Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Początkujący potrzebuje porady... 2013/07/31 16:12 #20937

  • MOdel
  • MOdel Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć !
Mam na imię Wojtek. Mam 22 lata i dopiero zaczynam. Czytam trochę jak i co powinienem zrobić ale wydaje mi się że zapytać wprost będzie łatwiej.
Kompletuję sprzęt do domowego studio. Zamierzam tworzyć "ambitną" a zarazem "mocną" muzykę elektroniczną.
Posiadam już :
klawiaturę- KORG KONTROL49
Interfejs- RME BABYFACE
sprawny komputer z odpowiednim programem i wtyczkami do niego.
Jestem także w trakcie adaptacji pomieszczenia.
Nadszedł czas na zakup odpowiednich monitorów odsłuchowych i tutaj zaczyna się mój problem.
Pokój w którym zamierzam pracować ma wielkość 14 m2.
W tym momencie posiadam 5 000zł
Czy możecie mi doradzić co powinienem kupić?
Czy może uciułać jeszcze trochę pieniędzy i dołożyć do czegoś ponad mój budżet?
Nie wiem tak naprawdę co potrafi ten interfejs napędzić i czy jest sens kupować coś więcej. Wiem jedynie że do monitorów dołożę subwoofer który mają mi kupić rodzice na gwiazdkę na przykład wiec o to nie muszę się martwić. Najważniejsze to żeby monitory były DOBRE. Słuchałem paru modeli ale nie byłem przekonany.
Słuchałem Firmy KRK ,Yamaha i Adam Audio. Te Adamy mi się nawet podobały (A7X) ale czytam że to żadna rewelacja. Oglądałem w internecie fajne monitory firmy GENELEC. Polecicie coś może tej firmy. Proszę was bardzo o porady. Jestem zielony w temacie pod względem technicznym. Krytyczne uwagi również mile widziane.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początkujący potrzebuje porady... 2013/07/31 20:25 #20944

  • MOdel
  • MOdel Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Warto w ogóle wydawać te 5 000 zł czy inwestować w coś droższego??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początkujący potrzebuje porady... 2013/07/31 20:28 #20945

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
Cześć Wojtek.Co do monitorów o które pytasz tj Genelec,miałem przez kilka miesięcy stycznośc z modelem 8030A.Para kosztuje ponad 4 tysiące zł.Monitory brzmią moim zdaniem super,są mega szczegółowe.Niedawno już ktoś pytał o Geneleci na forum,powiem od siebie że jak słuchałem niektórych płyt na różnych paczkach niby wszystko było sporo,ale te Geneleci pokazały ile niedoskonałości i jak kiepskie są brzmieniowo niektóre albumy.Fakt taki że ja się tych paczek nauczyłem słuchać,jeżeli masz możliwość posłuchaj ich osobiście czy będą Tobie odpowiadałyFakt że Genelec nie należą do tanich,ale już wiadomo za co płacisz.Z mojej strony mogę szczerze polecić model GENELEC 8030A.Masz już niezłą kwotę,i za tą sumę możesz kupić dovre monitory.Tyle z mojej strony.Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru :)
bixioman
Za tę wiadomość podziękował(a): MOdel

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początkujący potrzebuje porady... 2013/07/31 20:41 #20946

  • MOdel
  • MOdel Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki za wypowiedź! Mam takie pytanko co do Genelec. Czym się różni Seria A od B.? np 8040B

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początkujący potrzebuje porady... 2013/07/31 20:58 #20947

  • dezler
  • dezler Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 18
Moim zdaniem rzucasz się na głęboką wodę, napisałeś że dopiero zaczynasz to po co kupujesz tyle sprzętu najpierw ogarnij możliwości programów i wiedzę teoretyczną.
Werset, 1991, Rap.

Chcesz Bity ? Napisz, jakoś się dogadamy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początkujący potrzebuje porady... 2013/07/31 20:59 #20948

  • bixioman
  • bixioman Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 10
Nie jestem pewien na sto procent,czy różnice na końcu w nazwie modelu typu A lub B to nie są oznaczenia kolorów.Nie tak dawno coś mi mignęło w sieci na ten temat,ale gwarancji Tobie nie dam.Podpytaj może wujka google,ponieważ nie chcę Cię na minę wprowadzać.Mój były znajomy z tego co pamiętam kupował swoje Genelec w Fabryka Dźwięku i chwalił sobie obsługę.Tyle mogę od siebie w jakiś sposób coś zasugerować :)
bixioman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Początkujący potrzebuje porady... 2013/08/01 01:26 #20950

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
W tym przedziale cenowym nic nie poradzę. Dziwi mnie jednak że piszesz w czasie przyszłym o tworzeniu muzyki. Brzmi to trochę tak jakbyś odkładał ten fakt na później właśnie przez inwestowanie w sprzęt typu - "nie robię jeszcze nic bo sprzętu nie mam". To tak nie działa, sprzęt pomaga w rozeznaniu, ale to wiedza i doświadczenie dają efekty. Radzę Ci jednak zacząć już tu i teraz na tym co masz, jak masz już fundusze to kup monitory i od razu zacznij naukę. Zdziwisz się ile lat może zająć dojście do akceptowalnego poziomu, nie mówiąc już o komercyjnym. Każdy dzień czekania na sprzęt to dzień stracony, nie czekaj więc i do roboty. :) Tym bardziej że muzyka to nie tylko produkcja a także kompozycja czy aranżacja niezależnie od gatunku, nawet ze słuchawkami za 50zł na laptopie możesz się za to już zabrać, za opanowywanie oprogramowania, instrumentów i efektów także.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Początkujący potrzebuje porady... 2013/08/01 09:17 #20951

  • MOdel
  • MOdel Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
W czasie przyszłym bo to co zamierzam robić ma być fajne również dla innych. Zajmuje się już od jakiegoś czasu produkcją jednak jest to w pełni amatorskie. Pracuje na sprzęcie Bose Companion 3 i po prostu mi to nie wystarcza. Monitory mają służyć do tworzenia "dobrej jakości" dźwięków. Chce sie rozwijać i zrobić coś konkretnego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena