freesamplesSound Dust dumnie prezentuje bezpłatne wydanie samplera granularnego Grainstrument LITE, z przeznaczeniem dla systemu Native Instruments Kontakt. Jest to najprostszy tego typu instrument jaki znam, w przeciwieństwie np. do wtyczki PolyGAS, która jest bardziej skomplikowana a przez co mniej przyjazna.

Przeczytaj również: Granularis bezpłatny sampler granularny na bazie instrumentu NI Kontakt

grainstrument-lite

Interfejs użytkownika odznacza się jedynie dwoma parametrami kontroli z dostępem do kontrolera XY. Mamy możliwość zdefiniowania rozmiaru ziaren wraz z szybkoscią oraz ustawienia pogłosu. Graficzna prezentacja załadowanej próbki wyświetlana jest po prawej stronie interfejsu i zajmuje jego większą część.

Uwaga: do prawnej pracy wtyczki bez jakichkolwiek ograniczeń wymagane jest posiadanie pełnego wydania samplera Native Instruments Kontakt wchodzącego w skład pakietu Komplete 11. W przeciwnym wypadku będziemy skazani na skorzystanie z bezpłatnego Kontakt Playera, który pozwala na bezkonfliktowe działanie jedynie przez 15 minut. Użytkownik nie będzie miał również możliwości zapisu własnych ustawień.

W pobranej paczce znajdziemy dwa pliki z rozszerzeniem NKI. Jeden stanowi zbiór próbek audio. Drugi plik jest pusty i pozwala na ładowanie własnych sampli. Aby wczytać własne próbki należy klinąć na ikonę z kluczykiem umieszczoną w lewym górnym rogu a następnie przeciągnąć wybrany plik audio na panel

Free Download (Pobierz sampler granularny za darmo - link poniżej)

Dodatek Grainstrument LITE pobieramy ze strony Sound Dust (Wielkość pobieranego pliku 19.5 MB)