Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Korg Pa600 - następca Korga pa500 (newsy, ciekawostki, opinie) 2012/11/10 07:39 #18104

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Potwierdza się cena instrumentu Korg Pa600. Ta będzie oscylowała w granicach 4200 zł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600 - następca Korga pa500 (newsy, ciekawostki, opinie) 2012/11/12 20:16 #18133

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Kilka ciekawostek na temat Pa600:
  1. czyta dane modelu pa3x
  2. posiada slot na kartę microSD, która może pełnić rolę dysku wewnętrznego
  3. posiada 100 MB miejsca na próbki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600 - następca Korga pa500 (newsy, ciekawostki, opinie) 2012/11/15 11:50 #18166

  • mireczek
  • mireczek Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam! A gdzie on ma ten slot na sd bo na foto nie widać?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600 - następca Korga pa500 (newsy, ciekawostki, opinie) 2012/11/15 13:53 #18169

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

mireczek napisał: Witam! A gdzie on ma ten slot na sd bo na foto nie widać?

Za pewne na tylnim panelu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600 - następca Korga pa500 (newsy, ciekawostki, opinie) 2012/11/16 03:30 #18179

  • mireczek
  • mireczek Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Na tylnym panelu to widać tylko usb,jeśli ma na mikrosd to gdzie?bo nie widzę,Dzięki!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600 - następca Korga pa500 (newsy, ciekawostki, opinie) 2012/11/16 05:04 #18181

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

mireczek napisał: Na tylnym panelu to widać tylko usb,jeśli ma na mikrosd to gdzie?bo nie widzę,Dzięki!


Osobiście nie miałem styczności z tytułowym instrumentem, jednakże na stronie Thommana przeczytać można - cytuję:

"Korg PA-600 Keyboard - 61 keys with touch response, 128-note polyphonic, 3-band EQ, EDS sound engine plus RX-sound thomann technology, Defined Nuance Control (DNC2), 950 Sounds, 360 Styles, 600 available User-Style-Memories, PCM User Speicher: 96 MB, Guitar Mode 2, touchscreen 7" TFT TouchView-Display, 16-track backing sequencer, Lyrics Display, Micro-SD-Card Slot, USB-Midi connection, Line out L/R (Mono), Line in L/R, Midi IN/OUT, USB-Host, thomann USB-Device, sustain pedal jack, programmable pedal jack, speaker system 2 x 15 Watt, Dimensions: B x T x H in mm: 1030 x 378 x 127 mm, Weight: 11 kg, inkl. Owner's Manual, Music Stand, Accessory DVD (it includes Video Manuals), power cable"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600 - następca Korga pa500 (newsy, ciekawostki, opinie) 2012/11/21 05:36 #18257

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Poniżej wypowiedź jednego z uzytkowników który testował Korga Pa600

Instrument ma te same brzmienia co PA2x .. dokładnie to samo poza modułem Drawbar
Z pa3x posiada kilka styli (szczególnie dance) i to jest naplus.
Dalej .. można bez problemu wgrać wszystkie style z PA3x i grają - chociaż niektóre wymagaja sporej edycji.

Na plus trzeba zaliczyć brzmienia na linii - gra naprawde dobrze, czysto i dynamicznie - niema tego problemu jak w PA500 który niestety grał tragicznie (słaby sygnał na lini).

Bez problemów załadowałem wszystkie sample z PA2x .. działają OK i po zostawieniu instrumentu bez prądu przec całą noc sample zostawają - nie trzeba ich ładować, duży plus !!!

Pliki mp3, midi itd wgrywają się błyskawicznie, bez problemów i nie stwierdziłem zasadniczo błędów w tej kwestii.

Klawiatura poprawiona, lepsza niż w pA500, lepsza niż w S950/750

Wbudowany zasilacz wewnętrzny, mp3, dobre brzmienia, ładowanie sampli, dobry ekran, mnogość edycji, dobra cena - będzie hit


I kolejna opinia innego testera Korga Pa600:

Powiem szczerze, że wszelkie porównania Pa600 -Pa3x są nie na miejscu. To zupełnie inny świat. Fachowcy od marketingu mogą wmawiać nam różne hasła i slogany typu barwy, style z pa3x. Tylko, że po włączeniu instrumentu czar pryska. Myślę, że jest to dobry instrument ale w swojej klasie cenowej. Nie wiem jak gra Yamaha 750 ale wydaje mi się, że jest to bezpośrednia konkurencja jak Golf i Astra. I jak kolega Sonex napisał, że wybrałby Pa2x to ja powiem że i Pa 800 pomimo upływu lat jest lepszym instrumentem. Niestety jaka kasa taki instrument. Co dotyczy klawiatury w Pa600 jest lepsza jak w Pa 500, bardziej dociążona, lecz do modeli flagowych jej baaaaaaardzo daleko. Ogólnie instrument wygląda plastykowo jak by był z półki edukacyjnej. Mogli postarać się i wziąć przykład z krome. Także Panowie nie kupujcie w ciemno lepiej pograć, posłuchać i zadecydować czy nie lepiej czasami używanego z wyższej półki. Wiem, że trzeba więcej czasu spędzić z instrumentem aby go poznać ale jest to moje pierwsze wrażenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Korg Pa600 - następca Korga pa500 (newsy, ciekawostki, opinie) 2012/11/26 21:02 #18406

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Jak brzmieniowo wypada Korg pa600 na tle Yamahy S750 możesz przekonać się oglądając poniższy film:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena