Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Instalacja wtyczek VST w Abletonie LIve - program nie wykrywa VST 2012/09/10 08:07 #17239

  • helium
  • helium Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam. Mam problem z wtyczkami. Live nie wykrywa wszystkich. Jaka może byc przyczyna??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Instalacja wtyczek VST w Abletonie LIve - program nie wykrywa VST 2012/09/10 08:10 #17240

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj, z jakimi dokładnie wtyczkami masz problem. Czy sprawdziłeś och obecność w katalogu, który jest "przeszukiwany" przez program celem aktualizacji bazy wtyczek?

Poniżej krótka instrukcja instalacji wtyczek w Abletonie:

1. Tworzysz dowolny folder np w lokalizacji C:/Program Files. Nie to będzie folder VSTPlugins
2. Instalujesz interesującą Cię wtyczkę - w tym celu podczas instalacji wskazujesz docelowy folder (VSTPlugins)
3. Otwierasz środowisko produkcyjne Ableton Live po czym wybierasz Options a z jego menu Preferences
4. Następnie przechodzisz do sekcji "Files/Folders", ustawiasz przełącznik na ON obok opcji "Use VST Plug-in Custom Folder" i wskazujesz utworzony wczesniej folder VSTPlugins. Klikasz OK
5. Po dokonaniu ustawień klikasz w przycisk "Rescan" - dzięki temu program Ableton odświeża listę zainstalowanych pluginów

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Odp: Instalacja wtyczek VST w Abletonie LIve - program nie wykrywa VST 2012/09/10 09:13 #17242

  • helium
  • helium Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
Tak właśnie wszystko zrobiłem jak piszesz powyżej. Posiadam wtyczki już rozpakowane, których nie trzeba instalować z pliami dll i wtyczki te do instalacji. Działaja mi tylko dwie te juz rozpakowane a reszta nie chce. Zaistalowałem na nowo system i dzisiaj jeszcze raz sprawdzę. System mam 64 bit być może w tym tkwi problem??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Instalacja wtyczek VST w Abletonie LIve - program nie wykrywa VST 2012/09/10 09:32 #17243

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
A czy wtyczki "instalowane" rezydują fizycznie w postaci plików dll we właściwym katalogu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Instalacja wtyczek VST w Abletonie LIve - program nie wykrywa VST 2012/09/10 09:46 #17245

  • helium
  • helium Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
Tak. Wtyczkę instaluje w tym katalogu, który wybrałem w opcjach abletona.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Instalacja wtyczek VST w Abletonie LIve - program nie wykrywa VST 2012/09/10 10:13 #17247

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

helium napisał: Tak. Wtyczkę instaluje w tym katalogu, który wybrałem w opcjach abletona.


Dziwna sprawa, czy sprawdziłeś czy pliki dll, wtyczek, które powinny być widoczne w Abletonie rzeczywiście tam są?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Instalacja wtyczek VST w Abletonie LIve - program nie wykrywa VST 2012/09/10 10:34 #17251

  • helium
  • helium Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
Nie tego nie sprawdzałem. Teraz jestem w pracy. Jak bedę w domu to
pościągam na nowo parę wtyczek i zobaczę czy będzie działać. Isnieje taka
możliwośc, że niektóre wtyczki mogą działac na systemie 64 bit a na 32 juz nie???
Bo powiem szczerze, że przy ściaganiu zbytnio nie zwracałem na to
uwagi i byc może w tym tkwi problem.Z tego co czytałem to najnowsza wersja abletona obsługuje 64 bit. A przyznam się szczerze, że ja oryginalnej nie posiadam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Instalacja wtyczek VST w Abletonie LIve - program nie wykrywa VST 2012/09/10 10:39 #17252

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Zwróć uwagę jaki posiadasz system, jaką werslę Abletona oraz jaką wersję wtyczek pobierasz. Wersje 32 bitowe powinny działać na 64 bitowym systemie, ale na odwrót już nie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena