Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Gniazdo OUTPUT 2011/03/14 21:20 #11612

  • geki12
  • geki12 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 46
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam mam pytanko:
chodzi o to że kupiłem ZESTAW KARAOKE i w w nim jest gniazdo OUTPUT. Z początku myślałem że bez problemu podłącze mikrofon przez ten wzmacniacz do kompa przez wspomniane gniazdo lecz lipa. Może coś źle podłączyłem. Podłączyłem ten wzmacniacz przez jacka mikrofonowego w karcie dźwiękowej (wejście liniowe-chyba). Pomóżcie!

Oto link do tylnego panela wzmacniacza:
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

O:Gniazdo OUTPUT 2011/03/15 06:11 #11618

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Ech, rozwiązywanie tego typu problemów to iście magiczna zagadka ;). Może więcej informacji - co to jest ten zestaw karaoke? Do czego służy, co to jest? Wzmacniacz? Player jakiś do TV?

Na razie mogę tylko powiedzieć, że output to jest wyjście, cokolwiek to jest wyjście musisz podłączyć do końcowego źródła dźwięku jak głośniki lub wejście innego urządzenia jak komputer które sobie przetworzy to na głośniki. Wyjście liniowe = wejście liniowe, mały jack - mały jack. Wejście mikrofonowe to nie jest wejście liniowe, więc jeżeli ten zestaw karaoke to wzmacniacz + mikrofony to podłączasz go po line in w karcie dźwiękowej, a mikrofony to wzmacniacza ;). Czasami gniazdo mikrofonowe jest także wejściem liniowym jak w większości laptopów, ale kiedy masz rozdzielone wejścia np. w stacjonarnym kompie to pakujesz w liniówkę.

W ustawieniach komputera także musisz mieć odpowiednio ustawione parametry aby uzyskać to co chcesz. Nie podałeś ani nazwy karty (jaki rodzaj panelu sterowania/sterowników), ani celu jaki chcesz osiągnąć. Wyjście na głośniki tego co śpiewasz? Podłączenie sygnału pod jakiś program? To dwa różne ustawienia i inne drogi.

Czekam na więcej info ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

O:Gniazdo OUTPUT 2011/03/15 06:20 #11619

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Sygnał z komputera kierujemy na wzmacniacz za pomocą wejścia audio (najlepiej wybrać dowolne wejście Intput - tutaj sugeruję wejście AUX). Do tego celu użyjesz kabla typu chinch - mini-jack (Czerwona i biała wtyczka to chinch, a czarna to mini-jack).



Aby uzyskać na wyjściu sygnał z mikrofonu, mikrofon podłączyć należy do wyjścia mikrofonowego. Poniższym kablem:



W przypadku końcówki jack 6.3 mm (tak jak na powyższym rysunku) należy zastosować Adapter Jack 3.5/6.3mm.

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

O:Gniazdo OUTPUT 2011/03/15 06:30 #11621

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Mój błąd - Admin ma rację, kabel Chinch i jack z drugiej strony :). Ja tam walnąłem byka w postaci jack - jack z niewyjaśnionych powodów.

Dodam jeszcze, że wzmacniacz powinien mieć wejścia mikrofonowe na dużego jacka i tam powinieneś wpiąć te mikrofony. Wzmacniacz dostosuje Ci dynamikę mikrofonów do wejścia liniowego jakim wypuścisz sygnał. Z tego względu jakakolwiek przejściówka na małego jacka nie ma sensu, bo podłączając tak mikrofon pod sam komputer możesz jedynie zwiększyć natężenie sygnału programowo w systemie razem z szumami, które będą ogromne. Jeżeli we wzmacniaczu jest wejście mikrofonowe na małego jacka to jakiś lipny jest, ale wątpię, żeby tak było ;). Chociaż są i takie mikrofony z wejściem na małego jacka directowo pod kompa, wiele już dziwów widziałem z tymi tanimi dynamikami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

O:Gniazdo OUTPUT 2011/03/15 11:55 #11624

  • geki12
  • geki12 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 46
  • Otrzymane podziękowania: 1
Jakoś słabo to opisałem postaram się to zobrazować graficznie, ale to pod wieczór a narazie dzieki ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Gniazdo OUTPUT 2011/03/15 15:53 #11625

  • geki12
  • geki12 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 46
  • Otrzymane podziękowania: 1
Ok zacznijmy od sprzętu
- jest to zestaw karaoke ibiza-light.pl/ibiza-sound/kompletny-zestaw-do-karaoke/
- karta dźwiękowa zintegrowana Realtek HD Audio
- okablowanie do wzmacniacza jak i do podłaczenia do komputera kompletne i sprawne.

Panel przedni wzmacniacza wygląda tak;


I od razu powiem że zestaw ten będzie mi służył tylko do rejestrowania sygnału mikrofonu na komputerze a nie jak sugerował Admin do odtwarzania muzyki z kompa.

Podłączenie pomiędzy wzmacniaczem a komputer kablem 2 czincze-jack.

Oto schemat podłączenia:



Za cholerke nie ma sygnału.

Pozdro!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Gniazdo OUTPUT 2011/03/15 16:11 #11626

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No fajnie, ale dalej nie napisałeś co chcesz z tym zrobić ;>. W jakim programie chcesz przechwycić sygnał i go nagrać? Samo z siebie na pulpicie nie będzie grać. Nie mów tylko, że chcesz tym wokale nagrywać albo instrumenty ;). Ten zestaw karaoke jest przeznaczony do karaoke więc domyślnie sygnał muzyki powinien być wpięty pod ten wzmacniacz wejściem i zmiksowany wewnętrznie a wychodzić na głośniki - idealne do domu albo klubów. Tak jak chcesz zrobić też można odtwarzać muzykę z komputera a sygnał ze wzmacniacza ustawić na włączony w Realteku na odtwarzanie i wtedy leci w tle. Chyba, że aplikacja do karaoke obsługuje taki sygnał to wtedy na recordzie ustawiasz "on" i będzie Ci łapać sygnał.

No ale jak nie karaoke to do czego, po co i jak (czym, jakim softem)?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Gniazdo OUTPUT 2011/03/15 21:50 #11629

  • geki12
  • geki12 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 46
  • Otrzymane podziękowania: 1
Aha czyli np. Audacity powinień odebrać ten sygnał. Trochę zmyliło mnie to że jak podłączam mikrofon to go słychać nawet na pulpicie no ale teraz widać jaki ze mnie początkujący ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena