5x - migration data from pa4x

Następnie naciśnij na ekranie Source [1] > Browse (…) [2] celem wyboru SETa przeznaczonego do konwersji SET folder.

Korg pa5x - migration data from pa4x

Przejdź na ekranie do sekcji Destination [3]  po czym naciśnij  Browse (…) [4] celem wskazania docelowego miejsca, w którym zostanie zapisany plik po konwersji (najczęściej będzie to pamięć wewnętrzna korga, ale może to być również pamięć zewnętrzna w postaci pendrive)

Naciśnij ikonę litery T: (Text Edit ) [5] Korg pa5x - migration data from pa4xcelem wyświetlenia wirtualnej klawiatury ułatwiającej wprowadzenie nazwy, jaką otrzyma plik po konwersji

Korg pa5x - migration data from pa4x

Naciśnij ok po zakończeniu operacji. W Tym momencie mamy wprowadzone wstępne dane, i możemy przejść do najważniejszego etapu - samej konwersji

Naciśnij przycisk Import [6] celem rozpoczęcia procesu konwersji

Korg pa5x - migration data from pa4x

To wszystko. POWODZENIA