Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

O:Szukam dobrych VST 2011/02/05 15:54 #11099

  • Ahremov
  • Ahremov Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • W muzyce wszystko jest mozliwe (Novation)
  • Posty: 542
  • Otrzymane podziękowania: 17
Tez sie z tym spotkalem he he.Ale jakie bylo moje oburzenie rok temu gdy taka odpowiedz przeczytalem.Przeciez jestem tutaj z google;)

Dalem jednak rade sam to jakos ogarnac.Ale nie chodzilo mi by ktos wywalil mi jakie wtyczki do tego a jakie do czego innego .Takie podejscie schematyczne jest zje.....ne i ograniczajace wyobraznie i cala reszte.Gdyby kazdy tak mysla,nie byloby techno czy innych pieknych odmian chocby houseu,bo kazdy trzymalby sie schematu a nie sam dociekal co i dlaczego.
Oczywiscie sa podstawowe zagadnienia ,ktore trza poznac jak tabliczke mnozenia,lecz jak to napisac w jednym poscie?.Oczywiscie kopiowanie brzmien czy ukladow perkusyjnych midi jest to jakas nauka i nie neguje tego do konca bo sam z tego korzystalem.Tylko jak kolega napisal ze niechce mu sie wydawac 79$ na wtyke...

Proponuje Ci bracie,odwiedz kilka wielkich firm produkujacych wirtualne instrumenty.Z kazdej sciagnij kilka dem wiodacych produktow(niekiedy sa to pelne wersje 30-to dniowe)obadaj,i bedziesz wiedzial czy warto zaplacic ta cene.

bez urazy ofkors

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Szukam dobrych VST 2011/02/05 17:23 #11107

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Ja zamiast do google to odsyłam do www.kvraudio.com - ogromna baza danych wtyczek. Wpisujesz w szukajke to co Cię interesuje, zaznaczasz, że wyniki mają być freeware i otrzymujesz listę kilkuset wtyczek ;).

Z całym szacunkiem ale podejście to Ty masz najgorsze z możliwych - radzę zainstalować eJay'a - tam jest wszystko na gotowe. Sytrus jak i wiele nie tylko płatnych syntezatorów wirtualnych ma ogromny potencjał, który trzeba nauczyć się wykorzystywać, a kiedy Ty skreślasz daną wtyczkę, bo skończyły Ci się presety, to tak jakbyś w*****ł nowe BMW v5 na śmietnik bo skończyło Ci się paliwo.

Jedyną słuszną radą może tutaj być nauka programowania syntezatorów - rozumiem Cię, też nie chciało by mi się wydawać 79$ gdybym miał tylko przejrzeć presety i po 15min przestać z niej korzystać.

Życzę powodzenia w nauce ;).

Pozdr.

PS Jeszcze mała porada - dobre brzmienie nie zawsze = dobra wtyczka. Z presetów nikt nigdy nie uzyska dobrego brzmienia ponieważ to czy coś jest dobre zależy od tego jak wpasuje się w miks i jak będzie się miało do innych elementów a to można osiągnąć tylko programując własne dźwięki. Gotowe presety tego nie umożliwoą bo często są nastawione na "efekciarskość" i w praktyce pasują do miksu jak pięść do nosa kiedy każdy element jest inny. Można zaradzić lekką zmianą parametrów, ale to też trzeba wiedzieć co poprawiać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

O:Szukam dobrych VST 2011/02/05 17:53 #11108

  • cywka12
  • cywka12 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
OK. Dzięki za odpowiedzi. Może rzeczywiście mam złe podejście do tego, ale z tych wtyczek co mam nawet po modyfikacji parametrów nie wychodziło mi to, co chciałem. A nie chcę wydawać tylu pieniędzy, bo to zbyt drogo. Rozumiem 10, max 20 dolarów, ale nie 79. Co do eJaya to próbowałem kiedyś (właśnie z nim zacząłem komponować), ale nie ma takich możliwości, co FL Studio. Może zapytam tak: jakich wtyczek używacie, w których jest dużo opcji konfiguracji i mają duże możliwości? Ogólnie, z których jesteście zadowoleni. Oczywiście darmowe. Do basów używam TAL-Bassline i TAL-Electro, więc to już załatwione. I jeszcze jedno: w pierwszym poście mi uciekło, jakie polecacie wtyczki do tworzenia kicków? Aha: dobrze by było, gdyby wtyczka zajmowała jak najmniej procesora, bo mam dosyć stary( Celeron D 330 2.66 GHz). Na nim TranceDrive trochę trzeszczy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Szukam dobrych VST 2011/02/05 18:08 #11109

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Pytanie jakie brzmienie chcesz osiągnąć, że wtyczki, które masz nie przynoszą takich efektów?

A co do ceny 79$ to wcale nie jest dużo ;]. Wystarczy dorobić gdzieś i już można dokonać zakupu. Dużo to jest 499$ a są i takie narzędzia za 1999$ (tak, wtyczki) ;). Niestety narzędzia kosztują, to jest inwestycja, która ma Ci się zwrócić (lub nie wtedy korzystasz z darmowych).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena