Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Jaki interfejs audio do domowego studia? Proszę o pomoc. 2013/03/25 18:30 #20038

  • wlepa
  • wlepa Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam.
Wydaje mi się, że pomimo wielu takich tematów i tak trzeba zakładać własny, bo każdy ma indywidualne zapotrzebowania i potrzeby.
Tworzę muzykę od kilku lat, nie posiadałem nigdy dobrego sprzętu do nagrywania, lecz ostatnio właśnie na taki pomysł wpadłem i mam zamiar go zrealizować.
Na początku powiem, że do nagrywania gitary służy mi POD GX, ale w tej chwili mam zamiar kupić mikrofon Rode NT1-a i właśnie interfejs, który pozwoli mi na podłączenie owego mikrofonu i nagrywanie dźwięków, głównie gitary akustycznej, ale do głosu też czasami posłuży, do gadania czy coś.
Budżet jaki posiadam na sam interfejs to max 1000zł...oczekuję profesjonalnego sprzętu, dobrej jakości nagrywania i ogólnie dobrej jakości...chciałbym, żeby był też przyszłościowy, czyli posiadał wiele wejść. Wiadomo, słuchawkowe wejście obowiązkowe, a posiadam słuchawki Audio-Technica Ath-m30.

Czyli podsumowując.
Potrzebuję profesjonalnego interfejsu studyjnego do podłączenia mikrofonu, o dobrej jakości nagrywania i ogólnie, niezawodnego, za cenę max 1000zł...ewentualnie mogę dołożyć jeśli się opłaci, ale raczej proszę podawać sprzęt do 1000zł.

Na allegro znalazłem takie coś:
allegro.pl/m-audio-profire-610-interfejs...ire-i3111156172.html


Czy jest to dobry sprzęt??? Czy w tej cenie znajdą się lepsze???

Po tematach pośmigałem i polecaliście focusrite Saffire, lub focusrite scarlett...jak one się mają do tego m audio???
I najważniejsze, bo bym zapomniał, sprzęt może być używany jak i nowy, bo jeśli używka przebije nówke jakościowo o kilka stopni w tej samej cenie, to jestem skłonny kupić używkę, ważne, żeby oferowała lepszą jakość
Nie pogardziłbym gdyby wyszło troszkę mniej niż 1000zł, zawsze to jakiś pieniądz w kieszeni zostaje.

To chyba wszystko z mojej strony.
Proszę Was serdecznie o pomoc w dobraniu odpowiedniego interfejsu.
Prosiłbym również o argumentację.
Jeśli macie pytania to proszę zadawać, odpowiem na każde.
Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wlepa.

Jaki interfejs audio do domowego studia? Proszę o pomoc. 2013/03/25 21:17 #20041

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jak są takie konkrety to nowy temat jak najbardziej, gorzej jak ktoś napisze tylko dwa słowa i koniec. ;)

Powiedz jakie złącze wchodzi w grę - FireWire czy USB. Ten interfejs który podałeś jest na to pierwsze. Focusrite Scarlett są na USB, swoją drogą to dobre interfejsy godne polecenia. Wybierz po prostu coś na co Cię stać i tyle wejść ile potrzebujesz. Do wyboru masz modele x2, x4 czy jeszcze więcej, płacisz za ilość, zazwyczaj tych samych u tego samego producenta, przedwzmacniaczy, oraz dodatkowe bajery, czasami przydatne, czasami mniej. Alternatywy to sprzęt Presonusa oraz Akai EIE Pro.
Za tę wiadomość podziękował(a): wlepa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Jaki interfejs audio do domowego studia? Proszę o pomoc. 2013/03/25 21:57 #20045

  • Kardas
  • Kardas Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 5
Krótko:
Roland UA-55 Quad-Capture.

Świetny preamp mikrofonowy, genialne sterowniki, niska latencja. Sam czaję się po forach i allegro na używkę, bo na nówkę niestety mnie nie stać :(.
Gdzie o nim nie czytam, to same superlatywy. Jedyny chyba minus, to fakt, że jest jeden potencjometr głośności na odsłuchy i słuchawy...

