Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Odp: Wirtualne emulacje znanych analogów 2013/03/23 23:29 #19984

  • reason8
  • reason8 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Z analogów dla mnie le numero uno: NI Pro 53 (ktoś lubi brzmnienie Kombi polecam), fantastyczna emulacja Yamahy CS-80 Arturi - dość skomplikowany ale jakże brzmiące synth i obecnie non stop używany przeze mnie vst Moog V Arturi. Ach te cieple analogowe emulacje z lat 70/80-tych. Mniam...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wirtualne emulacje znanych analogów 2013/03/24 12:39 #19988

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Czy Kombi to nie wiem, oni korzystali przede wszystkim z Enqsonic i Kurzweila. Propheta, z tego co pamiętam, to na pewno nie mieli na liście instrumentarium (na wyrywki z wywiadu z założycielem oryginalnego Kombi, a nie Kombii ;) ).

PRO-53 nie jest obecnie sprzedawany jako samodzielny plug-in i niestety trzeba go crackować... B. głupie posunięcie ze strony NI, ale nic nie mam do powiedzenia.

Zapomniałem swojego czasu dorzucić do listy Korga Legacy Collection Analog Edition zawierający MS-20, Polysixa, Monopoly oraz multiefekt MDE-X.

Jeśli chodzi MS-20, używając wielu instacji tylko tego pluginu można zbudować numer- dzięki semimodularnej konstrukcji spektrum możliwości budowania brzmień jest naprawdę potężne. Dodać jeszcze równoległy filtr HP/LP... Miód dla uszu. Ponadto, dodatkowy bajer Unisono umożliwia stworzenie tak koszących basów że to nieporozumienie.

Polysix- synth legenda. B. fajny arpeggiator i ogólnie banalny w obsłudze plugin.

MonoPoly- czterooscylatorowe monstrum wraz z prostą i efektywną modulacją. Palce lizać.

MDE-X, nie jest to typowa emulacja analogu, ALE- zawiera w sobie reverb, distortion, chorus, flanger, ensemble, bitcrusher oraz filtr formantowy. Bardzo niepozorny plugin, a jest naprawdę potężny.

Pakiet wart inwestycji.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wirtualne emulacje znanych analogów 2013/03/24 20:47 #20005

  • reason8
  • reason8 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Łosowski zawsze powoływał się na Propheta i takowego używa do dzisiaj. Do kolekcji ulubionych analogów dodać należy legendę w postaci Rolanda Jupitera 8. W oryginale wyprodukowano chyba 1500 szt. egz. instrumentu. Ale kto go używał??? Same sławy. Brzmienie - pamiętne solo w I Want To Break Free Queen:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wirtualne emulacje znanych analogów 2013/03/24 22:41 #20007

  • reason8
  • reason8 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Psysutra - tu masz link dot. Propheta i Kombi
pl.wikipedia.org/wiki/Nowy_rozdział

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wirtualne emulacje znanych analogów 2013/03/25 08:19 #20008

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Nowy rozdział w Wikipedii? :D

Jestem zaskoczony, muszę przyznać- że w tamtych czasach był dostęp do takich kozackich parapetów nawet w kraju ówczesnego ZSRR
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena