Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Korg Pa600 - następca Korga pa500 (newsy, ciekawostki, opinie) 2012/11/28 21:14 #18448

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Kolejna opinia na temat Korga pa600 w porównaniu do Yamahy

...posiedziałem dzisiaj jakieś 5 godz. przy pa600, jak za 4000 zł klawisz gra całkiem zacnie... praca na samym instrumencie bardzo przyjemna, łatwo dotarłem do obróbki stylów, coś nie coś po podmieniałem i zagrało to razem tak jak chciałem... w porównaniu do yamahy s950 jest mniej ugładzony, na moje ucho więcej trzeba posiedzieć, żeby zagrało tak jak użytkownik chciałby to usłyszeć... Yamaha za to ma wszystko takie jakieś napakowane i ściśnięte do środka :-[ faktem jest też, że pa600 kosztuje połowę mniej, ale selektywność brzmienia można uzyskać całkiem sympatyczną... style nie przypadły mi do gustu w porównaniu do yamahy, są jakby mniej taneczne, ale kilka szybkich podmianek, podbicie perkusji i jedzie wszystko do przodu, wydaje mi się, że przy obróbce więcej mógłbym zdziałać na korgu niż na s950... klawiatura??? co tam komu pasuje, ale jakościowo porównywalna w jednym i drugim klawiszu, wykonanie obudowy i przycisków...hmmm...mimo wszystko lepsze w yamaszce...
Podkreślam, nie jest to pa3x za 1/3 ceny! ... ale uważam, że instrument wart jest te 4 kilo złotych, jak ktoś szuka korgowskiego brzmienia, można ten klawisz brać pod uwagę... tylko mówię, jak ktoś się napala na małego taniego pa3x to nich do tego instrumentu nawet nie startuje... choć można dużo zrekompensować sobie samplerkiem (którego oczywiście w sklepie nie używałem)...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600 - następca Korga pa500 (newsy, ciekawostki, opinie) 2012/11/29 23:24 #18466

  • bobkins
  • bobkins Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cenne informacje, dzięki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600 - następca Korga pa500 (newsy, ciekawostki, opinie) 2012/12/11 05:20 #18576

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Już wiadomo, że w bieżącym miesiącu swą premierę będzie miał długo wyczekiwany pendrive (właściwie karta micro SD) z oprogramowaniem Musikant. Opcjonalne rozszerzenie zawierać będzie: nowe style, brzmienia, 400 wpisów w Songbook, a wszystko zoptymalizowane pod instrument Korg Pa600.
Jest to pozycja obowiązkowa, zwłaszcza, że oferowane style doskonale sprawdzą się w polskich warunkach scenicznych.

Wszystkie dane udostępnione będą na karcie micro SD, z poziomu której będą dostępne w instrumencie. Brzmienia oraz style zostały zoptymalizowane pod kątem Korga pa600. Na karcie znalazły się dodatkowe dane PCM, czy programy Performance.

Na chwilę obecną nie jest jeszcze znana cena.
Dodatkowe informacje na dniach.

Przy okazji prezentuję krótki film obrazujący możliwości Korga Pa600:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Korg Pa600 - następca Korga pa500 (newsy, ciekawostki, opinie) 2012/12/14 11:46 #18596

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Zamieszczam kolejną opinię właściciela Korga pa600 - mam nadzieję, że przydatną przyszłym użytkownikom tego instrumentu.

Jako że na temat PA 600 ostatnio trochę ucichło, dorzucę swoje 3 grosze. Mam ten instrument od kilku dni. Kupiony w Niemczech a więc nie mam polskiej instrukcji, ale z tego co wiem to polska ma podobno tylko 40 stron, a więc zbyt wiele nie tłumaczy. Oryginalna ma 328 stron. Wcześniej, bardzo krótko miałem PA 500 i ew. porównania będą dotyczyły tego klawisza. Brzmienie oceniam pod kątem gry na chałturach a więc na nagłośnieniu estradowym a nie na własnych "pierdziawkach". A więc do rzeczy.
Zalety:
- o niebo lepszy i mocniejszy sygnał na wyjściu liniowym audio - brzmienie czyste, klarowne , nie stłumione, sekcja rytmiczna "mięsista" a więc to co najbardziej cieszy chałturnika.
- barwy to kwestia gustu, ale wg mnie są bardzo dobre i jest w czym wybierać
- klawiatura solidniejsza niż w PA 500
- sampler (nigdy nie miałem okazji korzystać z tego dobrodziejstwa).
- odtwarzacz mp3
- duży, czytelny, kolorowy wyświetlacz
- możliwość ustawienia j. polskiego w menu,co skutkuje prawidłowym wyświetlaniem tekstów piosenek z polskimi znakami (ś, ć, ł, i.t.p.), lecz nie ma wpływu na wyświetlanie poleceń systemu operacyjnego.
Na razie to tyle krótkich, ogólnych spostrzeżeń.
Minusów jeszcze nie zauważyłem. Wg mnie ,po dołożeniu softu z Musikanta, który powinien być dostępny już w tym miesiącu, będzie to idealny klawisz na chałtury. Megamusic zapewnia że Korg we Włoszech pracuje nad softem ze stylami na polski rynek a więc można spodziewać się ciekawych chałturniczych rytmów do PA 600.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600 - następca Korga pa500 (newsy, ciekawostki, opinie) 2013/01/26 12:11 #19069

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Użytkownicy instrumentu Korg pa600 mają powody do zadowolenia, a to za sprawą oprogramowania udostępnionego dla tegoż modelu.
Soft z programowaniem Musikanta można pobrać za darmo ( Pobierz pakiet styli Musikant dla Korga PA600 ). Aby jednak móc z niego korzystać, należy zapatrzeć się specjalną kartę microSD, która zawiera klucz produktu (cena takiej karty to koszt ok 800 zł [178 Euro])

Zawartość pakietu jest bardzo bogata. Znajdziemy tutaj
  • 400 wpisów dla SongBooka (co w sumie zaowocuje 700 pozycjami)
  • 150 styli
  • 8 zestawów perkusyjnych
  • 228 programów performance
  • 150 brzmień użytkownika
  • 199 padów
  • dodatkowe dane w postaci próbek PCM
Więcej informacji: Korg.de

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600 - następca Korga pa500 (newsy, ciekawostki, opinie) 2013/02/04 20:06 #19200

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Szukasz styli z pa3x, a których brakuje w twoim pa600 - proszę bardzo - pobierzesz je klikając w ten link .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600 - następca Korga pa500 (newsy, ciekawostki, opinie) 2013/02/05 08:34 #19205

  • bobkins
  • bobkins Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 0
Oj szukam,szukam.
Dobra robota z tymi stylami, jeszcze jakby zrobić dla pa600 te: chomikuj.pl/aneta95/korg+has*c5*82o+korg to by było ekstra.
Swoją drogą ciekawe jak wielka różnica jest w brzmieniu tych styli w Pa3x i Pa600?
Niestety nie posiadam Pa3x.
pzdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez bobkins.

Korg Pa600 - następca Korga pa500 (newsy, ciekawostki, opinie) 2013/02/05 09:46 #19206

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

bobkins napisał: Swoją drogą ciekawe jak wielka różnica jest w brzmieniu tych styli w Pa3x i Pa600?
Niestety nie posiadam Pa3x.


Tutaj trzeba byłoby zapytać kogoś, kto miał styczność z jednym jak i drugim instrumentem. Nie spodziewajmy się jednak tego że Pa600 zabrzmi tak jak pa3x. Wystarczy popatrzeć na różnicę w cenie (trzykrotna).
Zachęcam do przejrzenia prezentacji na Youtube - najelpiej tych przygotowanych na potrzeby marketingowe, przez przedstawicieli Korga.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena