Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Cubase 5 i EWQLSO problem po zmianie komputera. 2012/02/27 20:31 #15405

  • bonjovi
  • bonjovi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam wszystkich,
Szukałem rozwiązania mojego problemu intensywnie i długo, ale nie znalazłem żadnej więc odnoszę się do wyższej instancji jaką jest forum.
Mój problem z Cubase i EWQLSO polega na tym, że po zmianie kompa (i dołożeniu dysku twardego) chcę otworzyć projekty, które na poprzednim kompie robiłem.
Zainstalowałem bibliotekę (a właściwie obie, bo używałem też EWQLSO Platinum Brass Edition). Jednak pojawia mi okienko, że EWQLSO nie może znaleźć żadnych plików instrumentów.

Dokładnie chodzi o to:




Program szuka najpierw ścieżki na nie istniejącej już partycji D:

Następnie po kliknięciu auto-find:



No i ostatnie okienko. Po kliknięciu >tak< dzieje się tak samo tylko z innnym plikiem.




Okno poszukiwania wyskakuje niemalże w nieskończoność. Moje pytanie jest bardzo proste: co mam robić? Próbować aż do końca? Czy coś innego. Może coś robię źle, coś źle zainstalowałem?

Będę bardzo, ale to bardzo wdzięczny za informacje pomocne przy rozwiązywaniu tego problemu.
Pozdrawiam
BJ

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Cubase 5 i EWQLSO problem po zmianie komputera. 2012/02/27 20:50 #15407

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj, czy ścieżka instalacji wtyczki jest taka sama za równo przed jak i po dołożeniu dysku?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Cubase 5 i EWQLSO problem po zmianie komputera. 2012/02/27 21:06 #15408

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Taaaaa, jest to typowy problem. W nowszych wersjach jest to rozwiązane po prostu tak, że dokonując instalacji robione są także wpisy w rejestrze. Zrobiłeś nową instalację czy tylko przeniosłeś pliki? Jeżeli przeniosłeś pliki to będziesz musiał tak klikać tysiące razy i od nowa pokazywać co gdzie jest. Jeżeli masz tylko same pliki dostarczone na dysku to poszukaj na nich wpisów z rejestru, na płycie one także są.

Możesz spróbować też usunąć z Play wszystkie biblioteki i od nowa je dodać już w nowej ścieżce, może też pomoże.

Po wpisach w rejestrze generalnie problem się nie pojawia, przenosiłem projekty między komputerami i nie było problemu, ścieżka odnosiła się do aktualnie zainstalowanej biblioteki a nie tam gdzie była kiedyś.

Jeżeli to nie to, widać namieszałeś coś z instalacją, co to jest Brass Edition? Pierwsze słyszę o takiej wersji, a jak już ta nowa zawiera wszystko co było wcześniej więc instalowanie obu może powodować konflikty. Podczas instalacji wybiera się posiadaną wersję, Gold Zawiera Gold i Silver, a Platinum zawiera Platinum, Gold oraz Silver, nie ma co tego dublować bo będą powstawać takie kwiatki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Cubase 5 i EWQLSO problem po zmianie komputera. 2012/02/27 22:05 #15410

  • bonjovi
  • bonjovi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Po pierwsze zrobiłem nową instalację, a i tak muszę klikać tysiące razy więc to jest dziwne. A ścieżka instalacji jest inna, bo nie ma już partycji D są C, E i F.
A Brass Edition to znalazłem na chomiku wersję platinum u jednego jegomościa i tam miał podzielone na Brass, Strings itd. Ale to nie ważne, bo teraz mam tylko Gold zainstalowaną.

Pytanie:
Te pliki, o których wspomniałeś. Chodzi o plili projektu cubase czy pliki bibioteki? Wolę dopytać, żeby później nie było problemu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Cubase 5 i EWQLSO problem po zmianie komputera. 2012/02/27 22:41 #15411

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No to nie wiem jak dalej pomóc bo nie mam pojęcia jak działa zcrackowana wersja.

Tak, chodzi o pliki biblioteki, nie projektu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Cubase 5 i EWQLSO problem po zmianie komputera. 2012/02/28 05:55 #15412

  • bonjovi
  • bonjovi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki za pomoc, już sobie poradziłem. Cierpliwość jest cnotą...postanowiłem wyklikać to do końca.

A swoją drogą to rozumiem, że masz oryginalne wersje EWQLSO?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Cubase 5 i EWQLSO problem po zmianie komputera. 2012/02/28 12:44 #15415

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Tak, dlatego z iLokiem to trochę inaczej działa. Z jednej strony to duże zabezpieczenie bo trzeba mieć wolne USB, z drugiej nawet pewna wygoda, bo wszystko jest w jednym miejscu i sprawnie działa, a support EW jest niesamowity. Ostatnio poprawili parę sampli po moim zgłoszeniu i być może innych ludzi, dbają o każde biblioteki cały czas :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Cubase 5 i EWQLSO problem po zmianie komputera. 2012/02/29 05:59 #15424

  • bonjovi
  • bonjovi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
A jak się rysuje koszt EW?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena