Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

M-Audio BX8 D2 opinie / typ monitorów do ok. 1000zł 2013/10/27 02:22 #21447

  • JUN-R
  • JUN-R Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam,

co myślicie o tych monitorach? miał ktoś okazję je odsłuchać/porównać? lub inne typy w okolicach 1000zł ?

Na naszym forum trafiłem gdzieś na link do anglojęzycznego testu modelu niżej - BX5, gdzie wypadły bardzo dobrze, znalazłem jeszcze taki:
fabrykarapu.blogspot.com/2013/02/test-na...ow-studyjnych-m.html

i do omawianych BX8 taki, gdzie zostały zarekomendowane:
www.infomusic.pl/serwis/studio/testy/vie...nych_m-audio_bx_8_d2

Zastanawiam się też czy brak korekcji barwy jest dużym problemem?
Tech-Trance, PSY-GOA Trance, Electronica, Downtempo, Ambient

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

M-Audio BX8 D2 opinie / typ monitorów do ok. 1000zł 2013/11/17 14:09 #21604

  • JUN-R
  • JUN-R Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 1
Widzę, że tu cisza, mimo wszystko wrzucam jeszcze 2 linki z testami, może ktoś skorzysta bo widzę, że te monitory są naprawdę dobrą ofertą w klasie budżetowej:

portalstudyjny.pl/2013/08/26/test-m-audi...jne-kupic-na-poczat/

www.musicradar.com/news/tech/7-of-the-be...or-speakers-570959/2

Doczytałem też, że poprzednie wersje często padały, a te aktualne w jednym sklepie zostały cofnięte do producenta, cała partia.

Jeśli miał by ktoś okazję je odsłuchać i porównać z okrzyczanymi KRK, niech da znać bo w Trójmieście oferta studio leży.
Tech-Trance, PSY-GOA Trance, Electronica, Downtempo, Ambient

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

M-Audio BX8 D2 opinie / typ monitorów do ok. 1000zł 2013/11/17 16:27 #21605

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Najlepsze monitory za swoją cenę, potem długo długo nic. Jedyny sprzęt który za 650zł oferuje poważny odsłuch, solidną moc i jakość przy 5" membranie. Reszta w tej cenie to albo 4" albo gorsze parametry. O każdym sprzęcie znajdziesz pozytywne jak i negatywne opinie, fakt jest taki że monitory mają więcej tych pierwszych i są polecane. Gwarancja zobowiązuje więc padnięciem bym się nie przejmował, w najgorszym przypadku naprawią, w najlepszym wymienią na zupełnie nowy więc okres eksploatacji będzie się nabijał od zera.

Biorąc pod uwagę powyższe tutaj nie ma co porównywać, zwróć uwagę że cena KRK to cena za sztukę i płacisz prawie 2x więcej więc to zupełnie inna półka. Czy zabrzmi tak samo? Na pewno nie, bo każdy monitor zabrzmi inaczej, ale to nie znaczy gorzej czy lepiej. Dlatego od brzmienia samego monitora ważniejsze jest to jak nauczysz się jego brzmienia.

Deal jest więc taki że albo BX5 albo żadne bo w półce cenowej do 700zł mają monopol, można zaryzykować nawet stwierdzenie że do 1000zł mają mało konkurencji. Wszystko co znajdziesz innego w katalogu to cena za sztukę, BX5 ma cenę za parę. Jedyne co znajdziesz innego to Alesisy, Behringery i Sinn7, ewentualnie 2x Fostex 0.4 które sam rozważam jako alternatywę, jednak mają tylko 4" więc poniżej 100Hz jest słabo.

Jeżeli chodzi o odsłuch to także nie mam możliwości ich sprawdzenia jednak cały czas są u mnie nr1 jak tylko znajdzie się kasa na tanie monitory.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

M-Audio BX8 D2 opinie / typ monitorów do ok. 1000zł 2013/11/19 21:52 #21611

  • JUN-R
  • JUN-R Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 1
Dowiedziałem się, że właśnie trafiła nowa partia do jednego ze sklepów, w innym mi powiedzieli, że właśnie na październik producent planował powrócić z
towarem, więc wygląda na to, że jest to poprawiona wersja.
Z resztą tak jak napisałeś 2 lata gwarancji załatwia sprawę.

Co do KRK pytałem bo miałem okazję odsłuchać popularną serię RP i grały tak słabo, że nie chciał bym kupować niczego gorszego.

N.E.X. mówisz, że celujesz w BX5, nie będzie mało basu? na ile m^2 pokój? Ja myślę nad BX8 mam 12m^2 i zastanawiam się czy nie będą za duże?
Tech-Trance, PSY-GOA Trance, Electronica, Downtempo, Ambient

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

M-Audio BX8 D2 opinie / typ monitorów do ok. 1000zł 2013/11/20 01:13 #21612

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Będą dobre. Zależy w jaką celujesz muzykę ale pamiętaj że im mniej basu tym mniej problemów z akustyką. 5 cali to taki standard do domowej pracowni, moim zdaniem wystarczający. Monitory powinny spokojnie na równej mocy wyciągnąć do 80Hz, z drobnym spadkiem dojdzie do 60Hz. Idea jest więc taka że dopracujesz całe najważniejsze słyszalne pasmo a sam dół możesz skontrolować na słuchawkach czy innym zestawie, no bo miks i tak zawsze musisz sprawdzić na czym się da. Będzie dobre.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

M-Audio BX8 D2 opinie / typ monitorów do ok. 1000zł 2013/11/20 06:43 #21613

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Poszukałem teraz rano na szybko wykresu częstotliwości i pokrywa się z tym co można oczekiwać od monitorów 5 calowych, czyli spadek po 60Hz. Jak wyżej, dla mnie byłoby to wystarczające.

hardforum.com/showpost.php?s=ece1ca9d40e...37686153&postcount=5

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

M-Audio BX8 D2 opinie / typ monitorów do ok. 1000zł 2013/11/30 23:27 #21654

  • JUN-R
  • JUN-R Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 23
  • Otrzymane podziękowania: 1
Mnie cały czas interesowało jak wypadną w porównaniu z KRK serii RP, przeszukałem masę wątków i co najlepsze tylko sprzeczne opinie, dzwoniłem też do dwóch sklepów i powiedzieli, że KRK jednak lepsze, z resztą prosta sprawa więcej zapłacisz więcej dostaniesz i za tą cenę chyba nic lepszego nie dostane.

Decyzja jeszcze nie ostateczna ale wybór pada na KRK RP6 G2 używki za ok 1000zł.
Tech-Trance, PSY-GOA Trance, Electronica, Downtempo, Ambient

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

M-Audio BX8 D2 opinie / typ monitorów do ok. 1000zł 2013/12/01 10:13 #21656

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Cena nie jest dobrym wyznacznikiem, tym bardziej zasada więcej zapłacisz więcej dostaniesz. W ekstremalnych przypadkach gdzie różnica jest ewidentna to może być prawda ale i tak należy pamiętać o wielu innych czynnikach. Cena końcowa nie przekłada się na koszt produkcji i użytych komponentów. Bliżej temu jest sugerowana cena producenta aniżeli aktualna cena rynkowa która może spadać z wielu powodów jak i rosnąć. Ta jednak jest przesiąknięta marką i innymi "pustymi" kosztami nie mającymi wpływ na jakość produktu, tak jak dystrybucja, transport i wiele innych. Odejmij także od ceny VAT i inne podatki od strony firmy, różnica pomiędzy tańszym a droższym produktem znacznie się zmniejsza. Na końcu pamiętaj także że większa ilość materiału która idzie na obudowę, większe membrany czy mocniejszy wzmacniacz dają wyższe koszty, nie znaczy to jednak że będą zrobione z lepszych materiałów. Różnicę taką łatwo sobie wyliczyć pomiędzy modelami tej samej serii.

KRK RP6 G2 to niewątpliwie wyższa klasa niż BX5, ale po co to piszę - różnica w cenie, szczególnie jeżeli jest mała w granicach 15-25% to często pułapka bo mamy do czynienia z podobną klasą produktów. Nie polecam kierować się zasadą ceny w jakichkolwiek innych zakupach, przekonałem się o tym wielokrotnie przy interfejsach (cena / ilość przedwzmacniaczy to lepszy wyznacznik + specyfikacja) czy mikrofonach (tańsze potrafią mieć niższe szumy własne niż "duże marki").

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena