Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Odp: problem z multisamplami 2012/02/06 22:14 #15172

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Hmmmmm....nie mam tej biblioteki,więc nie mam jak sprawdzić.....ale z rozmiaru wynika że jest nawet potężna,wymaga 27gb wolnego miejsca na HD,oraz 6gb ram lub więcej,tak wynika ze specyfikacji:
The Windows version requires a processor speed of 1.4gHz or higher (Pentium or Athlon XP), 4GB of RAM, a DVD drive, and Windows XP SP2 (32-bit) or Windows Vista or Windows 7 (32- or 64-bit). For optimum performance, Vir2 Instruments recommends a 2.0GHz processor or faster, and 6GB or more of RAM. The library requires 27GB of free hard drive space.
Posłuchałem trochę na youtube i brzmi nieźle,ale nie wiem co jest grane z tymi opóźnieniami.Może masz za mało pamięci?Spróbuj defragmentować HD albo :dopal: kompa;)
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: problem z multisamplami 2012/02/07 00:55 #15173

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Dziwna sprawa. Mogę dodać, że sam korzystam z bibliotek EW, między innymi EWQL SO Gold, na laptopie z 2GB RAM gdzie do wolnej dyspozycji faktycznie jest 1,5GB (!) i nawet przy dużej ilości załadowanych brzmień nie ma żadnych opóźnień. Kontakt generalnie to samo, robiłem już co nieco z Komplete Elements 8 (wcześniej darmowe Factory Selection). Jak zapełni się pamięć to doczytuje prosto z dysku i nadpisuje do ramu te nowe sample które są częściej używane. W praktyce wydaje się, że po czasie w pamięci pozostają tylko te używane nuty, przedziały czy warstwy dynamiki które były ostatnio używane, być może się mylę ale na to wygląda kiedy po 10minutowej sesji pewne nuty działają płynnie a inne nowe trzeszczą za pierwszym razem. Dążę jednak do tego, że przepełnienie ramu powinno skutkować raczej trzeszczeniem i przycinaniem dźwięku a nie jego opóźnieniami w czasie. Kontakt jest na tyle inteligentnym i ciągle uaktualnianym programem, że nie powinien się wykładać kiedy zabraknie mu pamięci i nie strzeli komunikatem, że załadowanie było niemożliwe :). Chociaż różne dziwy widziałem.

Dzieje się tak z innymi brzmieniami czy tylko z tą biblioteką gitar? Próbowałeś zmiany sterowników (dedykowane, ASIO4ALL, WDM, inne)? Z jakiego DAW korzystasz?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: problem z multisamplami 2012/02/07 02:09 #15174

  • Łuki1990
  • Łuki1990 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
to na pewno nie wina procesora, po prostu te sample są już tak nagrane, że po komendzie midi nie słychać dźwięku od razu tylko po iluś tam milisekundach

generalnie bawię się w FL'u

z ciekawości zgrałem sobie werbel, fortepian i tą gitarkę do oddzielnych ścieżek wave i wrzuciłem je do Cool Edit'a, żeby zobaczyć wykres fal dźwiękowych dla tych poszczególnych instrumentów, ułożyłem te ścieżki pod sobą, porównałem i rzeczywiście werbel i fortepian startują idealnie w tym samym momencie, a gitara niestety ma lekkie opóźnienie względem tych dwóch instrumentów

aha, ten fortepian też jest oparty na samplach i odpalany w Kontakcie i wszystko jest OK

jak już mówiłem w skrzypcach jest też takie opóźnienie (w opcjach dynamicznej artykulacji również)

no nic, trudno się mówi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Łuki1990. Powód: poprawka

Odp: problem z multisamplami 2012/02/07 19:15 #15185

  • Łuki1990
  • Łuki1990 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
tutaj jeszcze macie zrzut z cool edita fal tych ścieżek





pierwszy track to bass syntezatora (bez zastrzeżeń)
drugi track to fortepian (jak już mówiłem w Kontakcie odpalany)(bez zastrzeżeń)
trzeci i czwarty track to te gitary (dwie rożne marki) (i jak widać opóźnienie jest około 40 milisekund)

kurczę, a to takie fajne gitary... no nie wiem co z tym zrobić, przy szybkich partiach 40ms różnicy to już się rzuca w uszy :(

może ktoś z Was korzysta z tej biblioteki Electri6ity, macie też takie problemy??
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: problem z multisamplami 2012/02/07 19:27 #15186

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Masz oryginalną wersję tej biblioteki? Pytam poważnie, może to jakaś trefna wersja przerobiona specjalnie aby uprzykrzyć życie ściągającym :P. Tak to wygląda.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: problem z multisamplami 2012/02/07 19:53 #15187

  • Łuki1990
  • Łuki1990 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0

N.E.X. napisał: Masz oryginalną wersję tej biblioteki?

Pozostawmy to pytanie bez odpowiedzi :)

A tak poważnie, to myślisz że undergrandowa wersja może mieć wpływ na to?? wątpię... podejrzewam, że w oficjalnej wersji byłoby to samo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Łuki1990. Powód: poprawka

Odp: problem z multisamplami 2012/02/07 21:16 #15188

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Być może, ale wtedy masz się do kogo zwrócić z problemem, a tak to wiele nie wymyślimy. Skoro inne działają to coś z tymi plikami jest nie tak. Sprawdź jeszcze jak wyglądają poszczególne pliki na wykresie w programie audio, pojedyncze nuty :). W folderze powinno wszystko być w wave, nuta po nucie, możliwe, że to jest klucz do rozwiązania zagadki. Jeżeli są ok to coś na poziomie samego Kontaktu.

Co do problemów ogólnie jako takich - firma EW do dzisiaj wydaje poprawki swoich bibliotek gdzie łatają nawet najdrobniejsze problemy, jakieś stuknięcia, brak jednego klawisza itd. Na przestrzeni czasu wymienili niemal ćwierć sampli, więc jeżeli lewe sample nie dają się spatchować i mają już swój wiek krążąc po sieci długi czas to wiadomo jak jest.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena