Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

HomeRecording 2009/10/19 23:08 #5443

  • adrian0
  • adrian0 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Elektroniczna, akustyczna... Muzyka jest piękna :)
  • Posty: 91
  • Otrzymane podziękowania: 2
Ja w temacie zwracam się o pomoc wyboru komputera w 100% sprawnego do pracy w dziedzinie Audio - HomeRecordingu... Jeżeli ktoś się zna na tym dobrze (a na pewno dużo ludzi) proszę o podanie mi czegokolwiek co pomoże mi wybrać dobry komputer, dobre podzespoły do nagrywania, produkowania muzyki... Chodzi mi tu o karty muzyczne, płyty główne, RAM, pojemne HD, szybkie procesory... Proszę o pomoc! Na ten cel przeznaczam do 4000zł i nie chcę kupić BYLE KUPY... :p Mile widziane też nazwy programów do obróbki Audio. Moim celem jest praca komputera PC przy podłączeniu gitar, perkusji, klawiszy... Co mam kupić ?!?! Z góry dzięki za pomoc :)
Naciśnij PLAY :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:HomeRecording 2009/10/20 00:21 #5444

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witam.
Proponuję na początek zgłębić ten temat. Wprawdzie mowa tutaj o komputerze za 2000 zł (jednakże nie uwzględnia on peryferiów oraz karty dźwiękowej)
Programów do obróbki audio jest wiele
poczynając od darmowych jak Audacity, Wavosaur czy WavePad Sound Editor (wymienione programy znajdziesz w dziale download (sekcja Audio Editors).

Z komercyjnych warto wymienić:
WaveLab v6.0 firmy Steinberg
Sound Forge 10 Pro firmy Sony

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:HomeRecording 2009/10/20 00:24 #5445

  • darson
  • darson Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 435
  • Otrzymane podziękowania: 11
Był taki wątek na forum VSTi dość niedawno. Może niezupełnie Home Recording, ale jeśli chodzi o komputer to koledzy dosyć szczegółowo opisali konfigurację. Pozostanie wybór karty z odpowiednią ilością in/out i przetwornikami na przyzwoitym poziomie. Oto LINK .


EDIT. Czujny Pietia mnie wyprzedził :P To do usunięcia tego posta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez darson.

O:HomeRecording 2009/10/20 02:32 #5446

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Od razu zaznaczę- najważniejsza jest karta muzyczna- warto w nią zainwestować, bo dobrze wybrana przeżyje dwa komputery :P (o ile standardy się nie zdążą zmienić).
Jako jedną z najlepszych w stosunku ceny do parametrów, radziłbym się zainteresować Focusrite Saffire Pro 24DSP FireWire. Posiada własny procesor DSP, więc masz gwarantowane odciążenie Procesora i RAMy.
PCIe do homerecordingu nie polecam- dobre karty są wręcz w astronomicznych cenach i mają zastosowanie w projektowych i profesjonalnych studiach nagraniowych.
W razie czego komputer można napakować sterydami w postaci kart DSP UAD-2, które niestety jak na Polskie warunku, potrafią cenowo ostro sponiewierać, jednak według źródeł (Estrada i Studio) jest to warte pieniędzy.

Nie wiedzieć czemu, nie polecam E-Mu. Miałem do czynienia z dwoma ich produktami i trwałością nie zachwycały. Poza tym na pewno zależy Ci na dobrych przetwornikach i preampach, a wspomniany Szafirek ma takowe, niejednokrotnie nagradzane. E-Mu jest chińską taniochą, z czym miałem okazję się przekonać.

Druga sprawa- RAM. O dual channel chyba wspominać nie muszę :P

Trzecia kwestia- dyski najlepiej spiąć w RAID, bo inwestycja w 10400 jest obecnie mało opłacalna i ciężko je dostać (przynajmniej w moich kręgach poszukiwawczych).

Karta graficzna- nie można o niej zapomnieć, bo zintegrowany układ graficzny będzie zżerał zasoby CPU i reszty.

Co do proca i p(ł)yty głównej, nie jestem w stanie udzielić dobrej odpowiedzi.

Dodając- nie zapomnij o monitorach odsłuchowych! :)
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:HomeRecording 2009/10/20 16:18 #5448

  • adrian0
  • adrian0 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Elektroniczna, akustyczna... Muzyka jest piękna :)
  • Posty: 91
  • Otrzymane podziękowania: 2
Czy w takim zestawie nie obejdzie się od tańszych kart muzycznych...? Jaka płyta główna więc będzie najlepsza? Jaki RAM ?
Naciśnij PLAY :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:HomeRecording 2009/10/20 16:32 #5449

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Zależy też, jaki system chcesz postawić... Jeżeli 64 bitowy, to ładuj ile wlezie najlepszego w komputer, nie ma ograniczeń jak na razie :)
32 bity mają ograniczenia- choćby w RAM- ledwo 3GB
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:HomeRecording 2009/10/20 20:09 #5456

  • adrian0
  • adrian0 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Elektroniczna, akustyczna... Muzyka jest piękna :)
  • Posty: 91
  • Otrzymane podziękowania: 2
A więc rozumiem, że jeżeli chodzi o RAM to najmniej 3gb, a jeżeli chodzi o płytę główną to będę się rozglądał za jakimiś nowszymi modelami serii Gigbyte :) mam wciąż wątpliwości co karty muzycznej (zależy mi na jak najmniejszą latencją, ale to z pewnością nie problem z kartą, którą uwzględniłeś powyżej :)) ale no mówię, nie wiem czy dam radę, wystawić kasę ze takie coś :P może troszkę przesadziłem pisząc, że jestem w stanie dać 4 tys. zł. :P w każdym bądź razie jeżeli ktoś jest jeszcze obeznany w temacie, bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki :) tematu nie zamykam, bo dosyć obszerny xD
Naciśnij PLAY :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:HomeRecording 2009/10/20 21:15 #5457

  • masahuku
  • masahuku Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 118
  • Otrzymane podziękowania: 0
3GB Ramu to jest max jesli chodzi o win xp 32bity - bo to jak narazie jest najrozsadniejsza opcja jesli chodzi o system, pomijam windows 7 (ram - cos kolo 6gb na 32bit) bo domyslam sie ze nie wszyscy producenci udostepnia w dniach najblizszych sterowniki pod ten system do swoich produktów.

poza tym jesli chcesz nagrywac urzadzenia to karciocha co Ci mh_sk poleca jest naprawde git. Ja wydałem 2 razy mniej za swoja karte ale jak zobaczyłem tego focusrite'a to az pojawiła sie taka kwasna mina na mojej twarzy - głownie chodzi o pokładowy procesor DSP! a Tobie z tego co czytałem przyda sie tez duza liczba wejsc i wyjsc.

Dałbym mniej za kompa a kupiłbym porzadna karte i odsłuch. Zauwaz ze nie wszyscy ludzie maja w domach najnowsze podzespoły i robia na tym dobre utwory. Takie moje zdanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena