Audio Damage - PhosphorAudio Damage udostępnił zaktualizowane wydanie bezpłatnego kompresora wtyczkowego Rough Rider dostępnego w formatach: VST/VST3/AU/AAX. Odświeżony interfejs oraz wsparcie dla formatów VST3, AAX to najważniejsze zmiany. Silnik aplikacji został nietknięty. Interfejs pomimo swej nowoczesności nie jest skalowalny, nie mniej jednak ten jest na tyle duży, aby używać wtyczki w rozdzielczości HD.

Przeczytaj również: 7# Fuzz Plus 3 od Audio Damage - the best FX freeware 2015 TOP 50 VST4Free

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z Rough Riderem należy wspomnieć, iż plugin najlepiej jest wykorzystać do pracy z brzmieniami perkusyjnymi. Działanie pluginu jest dość agresywne, dlatego warto uzupełnić swój arsenał VSTeków o tytułowe narządzie.

Pomimo swej prostoty, z punktu widzenia samego schematu, korzystanie z wtyczki wymaga dodatkowych umiejętności. Aby łatwiej wystartować producent przygotował kilka gotowych ustawień.

 

audiodamage_roughrider2

Na pokładzie znajdziemy zestaw użytecznych fabrycznych presetów, stanowiących swego rodzaju obraz efektów, jakie można uzyskać podczas codziennej pracy z wtyczką.

Po wtyczkę Rough Rider udajemy się na stronę Audio Damage (Wielkość pobieranego pliku 14,2 MB)