niOstatnimi czasy firma Native Instruments uaktywniła się na rynku bezpłatnego oprogramowania. Warto przypomnieć o prezentowanym nie tak dawno pakiecie KOMPLETE START a dziś każdy może bezpłatnie pobrać oprogramowanie przeznaczone dla DJów: Traktor DJ2 (pełne wsparcie na systemy Windows, macOS oraz iOS).

Traktor DJ2 to alternatywa dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na flagowe wydanie Traktor Pro 3. Bezpłatne wydanie posiada kilka ograniczeń, jednakże najistotniejsze funkcje nie zostały pominięte. Na pokładzie znajdziemy istotne narzędzia dla DJa pracującego w oparciu o komputer typu desktop czy laptopa.

Przeczytaj również: Pioneer DDJ-800 oficjalnie zapowiedziany świetny kontroler DJ w cenie

Klika słów o aplikacji Traktor DJ2. Aplikacja posiada dwa odtwarzacze (zamiast czterech w Traktorze Pro 3) z funkcją ustawiania punktów cue oraz pętli, 4 efekty, filtry, korektor na obu kanałach miksera, funkcja wykrywania tempa oraz wysokości. 

Aplikacja daje możliwość strumieniowania muzyki bezpośrednio z serwisów iTunes oraz Soundcloud Go+.

Do minusów należy zaliczyć zredukowaną ilość trybów synchronizacji tempa, brak efektów insertowych, brak możliwości znakowania plików, wsparcie wyłącznie dla kontrolerów Traktor Audio 2, Traktor Kontrol S2 MK3, and Traktor Kontrol Z1. 

traktor dj 2

Aby móc się cieszyć bezpłatną kopią pakietu Traktora DJ 2, należy zarejestrować się na stronie producenta (link poniżej) i pobrać oprogramowanie Native Access license manager software. Po jego instalacji przechodzimy do menagera i logujemy się na konto firmy NI, z poziomu którego otrzymujemy możliwość zainstalowania poszczególnych elementów pakietu.

Pobierz oprogramowanie Native Instruments Traktor DJ 2 ZA DARMO

Po oprogramowanie Traktor DJ 2 odsyłam na stronę Native Instruments