Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Słuchawki + karta dźwiękowa ! 2009/11/01 10:37 #5638

  • Michal92
  • Michal92 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 53
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam. Na FL Studio pracuję już pół roku. Korzystałem z wtyczek takich jak Nexus i V-station (plus te standardowe). Obecnie pracuję na karcie zintegrowanej + Creative 5.1 T6100.

Teraz pojawia się mój problem. Jestem na kupnie karty i słuchawek. Mam w sumie 600zł. Zastanawiałem się, aby to rozdzielić mniej więcej 400 na karte a 200 na słuchawki. Jeżeli chodzi o karty to myślałem nad E-mu 0404 i Esi Maya 44 (interesuję mnie też soft dodany do tych kart). Natomiast, jeżeli chodzi o słuchawki to nie mam pojęcia najlepiej jak najbardziej neutralne (chociaż wiem, że ciężko w tej cenie coś takiego znaleźć).

Pozdrawiam i proszę o porady.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Słuchawki + karta dźwiękowa ! 2009/11/01 11:31 #5639

  • masahuku
  • masahuku Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 118
  • Otrzymane podziękowania: 0
Heh...emu 0404 nie ma zbyt dobrej opinii tzn. tego co doczytałem ja kupowałem intrerfejs dla siebie to polowa uzytkowników narzekała na ten sprzet i chciała sie go pozbyc a polowa mowiła ze dobrze działa wiec jak trafisz to bedzie chodzić.

W słuchawki do 200zł bym sie nie bawił. Jesli chcesz dobre studyjne słuchawki to ceny takich spretó zaczynaja sie od 500 - 600zł takich firm jak beyerdynamic czy sennheiser z nizszzej polki to jeszcze AKG.

Nie napisałes czy karta ma byc na PCI, USB, FireWire.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Słuchawki + karta dźwiękowa ! 2009/11/01 15:02 #5641

  • Michal92
  • Michal92 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 53
  • Otrzymane podziękowania: 0
Karta na PCI... to jak nie emu to co? Esi maya 44 czy może jeszcze coś innego np. AP 2496?

Tylko do esi i do emu dają sporo softu a chętnie bym coś nowego zainstalował i się pobawił, a może się przyda.

A słuchawek nie potrzebuje jakiś super wyciszonych albo mega neutralnych. Poprostu, żeby dało się na nich robić i żeby bardziej niż moje creativy 5.1 T6100 nie podkreślały niskich tonów. Tak jak wspomniałem z FLem mam styczność pół roku dlatego nie chce inwestować w super słuchawki. Mam nadzieję, że coś polecicie najlepiej z własnego doświadczenia bo napewno nie wszyscy macie słuchawki za 500-600zł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Słuchawki + karta dźwiękowa ! 2009/11/01 15:18 #5642

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Najlepsza rada- odłóż kasę na później i dozbieraj, bo potem będziesz klął na czym świat stoi przez takie "Pro" graty. I zamiast słuchawek lepiej monitory referencyjne, ostateczne jeżeli upierasz się przy słuchawkach to jak najlepsze, bo za 200 złotych to nie będzie czegoś choćby "na poziomie"
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Słuchawki + karta dźwiękowa ! 2009/11/01 16:23 #5643

  • masahuku
  • masahuku Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 118
  • Otrzymane podziękowania: 0
Esi maya powinna byc wystarczajaca jesli chodzi o ten przedziała cenowy a jesli chodzi o odsłuch to zgadzam sie z mh_sk, bo szczerze mowiąc to do 200zł mogę polecić creative hq-1800 tylko to nie sa studyjne słuchawki ale konsumenckie.

Jesli tworzenie muzyki to dla Ciebie tylko zabawa to ok wystarczy ale jesli masz jakies wieksze ambicje to radziłbym kupic coś lepszego. Moze wydasz wecej kasy ale za to duzo szybciej dojdziesz do jakiegos konkretnego poziomu.

Porzadne słuchawki to beyerdynamic dt 770, dt 990pro (cena obu ok 650zł) sennheiser hd 650 czy 660 z tanszych to akg k241studio, k271 czy k530 ale miałem okazje porównywać te modele i raczej nie kupłbym nic ponizej beyerów czy senków.

Wiekszosc uważa na\wet ze na słuchawkach nie zrobisz dobrego miksu wiec poszukaj sobie monitorków wcenie ok 1000zł np. Esi nEear 05 albo Alesis M1 MKII.

Warto poczekac i kupic cos lepszego ale to Twoja decyzja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Słuchawki + karta dźwiękowa ! 2009/11/01 20:40 #5648

  • Muzykalny
  • Muzykalny Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 121
  • Otrzymane podziękowania: 7
Proponuje ci rzeczywiście zakupić kolumny bliskiego pola nawet te z przedziału cenowego 500-700 pln!!! sam wziołem ostatnio behringery ms40 (2x20 wat) za 600zł jak na moje potrzeby sprawdzają się super.. i chociaż wiele osób twierdzi że sa to głosniki multimedialne :) nic bardziej mylnego brzmią przemiodnie dzwięk jest soczysty czyściutki , bass taki miękki , po przesiadce z creative 2+1 (2 satki i sub) różnica niebo a ziemia, można oczywiscie dołożyc te kolejne 6 stów i masz za 1200 pln aktywne ;] alesisy mk2 jak wspominał wyżej kolega albo behringery 2031 truth :) ale ty masz na ten cel 600 pln a więc zainwestuj wodsłuchy do studia nie pożałujesz, karta z czasem!!, ja sam stoje przed zakupem karty 500-800 pln i słuchawek do 500 pln(polecam raczej esi juli@ pcie (ok 500zł) , albo pod pci 0404 (450 zł) usb EMU 0404 :) prawdzowy wypas jesli chodzi o ilosc wejsc ale niestety też cena:/) . Te karty mają bardzo dobre przretworniki, swój własny procesor dzwięku ( co odciąża procesor główny) niską latencję, dobry odstep sygnału od szumu ;-) i próbkowanie 24 bit:) czyli wszystko czego dusza zapragnie:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Słuchawki + karta dźwiękowa ! 2009/11/01 20:45 #5649

  • Muzykalny
  • Muzykalny Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 121
  • Otrzymane podziękowania: 7
ewentualnie kolego jak zdecydujesz sie juz na odsluchy studyjne :) to polecam wspomniane przeze mnie ms40stki (behringer) lub edirol ma-15d (2x15 wat) na początek nic lepszego nie potrzeba :) cena około 500-700 .Różnice od razu Poczujesz,sprzet pokroju 2+1 ,5+1 nie nadaje sie do tworzenia muzyki! :) głównie chodzi o niskie czestotliwosci ktore odbijają sie echem po scianach ;-) Ale to już twój wybór..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Słuchawki + karta dźwiękowa ! 2009/11/01 21:32 #5650

  • Michal92
  • Michal92 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 53
  • Otrzymane podziękowania: 0
To że 2+1 albo 5+1 nie nadajają się do robienia muzyki to się zgodzę. Dlatego, pomyślałem o jakimś innym rozwiązaniu tylko tak jak mówię mam 600zł i to raczej szybko nie urośnie bo nie pracuję a chodzę do szkoły. Jeżeli miałyby to być monitory to ew. używane, bo karte też chce kupić bo niektóre kompozycje już się tną na tym sprzęcie niestety :/

Czemu lepiej w odsłuch inwestować skoro ledwo mi idzie utwór? Myślę, że prędzej karte, a potem odsłuch. Najlepiej byłoby to i to ale nie mam pomysłu totalnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Zasilane przez Forum Kunena