Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Psy - Gangnam Style (fenomen w sieci) 2012/09/29 07:22 #17523

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Poniżej prezentuję film Youtube, który bije jakiekolwiek rekordy oglądalności. Nie minęło 2,5 miesiąca a film obejrzany został ponad 308 mln razy (stan na 29-09-2012). Podanie daty jest tutaj o tyle istotne, że dziennie film oglądany jest co najmniej 10 mln razy.

Utwór "Gangnam" to nowy singiel koreańskiego piosenkarza Psy, który trafił do siedzi w połowie lipca br. Jego niesamowita popularność zapewniła mu wpis do Księgi Rekordów Guinessa na liście "Najbardziej lubiane wideo w historii Youtube'a".

Skąd popularność?

Nie tylko łatwo wpadający w ucho bit, ale również taniec przypominający ujeżdżanie konia - oto sekret popularności "Gangnam Style". To właśnie ten taniec jest powtarzany przez miliony ludzi na całym świecie podczas tzw. flash mobów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Psy - Gangnam Style (fenomen w sieci) 2012/09/29 08:27 #17524

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Wbrew pozorom utworek ma kilka ważnych aspektów,które sprawiają,że zaistniało szaleństwo na jego punkcie:
- aranżacja bardzo typowa,ale wpadająca w ucho i brzmiąca komercyjnie ale z charakterem(z moją roczną córką bujamy się przy tym kawałku non stop:)
- "egzotyczny" wykonawca,jakby nie patrzeć nie znam innego zespołu-grupy czy nawet pojedyńczego artysty z Korei,więc sama postać wykonawcy przyciąga widza-słuchacza
- genialny i prosty taniec
- świetny i zabawny teledysk(koleś w windzie rządzi),powstały nawet parodie filmów w sieci wykorzystujące ten motyw
- no i co dziwne,laski ale nie wyglądające jak seksowne kociaki;)
Dla mnie bomba.
Nie ukrywam,że właśnie prostota w wielu aspektach przewyższa przepych;) (dotyczy nie tylko sfery muzycznej)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Psy - Gangnam Style (fenomen w sieci) 2012/09/29 08:56 #17525

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Masz racje gość w windzie wymiata xD
Moim fenomen tego utworu wziął się z popularności języków azjatyckich wśród młodzieży (manga,anime itp.). Teraz to jest tak popularne jak k-pop (korean pop) j-rock (japan rocki) czy inne odmiany popularnych gatunków.
P.S

- no i co dziwne,laski ale nie wyglądające jak seksowne kociaki;)

mówisz tak bo boisz się że żona przeczyta ? :D
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Psy - Gangnam Style (fenomen w sieci) 2012/09/29 11:25 #17526

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Na pewno cała Korea zna doskonale ten utwór, a biorąc pod uwagę jej liczebność (71 mln) :D
Na pewno inni artyści mogą czerpać i się uczyć.
Poniżej film obrazujący pracę nad teledyskiem.



Przy okazji warto dodać, że Showman reprezentował swój kraj na MTV Music AWARDS 2012.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Odp: Psy - Gangnam Style (fenomen w sieci) 2012/09/29 13:56 #17528

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Hah, no proszę, i tutaj trafiło, to jest popularne jak k-pop bo to jest k-pop :P. Nie wiem czy to jest aż tak modne u nas, bo nie znam nikogo kto by się interesował azjatyckim rynkiem muzycznym, ale ja tam czerpię inspiracje już od dawna od kiedy odkryłem, że oni robią wszystko inaczej, nawet muzykę filmową :P.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Psy - Gangnam Style (fenomen w sieci) 2012/09/29 14:44 #17529

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Ja znam akurat wiele osób które słuchają tego typu muzyki. A pro po tej odmienności to tutaj coś raczej j-pop'owego

Wykonanie teledysku jak sama piosenka znacznie odbiega od utworów naszych kolegów zza oceanu.
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Psy - Gangnam Style (fenomen w sieci) 2012/09/29 15:05 #17530

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

N.E.X. napisał: Hah, no proszę, i tutaj trafiło, to jest popularne jak k-pop bo to jest k-pop :P. Nie wiem czy to jest aż tak modne u nas, bo nie znam nikogo kto by się interesował azjatyckim rynkiem muzycznym.....


Wystarczy odwiedzić typową dyskotekę w regionie aby się o tym przekonać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Psy - Gangnam Style (fenomen w sieci) 2012/09/29 16:25 #17531

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330

Pietia napisał: Wystarczy odwiedzić typową dyskotekę w regionie aby się o tym przekonać.


Wierzę na słowo, dawno nie byłem i w sumie jakoś mnie nie ciągnie, chyba starzeję się :P.

LocoMatt napisał: Wykonanie teledysku jak sama piosenka znacznie odbiega od utworów naszych kolegów zza oceanu.


Dziecięcy styling to jeszcze nic takiego, mnie bardziej przeraża ta psychoza, jeszcze na tym wesołym tle. Patyczek wyjeżdżający z ucha i mózg za oknem, wymiotowanie gałkami ocznymi i modyfikacje twarzy :).

Takie egzotyczne k-pop i j-pop są dobre do klasycznej maty DDR, wspominam bo może kogoś to zainteresuje, albo dziecku sprawi :P. Dzięki darmowej Stepmani każdy może pograć w domu za darmo i kupić matę za grosze. Tak samo ostatnio widzę dużo automatów w różnych pubach właśnie ze stepmanią i czasami fajnie ze znajomymi poskakać do takiej muzyki która się jeszcze nie przejadła za sprawą radia. Na PC oprócz samej maty jest jeszcze duża ilość osób która gra na klawiaturze (ale nie na strzałkach, najczęściej jest to V B N M) - wybijają skomplikowane kombinacje na poziomach trudności przekraczającymi skalę w samym programie, także dobra zabawa, wybicie Combo 500+ ćwiczy koordynację, skupienie i rytmikę co przydaje się trochę w prawdziwej muzyce ;).



Na filmie akurat Stepmania w wersji PUMP z pięcioma punktami przyłożenia - rogi oraz środek. Ja akurat wolę standardowe 4 na boki, ciężko się przerzucić tak nagle. Poza tym w kraju też łatwiej spotkać automaty na 4. W Katowicach w Silesi kiedyś było centrum różnych takich gier, ale teraz jest tam siłownia fitness... W każdym razie wygląda to tak samo jak na filmie tylko nie ma środka ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena