Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Cos nie wydala... 2008/09/17 17:50 #1596

  • EBzz
  • EBzz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 60
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam potrzebuje waszej pomocy.... cos nie wydala w moich projektach i nie wiem czy to procek czy karta dzwiekowa, ten pasek nizej swieci mi sie na czerwono ... [zdj] prosze o pomoc aha i jeszcze gdyby to byla karta to od razu napiszcie ktora polecacie do powaznych projektow dzieki pozdro:)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Cos nie wydala... 2008/09/17 19:14 #1599

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Zależy co wrzuciłeś do projektu. Jeżeli masz tam maximusa, multiband compressor, limiter, eq2 oraz sporo wtyczek VSTi i używasz sporo głosów polifonii to nie dziwi taki efekt. Podaj też specyfikację swojego komputera oraz karty dźwiękowej. Na pierwszy ogień najlepiej zwiększyć bufor ASIO.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Cos nie wydala... 2008/09/20 11:25 #1632

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Możesz mieć bardzo mocny procesor a jeśli jedziesz bez karty dźwiękowej (i nie piszę tu o karcie zintegrowanej z płytą) bądź też nie korzystasz ze sterowników ASIO (tak jak wspomniał Lukas Klauze) - to naprawdę może być ciężko.
Proponuję zainwestować w kartę multimedialną firmy Creative, w zupełności wystarczy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Cos nie wydala... 2008/09/20 19:11 #1639

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
A jak wygląda sprawa w kwestii interfejsu audio usb? Jaki najlepiej dobrać (żeby jego cena tez nie była zbyt dramatyczna)? Może być interfejs z Creative? W interfejs będzie wpinany zewnętrzny mikser sprzętowy, monitory odsłuchowe i słuchawki
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Cos nie wydala... 2008/09/20 19:46 #1640

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Ale mikser studyjny czy mikser djski? Bo to duża różnica. Chcesz wszystko podłączyć pod interfejs. Więc będzie on "finalnym przystankiem" w torze sygnału. Dlatego najlepiej wybrać taki, który posiada wsparcie dla ASIO, Minimum 4 wejścia (w Twoim przypadku mogą być 2 jeżeli ten Twój mikser jest studyjny) no i przede wszystkim dobre przetworniki w standardzie 24-bit/192kHz. I znów wysuwa się na przód jedna pozycja...ESI Julia i tyle w tej kwestii wystarczy. Za interfejs, którego poszukujesz zapłacisz minimum 300-400 zł. Julka kosztuje tyle samo, a będzie znacznie rozsądniejszym zakupem niż...cokolwiek innego do powiedzmy 700 zł. Jeżeli nie, to na pewno nie Creative! A już nie daj boże EMU! Złom jakich mało, więcej z tym problemu niż pożytku. Poza tym temat był wałkowany setki razy. Julka i koniec. Nie tylko ja z resztą bym Ci ją polecił. Na forum jest sporo osób, które sobie ją bardzo chwalą.

EDIT:

Patrząc na to co oferują inne firmy za tę samą cenę (a nawet i wyższą) nie widzę innego sensowniejszego wyboru niż Julka. Co oznacza dokładnie to samo, że zakup czegoś innego jest po prostu głupi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Cos nie wydala... 2008/09/20 22:30 #1642

  • felixxx
  • felixxx Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 0
trzymaj sie z dala od EMU, ja mam 0404USB i nie jestem zadowolony.
Lepiej uzbieraj więcej i kup cos jakiejś porzadnej marki a nie pseudo profesjonalny sprzet firmy która robi mptrójki, tyle że pod inną nazwą.

A tak ogólnie to do jakiej kwoty chcesz ten interfejs USB??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Cos nie wydala... 2008/09/20 22:47 #1643

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Firma Creative robi bardzo dobry sprzęt, ale do grania w gierki i oglądania filmów w 20.1 =)

M-Audio robi...cóż robią raczej kiepski sprzęt. Dają sporo bajerów do swoich produktów, które występują już na wyższej półce...tylko, że robią te bajery bardzo kiepsko. Np. seria klawiatur MIDI. Wypchane pokrętłami po brzegi, ale tak ogólnie to plastikowe zabawki są.

ESI jest wyjątkową firmą. Jak coś jest z pod ich marki to wiadomo, że jest to sprzęt wysokiej klasy, który nie będzie sprawiał problemów.

Edirol oraz Yamaha - wiadomo, że są to firmy z ogromnym doświadczeniem. Niestety ich sprzęt kosztuje znacznie więcej od konkurencyjnych firm, ale jest wysokiej jakości i co do tego nie trzeba mieć wątpliwości (szczególnie miksery Yamahy!!!!)

Behringer - troszkę podobny do M-Audio chociaż osobiście uważam, że lepszy. Wiele osób narzeka na ich sprzęt (zależy co kupimy), ale firma ma spore doświadczenie w swoim fachu i trzeba przyznać, że ma wiele udanych produktów. Jeżeli chodzi o interfejsy audio to raczej nie ma się czym zbytnio chwalić, dlatego odradzam tę firmę w tej dziedzinie.

Alesis - nie znoszę amerykańców...nie jestem rasistą, ale naprawdę wolałbym aby ten naród nie istniał. I z przykrością stwierdzam, że firma Alesis jest jedną z najlepszych na rynku. Interfejsu audio raczej od nich nie kupisz...no chyba, że Multimix (który jest świetny!), ale to już wydatek rzędu 1000 zł.

Miditech - nie będę się rozpisywał. Omijać z daleka. Nie kupować niczego. Nawet za darmo jakby Wam dawali - nie brać.

CME - ma kilka interfejsów w bardzo przyzwoitych cenach. Całkiem niezłych. Nie spotkałem się z wadliwymi ocenami. Zwłaszcza jeśli chodzi o interfejsy do serii klawiatur UF, które się wyjątkowo im udały.

Co zostało? TC Electronic, RME, Lexicon, Tapco, Terratec, Motu....najwyższa półka. Nie ma co nawet rozpatrywać do 1000 zł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Cos nie wydala... 2008/09/20 22:49 #1644

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
300-400 złotych
Mam mikser studyjny i jedno wejście audio stereo (RCA tylko i wyłącznie) wystarczy. Wyjścia- jak powiedziałem. Najlepiej stereo RCA lub XLR (ale XLR niekonieczne)
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena