Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Odp: Jaka karta do zwykłego komponowania w fl-u 2012/02/06 13:31 #15156

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Co takiego posiadają interfejsy audio, że są niezbędną podstawą?
Za tę wiadomość podziękował(a): Dj 1982

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jaka karta do zwykłego komponowania w fl-u 2012/02/06 13:47 #15157

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35

N.E.X. napisał: Co takiego posiadają interfejsy audio, że są niezbędną podstawą?

Ha, dobre, dobre........

Ale fakt. Miałem już wiele interfejsów i dla człowieka zajmującego się hobbystycznie brzdąkaniem, a nawet początkującego muzykanta taka Creative Audigy / X-Fi (oprócz XTREME AUDIO bo nie obsługuje ASIO2.0) będzie pięknym dopełnieniem zestawu komputerowego dla muzyki. Brzmienie ok, na PCIe (X-FI), obsłuży ASIO, a przecież o to chodzi.
Zaś każdy domorosły producent, z wysublimowanym słuchem i napakowanym portfelem niech śmiało sięga po profesjonalny sprzęt ;)
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com
Za tę wiadomość podziękował(a): Dj 1982

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jaka karta do zwykłego komponowania w fl-u 2012/02/06 16:26 #15159

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No więc otóż to. Nie każdy wiąże swoją karierę z muzyką dlatego porada "inwestuj w interfejs" jest niewłaściwa ponieważ raz, że większość możliwości takiego sprzętu nie będzie wykorzystana z powodu słabych odsłuchów i braku potrzeby nagrywania czegokolwiek, a dwa, że nie jest to żadna inwestycja ponieważ domyślnie nigdy się nie zwróci i każda złotówka wydana na zapas będzie złotówką straconą. Nie każdy ma potrzebę pakowania się w najlepszy możliwy sprzęt. Fakt, że nie było tutaj określenia ile pieniędzy będzie przeznaczone na taką kartę, jednak po utworach w dziale Wasza Muzyka wnioskuję, że komercyjnie tutaj nie ma działania, po co więc przepłacać?

Dobra inwestycja jest wtedy kiedy kupuje sprzęt bo coś konkretnego z nim zrobię i się zwróci.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dj 1982

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Jaka karta do zwykłego komponowania w fl-u 2012/02/06 20:54 #15170

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
A ja dodam od siebie, że posiadanie najlepszego interfejsu i tak nie jest gwarantem lepszych rezultatów (mowa oczywiście o samej kreatywności). Gdy słucham danego utworu muzycznego w wykonaniu ludzi, którzy tworzą w zaciszu domowym, nie zastanawiam się jaki mają sprzęt - i czy taki a nie inny efekt jest spowodowany posiadaniem takiej a nie innej karty dźwiękowej. Ona nie jest wyznacznikiem ostatecznego efektu. Liczy się wiedza i umiejętności związane z wykorzystaniem tego co się posiada.

Pozwolę sobie zacytować jeden z przypisów z pewnego forum "co z tego że sprzętu kupa jak muzyk dupa" (absolutnie nikogo nie urażając).
Użytkownik DJ 1982 napisał:

Więc mam pytanie jaką kartę proponujecie do zwykłego komponowania, nie będe podłączał żadnych mikrofonów, syntezatorów, itp. to mnie nie interesuje. Chodzi mi o jak najlepszą kartę tak żeby miała wsparcie dla sterowników asio no i żeby była na tyle dobra żeby przy wykorzystaniu procka na 70% czy nawet 80 w miare nic nie zacinało sie przy odtwarzaniu projektu.


Pozostaję przy swoim zdaniu co do karty Creative Audigy i jego wyborze. Dj 1982 odpowiedz sobie na pytanie czy karta, którą miałeś do tej pory w jakiś sposób Cię ograniczała?

Psysutra a pozwól, że zapytam dlaczego zmieniałeś interfejsy? Skoro już sugerujesz zakup interfejsu myślę że trzeba byłoby podeprzeć się jakimś konkretnym przykładem. Myślę, że użytkownikowi DJ 1982 zależy na wylistowaniu konkretnego/konkretnych modelu/modeli a nie mówieniu ogólnikowo "zainwestuj lepiej w interfejs"
Za tę wiadomość podziękował(a): Dj 1982

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jaka karta do zwykłego komponowania w fl-u 2012/02/07 11:25 #15175

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Zaczynałem od Creative i tworzenie z jej użyciem wspominam jako koszmar.

Zintegrowane karty- jeszcze większa padaka.

Może ciężko jest zrozumieć, że jakość przetworników AD/DA też ma znaczenie? Co z niskiej ceny jeśli karta wprowadzi zakłócenia na wyjściu, co się przełoży na wyprawianie cudów na kiju w miksie?

Niestety, takie przypadłości miałem nie tylko ja, ale także kilku znajomych, dlatego kupno interfejsu audio za 500-700 zł będzie o niebo lepszą i na dłuższą metę bardziej opłacalną inwestycją.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!
Za tę wiadomość podziękował(a): Dj 1982

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena