freesamples Back To School 2021 to zbiór próbek w formacie WAV wyprodukowanych przez firmę Function Loops. W ramach pakietu otrzymujemy zestaw próbek damskiego wokalu oraz 3 zestawy acapella. Z uwagi, że tego typu paczki pojawiają się stosunkowo rzadko warto zainteresować się pakietem.

Pobierz również: French Violin czyli brzmienie francuskich skrzypiec za darmo Sample4Free

Próbk dostępne są w wersji przetworzonej (wzbogacone o efekt pogłosowy) i nieprzetworzonej. Całość podzielono ze względu na tempo (w zakresie 98-140 BPM). W sumie w ramach głównego zestawu próbek otrzymujemy 15 próbek w 24-bitowym formacie WAV.

free-vocals

Pobierz próbki wokalne bezpłatnie - link poniżej

 

freesample Spitfire Audio udostępnił dodatek Bass Guitar, przez co rozszerzył kolekcję LABS.

Jeżeli pakiet LABS nie jest Ci znany, spieszę z informacją, że jest to kolekcja oprogramowania, która współpracuje z bezpłatną wtyczką Spitfire Audio.

Przeczytaj również:Dulcimer bezpłatne rozszerzenie dla instrumentu LABS od Spitfire Audio Sample4Free

 

Pomimo dużej popularności pakietu, można ją łatwo przegapić, z uwagi na fakt, iż oprogramowanie z logo Spitfire Audio jest bardzo drogie.

Tytułowa paczka zawiera 4 presety: Classic Bass amp/DI and Warm Bass amp/DI. LABS Bass Guitar posiada 5 parametrów z możliwością ich edycji. Końcowe brzmienie jest na najwyższym poziomie.

Jeśli nie jesteś zaprawionym basistom LABS Bass Player pomoże w wykreowaniu ciekawych pochodów basu.

 

Aby pozyskać bezpłatną kopię rozszerzenia, przechodzimy na stronę z poniższego linka

freesamplesLoopmasters zapowiedział dostępność kolejnej wersji platformy służącej zarządzaniu próbkami Loopcloud 6.0, działającej pod kontrolą komputerów klasy PC oraz MAC.

Loopcloud w głównym zamyśle ma pomagać producentom w zarządzaniu arsenałem sampli audio oraz pętli. Platforma stanowi ogromne źródło gotowych próbek, pętli czy brzmień (wszystkie skatalogowane). Serwis dodatkowo umożliwia edycję, organizację posiadanego materiału i wiele więcej

Nie jest tajemnicą, że Loopmasters to jeden z największych graczy na rynku sampli. Ilość oferowanych próbek przekracza pojemności naszych dysków.

Ciekawostką jest to, że aplikacja Loopcloud może działać jako wtyczka z poziomu dowolnego DAWa. W przeciągu ostatnich lat sama aplikacja rozwinęła się znacznie stając się jednocześnie wirtualnym instrumentem z bogatymi narzędziami do edycji próbek oraz pełną integracją z aplikacjami nadrzędnymi.

loopcloud

Co nowego w wersji 6.0?

 • Wsparcie dla inteligentnych funkcji, które pomogą użytkownikowi szybciej odnaleźć to czego szuka
 • Zestaw 3 dodatkowych efektów
 • Dodatkowe opcje w ramach eksportu

Ile to wszystko kosztuje?

Koszty miesięcznej subskrypcji zaczynają się od 8 dolarów. Istnieje możliwość przetestowania usługi (30-dniowy okres testowy).

freesamplesFirma Loopcloud udostępniła paczkę Chillwave Vocals stanowiącą zbiór 175 próbek wokalnych w 24-bitowym formacie WAV. Sample zarejestrowano w tempie 150 BPM. Pliki są dystrybuowane na licencji Royalty free. Oferta limitowana czasowo.

Poznaj również: Loopcloud Free 5.0 bezpłatny menadżer sampli firmy Loopmaster

loopcloud

Lista pozostałego bezpłatnego oprogramowania dostępnego po zarejestrowaniu:

 • Chillwave Vocals (oferta wygasła)
 • 1 GB Exclusive Vocal Pack
 • 1 GB Loopcloud Welcome Pack

freesamplesFirma We Sound Effects udostępniła pakiet We Sound Effects Bundle 2020, stanowiący zbiór ponad 20 GB efektów na licencji Royalty Free z możliwością wykorzystania próbek w komercyjnych projektach. Znajdziemy tu bogactwo odgłosów miasta, pomieszczeń, dźwięki ruchu ulicznego, zwierząt, dźwięki z gier itp.

W opracowaniu pakietu brali udział Edible Audio, Federico Soler Fernández, Lukas TVR, Sound Ex Machina, Soundbits i inni.

Poznaj również: GDC Bundle 2018 paczka 30 GB sampli od Sonniss! Sample4Free

Całość podzielono na 2-gigowe paczki co zdecydowanie ułatwi pobieranie plików osobom posiadającym wolniejsze łącze.

99-sound-effects

freesamplesLoopmasters zapowiedział dostępność kolejnej wersji platformy służącej zarządzaniu próbkami Loopcloud 5.0, działającej pod kontrolą komputerów klasy PC oraz MAC.

Loopcloud w głównym zamyśle ma pomagać producentom w zarządzaniu arsenałem sampli audio oraz pętli. Platforma stanowi ogromne źródło gotowych próbek, pętli czy brzmień (wszystkie skatalogowane). Serwis dodatkowo umożliwia edycję, organizację posiadanego materiału i wiele więcej

Co nowego?

 • Odświeżony interfejs zoptymalizowany do pracy w trypie split
 • Dwa nowe instrumenty w postaci wtyczek Loopcloud Drum oraz Loopcloud Play
 • Poprawiony silnik odpowiedzialny za przeglądanie zasobów
 • Możliwość „podglądu” działania efektu w czasie rzeczywistym
 • Możliwość odsłuchu próbek
 • Dodatkowe miejsce na własne próbki w chmurze
 • Zaawansowany edytor pętli
 • Okno podglądu Waveform

loopcloud

Loopcloud Drum oraz Loopcloud Play działają pod kontrolą dowolnej aplikacji typu DAW posiadającej wsparcie dla formatu VST.

freesamplesFirma Muze udostępniła bezpłatny pakiet brzmień basowej gitary: Bass Elements Demo, współpracującej z pełną wersją aplikacji Native Instruments Kontakt. Na bezpłatnym Kontakcie Player podziałać można jedynie przez pierwsze 15 minut.

W sumie 2 GB brzmień stanowiących wycinek z pełnego wydania, co przełożyło się na 144 gotowe presety. Szkoda że produent nie załaczył plików w formacie WAV.

bass-elements

Interfejs wtyczki nie jest spacjalnie intuicyjny, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Chcąc uzyskać dostęp do przeglądarki brzmień należy kliknąć na nazwę “IN Settings” znajdującą się poniżej wskaźników wysterowania.

Z poziomu interfejsu istnieje możliwość zmiksowania dwóch brzmień w jedno. Na pokładzie znalazło się miejsce na arpeggiator oraz dość dobrze wyposażoną sekcję efektów podpartą kompresorem, korektorem oraz efektemi takimi jak: delay, reverb, chorus oraz flanger

Po bezpłatne wydanie Bass Elements Demo odsyłam na stronę producenta (na dole strony znaleźć można sekcję: Free Version). Nie ma konieczności tworzenia konta na stronie.

freesamplesImpact Soundworks udostępnił bezpłatną paczkę brzmień gitary basowej zatytułowanej Shreddage 3 Precision FREE. Ta działa pod kontrolą samplera Native Instruments Kontakt. Całość oparto komercyjną wersję Shreddage 3. W porównaniu do pełnego wydania, bezpłatne okrojono do zakresu dwóch oktaw (zamiast trzech), zmniejszono liczbę artykulacji. Pomimo tych ograniczeń instrument nadal pozostaje użyteczny.

Pobierz również: Neurofunk Vol.2 pakiet 100 sampli HQ od Ghosthack Sample4Free

By cieszyć się bezpłatną kopią Shreddage 3 Precision FREE, należy przejść na stronę producenta (link poniżej) rozpocząć proces zakupowy (kwota zero). Pobranie pliku wymaga pobrania i zainstalowania aplikacji Pulse Downloader. Do poprawnej pracy wymagana jest pełna wersja samplera NI Kontakt. W przypadku korzystania z Kontakt Playera, instrument będzie działał 15 minut na sesję.

shreddage-precision-free style=