A co do Akai EIE, to słyszałem, że dużo ludzi ma problemy ze sporą latencją ta nim. Chociaż wiadomo, że to również w dużej mierze sprawa konfiguracji komputera.
Za tę wiadomość podziękował(a): wlepa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki interfejs audio do domowego studia? Proszę o pomoc. 2013/03/26 11:20 #20049

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Jeśli chcesz kupować interfejs FireWire, ogarnij KONIECZNIE, jaki masz kontroler FW na płycie oraz jaki jest zalecany przez producenta danego interfejsu, ponieważ niezgodności mogą skutkować od małych dropów do całkowitego braku połączenia między komputerem, a interfejsem.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!
Za tę wiadomość podziękował(a): wlepa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki interfejs audio do domowego studia? Proszę o pomoc. 2013/03/26 14:23 #20051

  • wlepa
  • wlepa Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Według danych podawanych przez producenta mojej płyty głównej :
techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/asro...3raidddr3,25078.html
posiada ona złacze IEEE 1394 (Fire-Wire).
Wiecie, najlepiej by było, gdyby interfejs miał wejście na mikrofon, gitarę, słuchawki, jakieś Midi i na głośniki lub monitory i chyba tyle wystarczy jednak po dłuższym zastanowieniu...

Patrząc w sklepie na ten rysunek w jednym ze zdjęć:
www.midistore.pl/pl/p/FOCUSRITE-SAFFIRE-6-USB/427
wszystko zawiera się w moich wymaganiach i jednak taka ilość wejść/wyjść jakie posiada Saffire w zupełności mi wystarczy.


Teraz pomóżcie mi , czy wybrać Firewire, czy USB, jak to się ma do jakości, opóźnień ???
Choć raczej problem rozwiązany, bo chyba ze względu na potrzebną ilość wejść.wyjść wybiorę albo Scarletta, albo Saffira, lecz teraz powiedzcie mi , jakie są między nimi różnice??? Bo na pierwszy rzut oka saffire bardziej mi się widzi
Albo może są inne, lepsze w tej cenie lub trochę wyższej.

A co z interfejsem , który podał Kolega Kardas???
allegro.pl/roland-quad-capture-ua-55-int...new-i3118111060.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wlepa.

Jaki interfejs audio do domowego studia? Proszę o pomoc. 2013/03/26 15:29 #20052

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Focusrite Saffire 6 USB jest tą samą konstrukcją co Focusrite Saffie 2i4 (też na USB) tylko w nowej lini. Ten pierwszy nie jest już sprzedawany, tylko to co pozostało na magazynach w sklepach. Tak jakiś czas temu odpisał mi Focusrite jak o coś tam pytałem.

Tutaj cytat:

"USB 2 has higher speed rating yes, but USB 1.1 is more than enough for an interface of this small size.

We have a USB 2 version of the Saffire 6 USB also.

The Scarlett 2i4 also has exactly the same features as the Saffire 6 USB and uses USB 2.0"
Za tę wiadomość podziękował(a): wlepa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Jaki interfejs audio do domowego studia? Proszę o pomoc. 2013/03/26 15:31 #20053

  • wlepa
  • wlepa Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Czyli jak, brać Scarletta czy jeszcze szukać czegoś???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki interfejs audio do domowego studia? Proszę o pomoc. 2013/03/26 16:26 #20054

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Przecież nikt nie podejmie za Ciebie decyzji. ;)

Jeżeli Ci odpowiada taka konfiguracja to zamawiaj. Generalnie zawsze jest ryzyko jak sprzęt zachowa się na danym komputerze, zawsze coś może pójść nie tak bo w systemie będzie się gryźć. Jednak znacznie bardziej prawdopodobne jest to, że będzie wszystko okej.
Za tę wiadomość podziękował(a): wlepa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena