Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Pianino i dubstep 2012/11/23 16:21 #18333

  • jaszunio15
  • jaszunio15 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 2
Ostatnio zrobiłem utwór w FL'u. Wykorzystałem tylko darmową wtyczkę Piano One i efekt reeverb oraz EQUO:

Załącznik Pianino.mp3 nie został znaleziony



Teraz kombinuję żeby przerobić to na dubstep. Już zaczyna nabierać kształtów. W weekend wstawię próbkę :)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Pianino i dubstep 2012/11/23 16:46 #18335

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Łee, na dubstep taką fajną kompozycję? Weź jakiś lepsze dźwięki fortepianu, zagraj z ręki z wyczuciem, nagraj i masz świetny kawałek :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Pianino i dubstep 2012/11/23 18:56 #18340

  • jaszunio15
  • jaszunio15 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 2
Chodziło mi o to, że zrobię nowy dupstepowy utwór ;) Ten uważam za skończony. Nie posiadam klawiatury sterującej, wszystko na piano roll. Poza tym nie dałoby się zagrać tego samemu. Co najmniej 2 osoby by były potrzebne. A ja jedynie to kiedyś sobie pobrzdąkałem na keyboardzie i niezbyt ogarniam zwykłą grę... :(

A co do dupstepu to będzie mało przypominał ten kawałek. Pianino będzie tylko tłem muzycznym, takim jakby dodatkowym elementem. Cały czas kombinuję i mam już taki jakby "refren". Ale to jeszcze nie jest to, jak uda mi się jeszcze dzisiaj coś lepiej zrobić to nawet mogę wstawić. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Pianino i dubstep 2012/11/23 19:20 #18345

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Mi bardzo się podoba po samej nazwie tematu gdyż sam robię taki kawałek pianino + dubstep i to będzie "wersja rozwojowa" pod wokal. Ogółem to mam już wszystko rozpisane tylko czekam jak info jak wyjdzie z wokalami :P. Jeszcze tak na boku czy będziesz wykorzystywał wobble, a jak tak mógłbyś podzielić się pomysłem jak można to zgrać z pianinem ponieważ nie mogę jakoś ze sobą tego zgrać :P
P.S
Jak chcesz będę ci mógł trochę pomóc, a ty mi, jak coś pisz PW :P
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez LocoMatt.

Odp: Pianino i dubstep 2012/11/24 11:36 #18355

  • jaszunio15
  • jaszunio15 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 2
Ja ogólnie nie znam się na dupstepie, teraz próbuję czy mi się to uda i robię to na swój sposób, tak jak próbowałem sił w hip-hopie. Większość za pomocą 3x osc. Jeśli chodzi o wobble to pewnie chodzi Ci o taki specyficzny dupstepowy bass. Polecam zagrać melodię na pianinie (główny motyw) dźwiękami bardziej elektrycznymi, wykręconymi np. przez 3x osc. Wtedy łatwiej to sobie w głowie wyobrazić. Stosowanie slide'ów mi jeszcze w tym pomogło. Z resztą, możesz już usłyszeć :)

Jeszcze zależy jak u Cb chodzi pianino. Bo pewnie czasami ciężko to zgrać ze sobą. Tym bardziej, że robisz coś pod wokal. Ja pod wokal jeszcze nigdy niczego nie robiłem, nie wiem jak to jest. Poza tym wydaje mi się, że masz większe doświadczenie. Ja tworzę ok pół roku, w tym większość reggae itp. Dupstep ma być u mnie ucieczką od tego co zwykle robię. Pierwszy mój taki nowoczesny utwór ^^

W zgraniu tych dźwięków z pianinem na początku też miałem problem, ale wystarczyło trochę pokombinować :)

Mam już próbkę dupstepu. Co o tym sądzicie? Oczywiście będę jeszcze to modyfikował ;) Skróciłem trochę dźwięki pianina żeby lepiej brzmiało ze sobą.

Załącznik Dubstepv2.mp3 nie został znaleziony

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Pianino i dubstep 2012/11/24 12:58 #18356

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Masz może zapis MIDI z tej pierwszej aranżacji na fortepian na górze? Wspomniałeś, że nie dało by rady zagrać to samemu, ja mam jednak wrażenie, że da się na pewno ;). Jakbyś mi podesłał to mógłbym się przyjrzeć temu i spróbować dla Ciebie odegrać, trochę na fortepianie gram.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Pianino i dubstep 2012/11/24 13:21 #18357

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Tutaj podrzucam mój początek na razie aby pokazać jak wygląda obecnie sytuacja u mnie. Pro po tego co podesłałeś ja bym ogółem dał trochę głośniej i może pianino na pierwszy plan oraz trochę perkusję zmienił bo ten pogłos trochę psuje inne dźwięki, a tak reszta jest spoko może kwestia masteringu ale idziesz w dobrą stronę :P

Załącznik CHILLSTEPK-DUB.mp3 nie został znaleziony


P.S
To bardziej będzie chillstep jak dubstep ale to jeszcze nie jest przesądzone że mi odbije i może nawet D&B wsadzę :P
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez LocoMatt.

Odp: Pianino i dubstep 2012/11/24 15:38 #18364

  • jaszunio15
  • jaszunio15 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 2
N.E.X - Wyślij mi na PW twojego maila, prześlę Ci midi :)

LocoMatt - Chciałem ubrać to w słowa ale nie potrafiłem, przerzuciłem ten element do siebie i zmodyfikowałem. Taka jest moja wizja tego. Zmieniłem trochę pianino bo mi coś nie grało. Mam nadzieję, że nie masz mi tego za złe, że to przerobiłem. Obiecuję, że nie będe tego nigdzie wykorzystywał. Ogólnie łatwo z tego zrobić dupstep, nie dodawałem żadnych efektów. Taka szybka edycja żeby Ci pokazać co ja bym z tym zaczął robić :

Załącznik LocoMatt.mp3 nie został znaleziony

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez jaszunio15.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena