Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Korg Pa600 - następca Korga pa500 (newsy, ciekawostki, opinie) 2013/05/01 15:48 #20332

  • Avans
  • Avans Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witajcie, kupiłem PA600 mam ten instrument od tygodnia.Na początku napiszę ,że grałem wcześniej na YAMAHA psr s 500 więc porównywać nie mam co :) ale moje spostrzeżenia... Brzmi świetnie,gitarki jak na moje oczekiwania są super.Instrumentu będę używał na hałturkach na pierwszy rzut oka instrument wygląda jak zabawka.
Nagłośnienie ma gorsze od PSR S 500 nie wiem jak na sprzęcie zespołowym dopiero w sobotę się dowiem.Od dnia zakupu spędziłem przy nim dużo czasu i muszę przyznać ,że jestem BARDZO zadowolony STYLE jak i BARWY spełniły moje oczekiwania z resztą oddaję wam 2 filmiki GITARKA

I wiązanka DISCO


dźwięk na pierwszym jest nagrywany telefonem natomiast drugi już po kabelku.A przy okazji mam pytanie do Pana PIETIA bo widzę,że on zaczął temat i troszkę już ma obczajonego tego korga, mianowicie...Z polskiego na nasze :) co to są te próbki PCM i gdzie to można pobrać i jak używać. POZDRAWIAM.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Korg Pa600 - następca Korga pa500 (newsy, ciekawostki, opinie) 2013/05/02 10:38 #20334

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

Avans napisał: co to są te próbki PCM i gdzie to można pobrać i jak używać.


Pliki PCM file składają się z plików typu RAM22.PCM, których może być w sumie 99. Nie są to brzmienia ale zestawy zawierające wybrane próbki. Zapisując swój set (nie możliwe z poziomu pa600), system dokonuje podziału próbek na 99 równych części co daje w sumie 99 plików które nazywane są w systemie jako RAMxx.PCM.

Korg pa600 daje możliwość wczytania 96 próbek PCM, pliki te mogą pochodzić z dowolnego instrumentu serii PA. Sam PA600 nie daje możliwości przetwarzania próbek PCM - mam tutaj na myśli możliwość importowania plików WAV oraz tworzenia z nich setów, jednakże daje możliwości z ich skorzystania (mowa o gotowych SET-ach przygotowanych w innych modelach (np. pa800 czy pa2x, pa3x)..

Podczas ładowania takiego SET-a np. z instrumentu Korg pa800 wczytają się nam wszystkie pliki za wyjątkiem: Global (GLB) oraz Voice Processor Presets (VOC)

Poniżej screen prezentujący przykładową zawartość programu PCM:



Próbki PCM znajdziesz tutaj oraz tutaj (Sound & PCM)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600 - następca Korga pa500 (newsy, ciekawostki, opinie) 2013/05/03 19:51 #20347

  • norbl
  • norbl Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 0
Panie Avans a co to za styl na pa 600 z drugiego filmiku Disco ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600 - następca Korga pa500 (newsy, ciekawostki, opinie) 2013/05/04 17:56 #20359

  • Avans
  • Avans Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
styl znalazłem na chomiku szukaj pod nazwą disco polo 4

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600 - następca Korga pa500 (newsy, ciekawostki, opinie) 2013/05/13 09:57 #20411

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Każdy, kto pragnie rozbudować bazę brzmień instrumentu Korg pa600 zachęcam pobrania pakietu sampli wśród których znajdziemy sporo pianin gitary klasyczne DNC, kilka fajnych saxów, czy barwy voice.
Wszystkie sample pobrać można z tej lokalizacji (alternatywny link: tutaj )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600 - następca Korga pa500 (newsy, ciekawostki, opinie) 2013/06/09 11:24 #20567

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Ciekawe jestem co by powiedział słuchacz, który miałby ocenić na jakim instrumencie dokonano realizacji poniższych nagrań. Jeszcze raz potwierdza się zasada, że liczą się umiejętności. Wykonanie "gladiatora" znakomite.

Część 1


Część 2

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg Pa600 - następca Korga pa500 (newsy, ciekawostki, opinie) 2013/07/11 13:16 #20823

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Mineło już 15 miesięcy od debiutu tytułowego instrumentu, tymczasem pierwsza większa aktualizacja OS-a dla Korga pa 600 pojawiła się miesiąc temu:
Aktualizacja systemu operacyjnego v1.1 przeznaczoną dla instrumentów serii Korg pa600 oraz pa600QT i zawiera następujące udogodnienia:
  1. Nowy widok strony demo
  2. Przywoływanie okna zapisu poprzez dłuższe przytrzymanie przycisków Performances, STSs, Styles oraz SongBook
  3. Dodano polecenie Select All (Bank) do menu
  4. Dodano możliwości edycji punktu podziału (Split point) z poziomu Global mode 2
  5. Przyciski pad działają na zasadzie włącz/wyłącz
  6. Lekko zmodyfikowano wygląd strony edycji wpisu w SongBooku
  7. Dodano przycisk Init SongBook – który powoduje wymazanie wszystkich wpisów w SongBooku jak I również samych playlist
  8. Dodono opcję automatycznego zapisu ustawień SongBooka
  9. Dodono opcję automatycznego zapisu ustawień: markerów, tekstów oraz nut
  10. Dodano opcję ładowania/zapisu fabrycznych styli, oraz padów
  11. Wprowadzono nowy format zapisu kopi bezpieczeństwa
  12. Dodono opcję automatycznego zapisu ustawień w trybie Media
  13. Zaktualizowano zestaw skrótów

Aktualizację pobierzesz z tej strony .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Korg Pa600 - następca Korga pa500 (newsy, ciekawostki, opinie) 2013/11/06 20:56 #21497

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Dla wszystkich szukających polskiego wydania instrukcji do tytułowego instrumentu odsyłam na stronę: korg.megamusic.pl/. Szczegóły tutaj .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena