uheu-he udostępnił kolejne wydanie taśmowego efektu Satin przeznaczonego pod systemy operacyjne Mac OS X oraz Windows PC, (dotyczy również 64-bitowych wersji) w formatach VST, VST3 oraz AU.

 

uhe satin

Wtyczka może pracować w jednym z trzech trybów (studio, delay oraz flanger). W każdym szybkość przesuwania taśmy zmienia się w zakresie 7.5 - 30 cali/sekundę. Z jednej strony mamy do czynienia z klasyczną emulacją taśmowego efektu, z drugiej zaś producent zdecydował się na implementację obwodu odpowiedzialnego za redukcję szumów. Dzięki niemu plugin można wykorzystać do odnawiania starych nagrań, bądź jako efekt koloryzujący. Satin uwydatni także ścieżki wokalne oraz gitary akustyczne grające w tle.

[Aktualizacja: 02-10-2013] Nie tak dawno informowałem o wprowadzeniu do sprzedaży tytułowej wtyczki a już dostępna jest aktualizacja (wydanie 1.1), która oferuje kilka usprawnień. Wśród nich większy zakres dla szybkości taśmy, funkcja automatycznego wyciszania, poprawa funkcji wow oraz flutter.

[Aktualizacja: 15-11-2013] Satin w testowej wersji oznaczonej numerem v1.1.1 do pobrania tutaj: Satin rev 2033 Win

[Aktualizacja 26-08-2014] u-he udostępnił aktualizację dla efektu Satin v1.2 build 2577

Poniżej lista wprowadzonych zmian:

  • wsparcie dla systemu Pro Tools
  • wyświetlane parametry wzbogacone zostały o wskazania jednostek wyświetlania
  • interfejs wtyczki wczytuje się znacznie szybciej
  • dodano opcje analizera (prawoklik)

[Aktualizacja: 28-06-2016] Satin v 1.3 Satin 1.3 z nowym panelem ustawień wsparciem dla formatu VST3 i lepszym wsparciem dla funkcji MIDI learn

Źródło: u-he