Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Tworzenie sampli WAVE z wtyczek VSTi 2009/05/22 21:20 #4360

  • Nawrot
  • Nawrot Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Zastanawiałem się ostatnio, jak wyciac i zapisac sampel z wtyczki vsti. Odkad zajmuje sie produkcja (A już 3 latka naliczylem), nie było mi to potrzebne poniewaz mialem dobrego kompa. Lecz gdy moja sytuacja sie zmieniła (1.0 Ghz procek, 512 RAM, Zintegrowana karta Intela), to coś tu bylo nie tak. 2 minuty utworu z dwiema wtyczkami VSTi, A tu patrze na wskażnik uzycia procesora i co widze ? 70 % !!! Wtedy był to dla mnie szok. Zadziałem i znalazłem : EXTREME SAMPLE CONVERTER.Teraz mogę zapisywać dowolny preset z dowolnej wtyczki VSTi, do formatów takich jak WAVE, AIFF, SND, czy innych - Nie tracac jakosci dzwieku. mozna tam tez tworzyc banki brzmien. Oczywiscie nie jestesmy ograniczeni do VSTi. Otworem przed nami stoją formaty Soundfonts. Możemy także je tworzyc...zresztą zobaczcie sami :
www.extranslator.com/

Pozdrawiam
Tony Powell

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

O:Tworzenie sampli WAVE z wtyczek VSTi 2009/05/22 21:47 #4362

  • Dj Stakka
  • Dj Stakka Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
A wiesz że ten link prowadzi do pirackiej kopii tego programu. A czy wiesz może że, to nie jest forum warezowe, i czy też wiesz może że zamieszczanie pirackich wersji na tym forum grozi zbanowaniem na okres próby 1 roku / 3 lata w zawieszenie. Hehe Co ty na to ???? pozdro :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Tworzenie sampli WAVE z wtyczek VSTi 2009/05/22 22:00 #4364

  • Nawrot
  • Nawrot Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Jakis ty mądry !!! mmmmmmnnn. Moze i warezowe ale pewnie juz zaaplikowales je na swojego twardziela. Moze FL - a tez masz oryginalnego ? Windowsa masz oryginalnego, nero masz oryginalne, oficce'a masz oryginalnego. A tak naprawde twoje drugie imie to Bit Comet. Ja ci nie kaze tego sciagac. I co ty na to ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Tworzenie sampli WAVE z wtyczek VSTi 2009/05/22 23:32 #4365

  • Dj Stakka
  • Dj Stakka Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Po pierwsze to nic nie zaaplikowałem, bo posiadam oryginalną wersję tego programu . Bynajmniej ja ciężko pracuje na to żeby coś mieć, a nie tylko zasysać sobie wszystko z neta za darmo. Po drugie to Fl-a mam oryginalnego, ponieważ nie kosztuje on majątku, dlatego go sobie kupiłem, tak samo jak windowsa i resztę rzeczy które posiadam. Kiedyś też używałem nielegalnego oprogramowania, ale przyszedł taki czas że zarobiłem sobie na to i stać mnie na zakup, więc nie korzystam z piratów. Po trzecie drogi kolego, to nawet gdybym korzystał z nielegalnego oprogramowania, to nie widzę żadnego powodu żeby się tym obnosić publicznie, bo naprawdę przy takim postępowaniu nie ma czym się chwalić. To tyle ode mnie. Pozdrawiam serdecznie. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Tworzenie sampli WAVE z wtyczek VSTi 2009/05/23 08:06 #4369

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Dj Stakka napisał:

A wiesz że ten link prowadzi do pirackiej kopii tego programu.


Link zmodyfikowano

Nawrot napisał:

Moze FL - a tez masz oryginalnego ? Windowsa masz oryginalnego, nero masz oryginalne, oficce'a masz oryginalnego. A tak naprawde twoje drugie imie to Bit Comet. Ja ci nie kaze tego sciagac. I co ty na to ?



Dyskusja na temat nielegalnego oprogramowania to nie ten ten wątek, zapraszam tutaj .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Odp: Tworzenie sampli WAVE z wtyczek VSTi 2011/05/12 20:24 #12404

  • Neutron5
  • Neutron5 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 133
  • Otrzymane podziękowania: 4
Z czystej ciekawości zapytam was czy może istnieje teraz jakiś freeware mający takie możliwości względem wspomnianego wcześniej programu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Tworzenie sampli WAVE z wtyczek VSTi 2011/05/12 21:52 #12406

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Generalnie bez sensu tworzyć soundfonty tylko dla tego, że brakuje mocy obliczeniowej. Do tego służy funkcja freeze, czyli "zamrożenie" danej ścieżki do audio clipu odciążając procesor. Preset można zapisać i w razie zmiany zdania można poprawić i znowu "zamrozić".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Tworzenie sampli WAVE z wtyczek VSTi 2011/05/13 04:33 #12407

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

Neutron5 napisał: Z czystej ciekawości zapytam was czy może istnieje teraz jakiś freeware mający takie możliwości względem wspomnianego wcześniej programu?



Najlepiej do tego celu wykorzystać program Fl Studio oraz możliwości wtyczki jakie daje DirectWave (wtyczka DirectWave jest komercyjnym pluginem - zatem nie spełnia postawionego przez Ciebie warunku). Umożliwia ona bowiem automatyczne spróbkowanie dowolnego brzmienia pochodzącego z dowolnej wtyczki VST.
Wszystko zatem sprowadzałoby się do umiejętności wykręcenia brzmienia, na którym CI zależy a następnie wykorzystaniu opcji Auto Sampling, po czym konwersja i zapis tak brzmienia. Wszystkie utworzone w czasie konwersji pliki są plikami w formacie *.wav

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena