Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Odp: FL Studio - Propozycje Nowych Funkcji Na Oficjalne Forum IL 2012/10/01 09:15 #17563

  • Czytelnik
  • Czytelnik Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 1
Uważam, że Piano Roll w FL-u jest idealny, a zoom i ustawienia siatki w edytorze konfigurowalne w 100%. A propos nakładania kicków na siebie - czy nie byłoby znacznie lepiej ustawić je w Step Sequencerze jeden pod drugim i indywidualnie dostosować za pomocą edytorów Samplera? Gwarantuję Ci, że nie będzie żadnych przesunięć względem siebie. Opcji jest zawsze kilka, aby uzyskać zamierzony efekt, więc nie widzę potrzeby aby "spuszczać się" nad Abletonem.
CYA
FL STUDIO legal user since 2004.
ToxicArea

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: FL Studio - Propozycje Nowych Funkcji Na Oficjalne Forum IL 2012/10/01 19:41 #17571

  • Deep Fog
  • Deep Fog Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 1
Wolalbym w piano roll kleic bity, kwestia przyzwyczajenia...jednak juz mam inny, lepszy sposob, ale dzieki. Co do abletona, to jak dla mnie miazdzy fla mozliwosciami, testujac go uswiadomilem sobie ze, tworzenie moze byc jeszcze bardziej ekscytujace... takze nie ma co "trzaskac kloca na klate" fl-a, jesli mozna " spuszczac sie" na abletona....jednakze jeszcze pracuje na flu, jest wygodniejszy, ale kupuje abletona za jakis czas.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: FL Studio - Propozycje Nowych Funkcji Na Oficjalne Forum IL 2012/10/02 09:38 #17581

  • helium
  • helium Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jak na nowicjusza w produkcji muzyki to powiem, że jak zobaczyłem fl to wydawał się skomplikowany i nieczytelny dopiero kumpel mi wytłumaczył co i jak i jakos to ogarnąłem. Ale nie odpuściłem i oczywiście musiałem zobaczyć jak się prezentuje ableton. Powiem szczerze i z czystym sumieniem, że ableton jest o wiele przyjemniejszym, przejrzystym i prostszym w obsłudze DAW -em niz fl. To jest tylko moja opinia więc nie jesteście zmuszeni się z nia zgadzać:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez helium.

Odp: FL Studio - Propozycje Nowych Funkcji Na Oficjalne Forum IL 2012/10/08 08:32 #17664

  • Czytelnik
  • Czytelnik Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 1
Yo
a może by tak podpiąć do tego wątku jakieś porównanie z przykładami w postaci krótkiego opisu i zdjęć. Pokazać zalety i wady hostów, np. Ableton vs FL Studio. Wówczas moglibyśmy dowiedzieć się więcej o zaletach innych programów i spróbować jakieś ciekawe opcje zaproponować na forum FL-a. W moim przypadku wiedza na temat innych DAW jest ograniczona (testowałem Abletona i Cubase dawno temu), więc osoby będące na bieżąco mogłyby coś wrzucić. Chętnie zobaczę wyższość Abletona nad FL Studio, na konkretnych przykładach. Co Wy na to?
CYA
ToxicArea

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: FL Studio - Propozycje Nowych Funkcji Na Oficjalne Forum IL 2012/10/08 09:38 #17666

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Takie porównania mijają się z celem, bo każdy DAW ma inną budowę i inaczej na nim się pracuje. Jeżeli przy Twoim stylu pracy FL Studio jest wystarczające to nie ma powodu aby rozglądać się za inną aplikacją i czytać czy robić tendencyjne porównania. Jeżeli jest jednak jakiś mały drobiazg który warto by było poprawić to dobrze to IL wypomnieć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

FL Studio - Propozycje Nowych Funkcji Na Oficjalne Forum IL 2014/03/21 20:49 #22100

  • Lukas.Art
  • Lukas.Art Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Moja propozycja jest następująca: możliwość przesuwania wszystkich ścieżek w piano rollu jednocześnie. Np. ustawiam sobie jednostajny kick, snare oraz hihat (bum, bum, bum) i od taktu powiedzmy 8 do 14 zaznaczam go na czerwono, aby przenieść. I bardzo bym chciał aby przesuwając w piano rollu jedną z tych ścieżek przesuwały się też inne, razem z tą pierwszą.
Przy okazji - gratuluję bardzo dobrego forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena