Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

O:Sweet Dreams RMK - Cyanide 2011/03/20 18:41 #11679

  • Lecter
  • Lecter Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 3
darson napisał:

N.E.X. napisał:

Wszystko co jest wbudowane w FL Studio jest do kitu...


Tutaj się nie zgodzę z Tobą N.E.X.


A ja poprę :) Tylko trzeba mieć oryginała by się o tym przekonać :)
deus ex machina!
www.myspace.com/lecterpl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Sweet Dreams RMK - Cyanide 2011/03/20 23:23 #11684

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Wiecie - sam jakiś czas używałem brzmień zawartych domyślnie w FL Studio, ale szybko zdałem sobie sprawę, że one po prostu są zbyt "common" jak to nazywają zagranicą ;). Zbyt często używane i zbyt plastikowej jakości. Każdy kto użyje Slayera, presetów z Sytrusa, sampli z Generic Sample CD czyli z FL Studio jest narażony na poznanie "hej, on używał tych brzmień z FL Studio". Takie piętno amatora bym to nazwał, niestety przez zbyt częste użycie właśnie początkujących. Dobrze obrobione brzmienia może są DOBRE, ale dla mnie dobrze to za mało, chce robić wszystko jak najlepiej, mimo, że perfekcji nie da się osiągnąć, dla wielu to co robię teraz nie jest może to i nawet dobre, ale jednak poprzeczki nie dało by się podnosić tkwiąc cały czas przy tych samych brzmieniach i to fakt ;). Każdy, dosłownie niemal każdy, cały czas rozbudowuje swoje instrumentarium o nowe instrumenty, nowe gitary, nowe przestery do gitar, nowe struny, nowe syntezatory, nowe pianina, stage, home itd. więc dlaczego mielibyśmy tkwić tylko w tych standardowych z FL Studio. Jak to mawiają: kiedy coś idzie źle - zmień metodę na inną, bo robiąc ciągle tak samo otrzymasz podobny efekt.

Oczywiście ma się to nijak do kwestii syntezy jak Sytrus, Sakura czy nawet 3xOSC. Nowe brzmienia wykręcone tymi narzędziami to nowe brzmienia i to nie czyni ich "wbudowanymi" ;). Plastik tyczy się głównie sampli i presetów znanych strice z FL Studio, które słyszę tutaj często nadużywane.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Sweet Dreams RMK - Cyanide 2011/03/21 00:40 #11686

  • Cyanide
  • Cyanide Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki wielkie panowie za zainteresowanie i pomoc. Jutro poszukam jakichś nowych sampli i innych tego typu. Tworzenie dźwięków samemu ciężko mi jeszcze idzie, muszę przysiąść i poćwiczyć. Chyba jednak odpuszczę sobie to Sweet Dreams i zacznę z czymś nowym, bo nie chcę tracić czasu na rzeczy zbędne. Postaram się żeby następny raz było dużo lepszy.

Darson
Dzięki. Niestety jestem samoukiem kompletnym jeżeli o wokal chodzi, i w tej kwestii zbyt szybko zmiana nie zajdzie, pieniędzy brak :p. Teraz zacznę klecić coś swojego.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam, Cyanide.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Sweet Dreams RMK - Cyanide 2011/03/21 17:26 #11695

  • Lecter
  • Lecter Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 3
Widzę że kręcisz się w klimatach okołoindustrialnych więc inspiracji jest wiele. Co do sampli to można inwestować w Estradę i Studio bo comiesięcznie dają ciekawe pakiety sampli i loopów które nie trącą FLem ale i nie są jakieś kosmicznie zajebiaszcze :)

Btw, zapraszam na www.myspace.com/lecterpl , może się spodoba :)
deus ex machina!
www.myspace.com/lecterpl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena