Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

problem z multisamplami 2012/02/05 23:21 #15151

  • Łuki1990
  • Łuki1990 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam wszystkich,
piszę z prośbą o poradę gdyż nie wiem jak rozwiązać pewien problem, a pewnie też często spotykacie się z nim :(
mianowicie chodzi mi o opóźnienia jakie występują w multisamplach (w moim przypadku ładowane są one przeważnie w NI KONTAKCIE)









jak widać na obrazku, w rzeczywistości dźwięki wydawane są (tak jak to przedstawia melodia różowym kolorem) z pewnym (minimalnym, ale jednak słyszalnym) opóźnieniem, w stosunku do tego jakbym naprawdę chciał aby były wydobywane (czyli na zielono)

nie mam pojęcia jak zlikwidować te opóźnienia :(

pewnie wielu z Was powie, żeby po prostu przesunąć te klocki (nuty) trochę w lewo i będzie ok... ale niestety jeśli tak zrobię, to długości nut ulegną z kolei (temu minimalnemu) skróceniu :(

no dobra można by przesunąć w lewą stronę, a następnie przedłużyć wartości tych nut o tyle o ile przesunąłem w lewo...
ale to niestety też się nie sprawdzi gdyż klocki częściowo nachodziłyby na siebie, a to w wielu przypadkach (w zależności od instrumentu) powoduje różne komplikacje

próbowałem zgrać poszczególne nuty do mp3 a następnie ułożyć to we frutku, ale to też jedna wielka lipa gdyż powstają jakieś zakłócenia i ogólnie to już nie to samo :(


tak więc poproszę jeszcze raz o porady


PZDR
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Łuki1990. Powód: poprawka

Odp: problem z multisamplami 2012/02/06 12:21 #15152

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Czy stosowałeś kwantyzację? Jeśli nie, to polecam tutorial Jak działa kwantyzacja ? z naszej stronki ;) Filmik pokazuje krok po kroku co i jak:
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaziorkaski.

Odp: problem z multisamplami 2012/02/06 13:25 #15155

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Tu nie chodzi o kwantyzację tylko problem z całym pluginem który opóźnia dźwięki mimo, że są dobrze ułożone na sekwencerze, ktoś tu źle doczytał ;).

Od razu powiem, że nie mam pojęcia jak to naprawić. Mam ten sam problem pod Reaperem kiedy klikam w wirtualną klawiaturę czy przesuwam nuty na piano rollu - wydaje się, że Kontakt zwiększa latencję o 2x. Kiedy jednak odtwarzam w normalnym trybie nie mam żadnego problemu z przesunięciami, grając na klawiaturze MIDI także działa wszystko ok.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: problem z multisamplami 2012/02/06 13:55 #15158

  • Łuki1990
  • Łuki1990 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
dzięki za odpowiedzi :)

no właśnie, te opóźnienia to na pewno wina poszczególnych multisampli, a nie samego Kontakta
bo np. z fortepianem firmy Native Instruments nie ma żadnych problemów, wszystko jest perfekt, żadnych opóźnień
ale już np. skrzypce tej samej firmy są nagrane z ewidentnym opóźnieniem
szkoda, że tak jest w wielu produktach opartych na samplingu :( (mają ładne brzmienia, ale odechciewa się ich używać przez takie lagi)

jak ktoś ma jakieś pomysły na usunięcie tego problemu to proszę piszcie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: problem z multisamplami 2012/02/06 16:30 #15160

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
O jakie brzmienia konkretnie chodzi? Weź pod uwagę, że skrzypce mają długi czas narastania brzmienia jeżeli nie są grane krótko tak jak staciatto czy podobnie. Dlatego dźwięk właściwy nigdy nie będzie tam gdzie zaczyna się nuta. Z tego powodu właśnie wszystkie partie gra się z ręki a nie wystukuje klocki w piano rollu idealnie do siatki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: problem z multisamplami 2012/02/06 17:26 #15161

  • Łuki1990
  • Łuki1990 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
rzeczywiście, skrzypce mają tzw. attack
tak też jest zazwyczaj w przypadku "padów" które lecą w tle utworu (ale ten attack nie przeszkadza zbytnio gdyż pady gra się raczej dłuższymi nutami :) )

ja mam problem akurat z gitarką elektryczną :)

układam w piano rollu, żeby grała szesnastkami lub trzydziestodwójkami jakiś motyw i niestety słychać te zacięcia (opóźnienia) :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: problem z multisamplami 2012/02/06 19:34 #15165

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Elo.
Z jaką dokładnie barwą gitary masz problem?Pracuję na Kontakcie więc może sprawdzę u siebie.Masz oryginalną bibliotekę,czy korzystasz z zewnętrznych np. od Best Service?Aktualizowałeś samego Kontakta? Może nagraj te anomalie i zapodaj w mp3.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: problem z multisamplami 2012/02/06 20:59 #15171

  • Łuki1990
  • Łuki1990 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
mam Electri6ity, ładuję go w Kontakcie 5
Electri6ity podłączam jeszcze do Guitar Rig'a 4 żeby wykręcić jakieś fajne brzmienia :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena