Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Jak nagrywać wokal bezpośrednio z mikrofonu w Fl Studio? 2013/08/07 10:15 #20991

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
Możesz zgrywać wokal do edisona jak i bezpośrednio na playliste. Wybierz w mikserze kanał na którym ma być nagrywany wokal, a w nim wybierz sterownik ( prawy górny róg miksera " none " ). Z tego że nie wiem z jakiego sprzętu korzystasz nie powiem Ci jaki to sterownik musisz sam do tego dojść. Jeśli już wybierzesz ten odpowiedni, pozostając na tym samym kanale wróć na playliste, wciśnij " Record audio " ( kropka zaraz obok play/stop ) i wybierz " Audio, into the playlist as an audio clip ".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak nagrywać wokal bezpośrednio z mikrofonu w Fl Studio? 2013/08/07 10:21 #20993

  • hiphop14
  • hiphop14 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 176
  • Otrzymane podziękowania: 1
Coś mi sie pomyliło i za późno wyskoczyłem z odpowiedzia jak nagrywac w FLs xD Pietia już wiem jak to sie robi, chodzi mi o ściszanie, a właściwie o wyrównywanie głośności wokalu, a właściwie poszczególnych zagłośnych elementów nagrania, lecz nie wiem czy takie coś jest praktyczne i nie wpływa na dynamike wokalu? Lepiej ustawiać separacje stereo od razu po wcisnieciu Alt+a ? wydaje mi sie ze tak bo można wyciszac niepotrzebny kanał, jakie jest Wasze zdanie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak nagrywać wokal bezpośrednio z mikrofonu w Fl Studio? 2013/08/07 11:43 #20995

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Nie kombinuj tyle. Dzisiaj programy DAW same w sobie są wystarczające do takiej obróbki, na Edisonie wiele nie zdziałasz pod tym kątem który Ty chcesz zrobić.

Potnij sobie wokal na kluczowe partie i wyślij na playlistę. Jeżeli potrzeba osobnej obróbki to każdy wyślij na osobny kanał a te zgrupuj razem jako wokal. Ustaw optymalną głośność na każdym fragmencie a na sumę tych kanałów zrób odpowiednią kompresję, to ona wyrówna Ci głośność. Tyle, reszta to zabawa z EQ i ewentualnie efektami.

Jeżeli masz źle nagrany wokal to nagraj go od nowa, żadna edycja nie pomoże. Tak jak trzeba umieć się posługiwać instrumentem tak wokalista musi umieć posługiwać się mikrofonem, odpowiednio dobrać odległość, nie bujać się i panować nad dynamiką swojego głosu. Resztę załatwia kompresja i ręczne poprawki, dodanie jakichś dubli i tak dalej. Jeżeli wokal został nagrany nie lepiej niż rozmowa na Skype to naprawdę nie ma co się bawić z takim materiałem. Źle nagrany wokal zawsze będzie zły, jak złapiesz materiał zbyt blisko i wokalista będzie dmuchał w membranę czy będzie nagrywał zbyt daleko to tak już zostanie.
Za tę wiadomość podziękował(a): hiphop14

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena