Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

O:interfejs audio 2009/10/05 10:49 #5323

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
mh_sk napisał:


Kwestia latencji to też sprawne skonfigurowanie systemu.


Ja mimo tych upierdliwości ze strony systemu nie przekreślam swojego interfejsu- mam jednocześnie doskonały sterownik MIDI do Fruta (Tascam US-428) z 9 suwakami, 4 enkoderami i 30 programowalnymi przyciskami............


Oczywiście, że Tascam jest świetny, nie ma dwóch zdań. Jeśli jeszcze nie robi problemu to że chodzi na USB ( bo to właśnie najczęściej USB stanowi "wąskie gardło"), to już nie ma pytań, i sterownik i interfejs audio, sprzęt zacny.
"Szumblastery", hahaha, dobre.
Może niewielu wie, ale E-MU, to tak naprawdę Creative Professional, hehe. Mają więc dobre zaplecze. Sam mam 1212m i śmiga (cokolwiek miałoby to znaczyć, hih).

Oj tak konfiguracja systemu i podzespołów, moje doświadczenie podpowiada, że jeśli chodzi o wydajność to rzecz pierwsza!
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:interfejs audio 2009/10/05 19:02 #5327

  • masahuku
  • masahuku Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 118
  • Otrzymane podziękowania: 0
Hmm..skoro pierwsza rzecz to dobre skonfigorowanie systemu to jakie sa to czynności?? Bo w opcjach systemowych mojego xpeka to mozna ustawic Konnekta jako domyślne urządzenie audio a poza tym..?? W sterownikach karty moge zmienic latencje lecz nie posiadam klawiszy MIDI wiec to chyba juz nie ma znaczenia poza tym sa pewne opcje których z angielska nie kminie... wiec prosiłbym o jakieś podpowiedzi.

Jeśli chodzi o porównanie kart to cięzko tu troche w jednym rankingu posatwić creativy na PCI, które jest najszybszym złączem, do zewnętrznej karty na złaczu firewire jednakże mh_sk bardzo słusznie zauważył że jaokść odtwarzanego dzwięku jest dużo lepsza i chodzi tu o wbudowane przedwzmacniacze słuchawkowe które sa duzo lepsze niz te które były w creative zs notebook.

Niestety zakup monitorów nie wchodził w grę gdyz po 1 nie stac mnie na w miarę dobre fostexy pm1 mkII za ok 2 000pln, po 2 nie mam mozliwosci pracy na takim sprzecie, po trzecie jak monitory to od razu akustyka pomieszczenia a to może wiecej pieniązków zabrac niż kupno samych monitorów wiec z mojego punktu widzenia kupno porządnych studyjnych beyerdynamic'ów i interfejsu z porzadnym przedwzmacniaczem słuchawkowym było najlepszym rozwiązaniem. Dodam że sam przedwzmacniacz słuchawkowy np. pro-ject to koszt ok 470pln.

Jeśli chodzi o produkty E-MU (to że jest to creative professional to juz raczej powszechnie wiadomo). Ktoś dobrze wspomniał ze creative jest dobry ale na początek inaczej po co inwestowaliby w E-MU, a produkty tej firmy cieszą sie róznorakim uznaniem ale tak jest wszedzie nie tylko w interfejsach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:interfejs audio 2009/10/06 10:12 #5332

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Wiesz, w kwestii monitorów się nie zgodzę. Mam od roku swoje Alesiski bez konkretnej ingerencji akustycznej pokoju. Jest jak jest, może szału nie ma, jednak miksy wychodzą nienajgorzej.

Lepiej i tak mieć monitory bez akustyki niż nic :)

Co do konfiguracji systemu- tutaj właśnie kwestią nie jest konfiguracja karty, a powyłączanie zbędnych "śmieci" z Windy zamulających komputer. Np. wifi jest znany z tego, że często odstawia akcje w konfliktach.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:interfejs audio 2009/10/07 11:31 #5340

  • Spiro
  • Spiro Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 45
  • Otrzymane podziękowania: 0
ciekawi mnie ten interfejs konnekt 6/8, bylem o krok o jego zakupu ale nigdzie nie uzyskalem informacji nt. jego wydajnosci w VST/VSTi bo na tym mi głównie zależało.
Postanowilem więc kupić konkurencyjną E-MU 0404 i póki co nie sprawia wiekszch problemów i ogolnie jestem z niej zadowolony - na potrzeby homerecordingu jak znalazł.
A co do TC konnekt, slyszalem ze ma pewne fanaberie przy wspołpracy z niektórymi chipsetami Firewire.
Opisz prosze na forum swoje doświadczenia z TC konnekt, ze wspołpracą z w/w wtyczkami oraz z int. Firewire.
Music sounds better with...me ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:interfejs audio 2009/10/07 13:59 #5341

  • masahuku
  • masahuku Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 118
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam ten interfejs dopiero kilka dnia i nie poznałem jego wszystkich możliwości gdyż niestety moge sie nim bawić przeważnie tylko w weekendy ale na pewno za jakiś czas bede mogł napisac recenzję tego sprzeta. Jak dotąd sprawuje sie dobrze a transfer poprzez port firewire jest stabilny.

Ale druga sprawa sprawa jest do przemyślenia dla admina. Pietia co myslisz o założeniu działu w którym uzytkownicy mogliby recenzować sprzęt który posiadają w lub z którym mają lub mieli styczność. Byłby to w pewien sposób krok ku rozwojowi portalu pociagający za sobą większą aktywność zarejestrowanych użytkowników. Można byłoby sie może pokusić o recenzowanie wtyczek lub programow zwiazanych z tematyką vsti.pl.

Od razu mowie ze nie znam sie na prowadzerniu takiej strony i moze proponuje tu gruszki na wierzbie ;]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena