Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Synapse Audio Zampler + brzmienia w 80 wydaniu magazynu Beat Mag 2012/06/17 17:19 #16420

  • Neutron5
  • Neutron5 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 133
  • Otrzymane podziękowania: 4
Obczajcie demka i sciagnijscie 170 mb free stuffu ale jdownloaderem.
Myślę że warto na maxa-nie mam nexusa ale myślę że po startowych dźwiękach np amiga choir (nadużywanego swego czasu prze ravers nature) można pewne porównania stworzyć - co najlepsze sampler i sfz player (jednak myślę że to taki mimo wszytko rompler jest identyczny jak Dune - full zestaw effektów itd. (www.zampler.de/#downloads)



W nowym Beacie jest sporo soundów do właśnie tego romplera.
Nie wiem jak na DVD, ale opis jest że to wydanie dotyczy muzyki filmowej.
P.s.-na ten moment Beat jednak jest zdecydowanie lepszy od cm pod kątem techno, trance.
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): MadDziadPL

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Synapse Audio Zampler + brzmienia w 80 wydaniu magazynu Beat Mag 2012/06/18 13:47 #16429

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Ze swojej strony dodam, że Beat Mag to niemiecki magazyn poświęcony produkcji muzyki z wykorzystaniem komputera. Wtyczka Audio Zampler zaprogramowana została przez deweloperów Synapse i dostępna jest w formatach VST oraz AU.
Sama wtyczka dostępna jest za darmo i pobierzemy ją z tej strony , natomiast na płycie DVD załączonej do magazynu znalazły się dodatkowe zestawy brzmień.

Cena magazynu: 5,90 Euro
Gdzie kupić: tutaj

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Synapse Audio Zampler + brzmienia w 80 wydaniu magazynu Beat Mag 2012/06/18 13:52 #16430

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Thx za info:)
Cosik nam wysypało tych darmówek ostatnio.Czyżby spadała sprzedaż softu i producenci stali się bardziej wylewni?;)
Obczaiłem temat i w tej wersji nie znalazłem pakietu barw pod muzę filmową,może w wersji DVD:( szkoda:P
Ale wtyka w dychę;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Synapse Audio Zampler + brzmienia w 80 wydaniu magazynu Beat Mag 2012/08/06 11:25 #16865

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Beat oraz Synapse Audio prezentuje zaktualizowaną wersję samplera Zampler
Wydanie 1.1 wnosi następujące zmiany:
  • Większe banki próbek
  • Optymalizacje w zakresie zarządzania pamięcią
  • Dodatkowe optymalizacje, redukcja błędów

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Synapse Audio Zampler + brzmienia w 80 wydaniu magazynu Beat Mag 2012/08/10 15:06 #16879

  • Neutron5
  • Neutron5 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 133
  • Otrzymane podziękowania: 4
W wydaniu 2012 na 7 i 8 (beat ma 11 chyba egzemplarzy rocznie) jest piano - b.dobre oraz 1,6 gb sfz bardzo dobrej jakości myśle że sporo na layerach. Widac już że to jest ich rodzaj nexusa. Sampli do muzy filmowej jest sporo od rożnych wydawców ale jako wavy i są luzem - nie do zamplera. Ponadto jest około 0,5 gb sfz do casio xw-p1.W najnowszym wydaniu natomiast jest około 600 mb bassów. Tego wydania jeszcze nie mam. jeżeli nie chcecie kupowac mozna tez sciagac mniejsze demo paczki (bassy już są) ze strony zamplera. Jednym słowem za parę miesięcy uzbiera się niezłego nexusa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Synapse Audio Zampler + brzmienia w 80 wydaniu magazynu Beat Mag 2012/08/10 15:52 #16881

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No to ja dla odmiany odradzę i trochę ponarzekam.

Zainteresowałem się ostatnio formatem SFZ jako "wspaniałą alternatywą dla komercyjnych samplerów", jest to otwarty format działający na zasadzie skryptów, każdy może napisać własne brzmienia. Skłąda się on z plików *.wav odczytywanych z dysku oraz pliku *.sfz który jest zwykłym plikiem tekstowym ze skryptami. Nie mam nic przeciwko wolnemu oprogramowaniu, niestety zazwyczaj największym problemem tego typu softu jest chaos. To, że każdy może dłubać przy formacie w teorii jest tylko zaletą, bo w praktyce następuje ogromny podział i anarchia, tak jak z Linuxem.

Po co o tym piszę? No bo SFZ ma ten sam problem. KAŻDY sampler odtwarza SFZ inaczej, większość jest niekompletna i nie obsługuje wszystkich skryptów. Dzięki temu Zampler nie obsługuje praktycznie żadnych SFZ które testowałem, swoje dedykowane zapewne tak więc wolne oprogramowanie tak naprawdę jest teraz zamkniętym. Cakewalk SFZ+ obsługuje tylko sf2, nie SFZ które ma w nazwie, co jest chyba wrednym żartem. Shortcircuit nie obsługuje losowości i tzw round robin. Directwave od IL obsługuje round robin ale go nie wczytuje, trzeba sobie samemu zaprogramować.

W tym momencie moja przygoda z SFZ się zakończyła zanim na dobre zaczęła, rozumiem teraz dlaczego nikt nie robi mapowania na ten "wspaniały darmowy format". Naprawdę wygodnie jest zakupić ten monopolowy NI Kontakt za te 1500zł, albo lepiej Komplete za 2000zł, niż denerwować się z tym badziewiem SFZ.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Synapse Audio Zampler + brzmienia w 80 wydaniu magazynu Beat Mag 2012/08/10 19:44 #16883

  • Neutron5
  • Neutron5 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 133
  • Otrzymane podziękowania: 4
Masz rację w zupełności co do formatu ale....
Wszystko co wychodzi w beacie jako zintegrowana całość do zamplera działa bez zarzutu więc jest to według mnie to samo co nexus tyle ze naprawdę sie oplaca kupic lub sciagnąc dema packow ze strony zamplera . Nie testowalem NI ale do trance house czy techno Zampler i jego comiesieczne updaty są znakomite. Powiem jeszcze inaczej jezeli chodzi o samego Zamplera a nie o format sfz - cena Zamplera tzn jego packów a całość NI czy Nexus to zupełnie 2 światy jeżeli chodzi o cenę. Dlatego można przetestowac freeware ze strony Zamplera i jeżeli działa nam na naszym systemie wszystko to wtedy można zainwestowac w całe packi. Z resztą zaraz napisze o formach abonamentu Beata tak aby się opłaciło.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Synapse Audio Zampler + brzmienia w 80 wydaniu magazynu Beat Mag 2012/08/10 21:45 #16890

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Testował już ktoś ten fortepian w ostatnim numerze? Nie mogę nigdzie znaleźć dokładniejszych informacji, czy jest właśnie ten Round Robin, ile poziomów velocity itd. No i jak brzmi, przykładów niestety też nie widzę :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena