ReFx - Claw v1.0 VSTi free

Firma ReFX, znana jest głównie ze swojego flagowego instrumentu wtyczkowego o nazwie Nexus VST, tym czasem mało kto wie, że produdent ten również udostępnia swoim uzytkownikom darmowy plugin o nazwie Claw -

Szpon - bo takie jest tłumaczenie z języka angielskiego, to świetny darmowy monofoniczny syntezator VST, obok którego nie można przejść obojętnie.

Claw to jedyna darmowa wtyczka producenta syntezatora Nexus - firmy ReFX, która miała zostać zastąpiona przez plugin o nazwie Scout - jednakże projekt Scout VST nigdy nie został ukończony/zrealizowany.

refx_claw.jpg

Opisywany Claw zadebiutował w 2002 roku. Syntezator monofoniczny został zbudowany na bazie silnika Bestii (Beast VST) - czyli komercyjnego pluginu, który swego czasu znajdował się w ofercie producenta. To, co odróżnia wtyczkę Beast VST od Claw VST - to liczba zastosowanych oscylatorów (4 w przypadku tego pierwszego).

Wtyczka generuje znakomite brzmienia lead oraz brzmienia basowe. Na pokładzie znajdziemy 32 programy własne, wbudowaną jednostkę delay oraz distortion. Gorąco polecam wszystkim.

 

Wtyczkę znajdziesz w naszym dziale downloads (sekcja vst instrument).
P.s. Producent zaprzestał dystrybucji powyższego instrumentu.