Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Fl Studio w wersji mobilnej (FL STUDIO MOBILE) 2011/06/24 18:45 #12769

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Wszystko prawda, tylko z tym prestiżem Apple bym nie przesadzał ;). Oni sami nakręcają tą bańkę mówiąc tu i tam, że są fajni, a łapią się na to ludzie, którzy Maca nie mają. Jak ktoś ma Mac'a to częściej z Logica korzysta niż Pro Tools. Apple jest popularne głównie w Ameryce, w Europie znaczna większość to PC - kwestia przyzwyczajenia konsumentów, bo sprzęt nie różni się właściwie niczym poza tym, że PC można dowolnie rozbudowywać i jest tańszy. Miałem nowego MacBooka prawie rok na własność więc wiem co mówię, nic specjalnego, z miłą chęcią wróciłem do PC.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Fl Studio w wersji mobilnej (FL STUDIO MOBILE) 2011/06/24 20:01 #12771

  • masahuku
  • masahuku Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 118
  • Otrzymane podziękowania: 0

N.E.X. napisał: Wszystko prawda, tylko z tym prestiżem Apple bym nie przesadzał ;). Oni sami nakręcają tą bańkę mówiąc tu i tam, że są fajni, a łapią się na to ludzie, którzy Maca nie mają. Jak ktoś ma Mac'a to częściej z Logica korzysta niż Pro Tools. Apple jest popularne głównie w Ameryce, w Europie znaczna większość to PC - kwestia przyzwyczajenia konsumentów, bo sprzęt nie różni się właściwie niczym poza tym, że PC można dowolnie rozbudowywać i jest tańszy. Miałem nowego MacBooka prawie rok na własność więc wiem co mówię, nic specjalnego, z miłą chęcią wróciłem do PC.


Ależ ja wcale nie przesadzam tylko przedstwiam suche fakty ot i tyle:) słuchaj a kto ma nakręcac tę bańkę jak nie ONI? a że mają do tego łeb to tylko chylić czoła. Znasz jakąś firmę w segmencie PC która tak sobie radzi na rynku?

Druga sprawa sekret Apple nie tkwi w bebechach a w systemie operacyjnym, który po prostu jest systemem zamkniętym a sterowniki są pisane pod konkretny hardware a nie pod każdy jak w przypadku PC.

Na koniec offtopa napisze tylko że smieszy mnie ta cała wojna przeciwko Apple. Jak czytam posty na forach to az sie zastanawiam skad to sie bierze. Ja sam mam mac'a, iPhone'a dwa lapki z windą...i jakos z tym żyję :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Fl Studio w wersji mobilnej (FL STUDIO MOBILE) 2011/06/24 23:23 #12772

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
"Hejterzy" to za pewnie także ludzie którzy nie mieli styczności z tą maszyną :D. Taki świat. Mam kilku takich znajomych właśnie po obu stronach barykady i najlepsze jest to, że większość z nich nie pracowała nigdy na Macu ale mówi, że to totalny syf lub, że to jedyne słuszne narzędzie do robienia muzyki bo jest stabilny, ot i tyle z argumentów bez doświadczenia :).

Fakt że Mac jest systemem zamkniętym, sterowniki jasne i klarowne, a system Pro Tools posiada tylko autoryzowany format wtyczek na pewno przyciąga wiele ludzi. Jednak kiedy ja pracowałem na MacBooku tej stabilności nie odczułem, wieszał się dosyć często przy co większych operacjach, Ableton nie wytrzymywał napięcia czasami. Wróciłem do PC z Win XP, odchudziłem maksymalnie i działa stabilnie oraz szybko. Może miałem wadliwy model? Nie mam pojęcia :). Jednak wiem, że banka ekskluzywności pękła u mnie ;).

Wracając do tematu - iPod Touch naprawdę dobra rzecz. Ostatnio byłem do tyłu z nowinkami i miło się zaskoczyłem, że taki uniwersalny bajer i notatnik pomysłów można mieć już za 800zł-1200zł zależnie od modelu :). Odniosłem wrażenie, że trochę windują w dół z ceny jak na takie możliwości (kiedyś tyle zwykły iPod znany jako odtwarzacz MP4 kosztował).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Fl Studio w wersji mobilnej (FL STUDIO MOBILE) 2011/06/25 06:36 #12773

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Jak łatwo zauważyć produkt Fl Studio Mobile jest promowany na wszystkie sposoby, co ciekawe w sieci zaczęły pojawiać się pierwsze videotutoriale

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Fl Studio w wersji mobilnej (FL STUDIO MOBILE) 2011/06/25 08:28 #12777

  • masahuku
  • masahuku Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 118
  • Otrzymane podziękowania: 0

N.E.X. napisał: Fakt że Mac jest systemem zamkniętym, sterowniki jasne i klarowne, a system Pro Tools posiada tylko autoryzowany format wtyczek na pewno przyciąga wiele ludzi. Jednak kiedy ja pracowałem na MacBooku tej stabilności nie odczułem, wieszał się dosyć często przy co większych operacjach, Ableton nie wytrzymywał napięcia czasami. Wróciłem do PC z Win XP, odchudziłem maksymalnie i działa stabilnie oraz szybko. Może miałem wadliwy model? Nie mam pojęcia :). Jednak wiem, że banka ekskluzywności pękła u mnie ;)


Mam maca mini od ponad roku i ableton śmiga aż milo :) no i ja odczułem wzrost niezawodności i stabilności na mac'u gdyż fl studio na lepszej maszynie PC-towej się strasznie krzaczyło a Ableton na słabszym maczku hula (fakt trzeba byłoby porównać silnik obu programów ale kto potrafi to zrobić?)
Zdaje sie ze miałes coś ze swoją maszyną...no i uległes tzw. subiektywizmowi sytuacji a to że Tobie akurat ten egzemplarz sprawiał problemy nie znaczy że inny/następny też by tak miał. Apple całkiem nieźle robi swoje produkty ale nie należy zapominać że zawsze znajdzie się jakis odsetek procenta nie pozbawiony wad.

Co do samego mobilnego Fl-a dręczy mnie tylko jedno pytanie... a mianowicie mamy sobie taki programik na iPadzie czy iPhonie i teraz co z odsłuchem? Przecież to ważna jak nie najważniejsza rzecz w całym procesie produkcji. Da się na tym zrobic dobrze brzmiący utwór bez wspomagania sie zewnętrznymi urządzeniami? Bo jesli tak to pod choinkę trzeba bedzię pomyśleć o iPadzie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Fl Studio w wersji mobilnej (FL STUDIO MOBILE) 2011/06/25 11:14 #12778

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Super. Nie dość, że nie poprawili głównego engine DAW-a, to ładują sobie gadżeciarskie bzdury z maskotkami w stylu kawai włącznie. Za kilka lat FL sam się wpakuje do piachu- na własne życzenie.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Fl Studio w wersji mobilnej (FL STUDIO MOBILE) 2011/07/02 07:14 #12826

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Fl Studio Mobile jest kompatybilny z klawiaturą sterującą AKAI Synth Station 25 (taki zestaw spakować można do podręcznej torby).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Fl Studio w wersji mobilnej (FL STUDIO MOBILE) 2011/07/25 14:05 #13119

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Fl Studio mobile dostępny w wersji 1.1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena