Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

usunięcie połączenia do master / ominięcie kanału master FL 2013/05/16 13:18 #20445

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
I tak, i nie. Bus (nie Buss) to kanał grupujący, wiadomo że musi otrzymać wysyłkę, jednak jego zadanie jest ściśle określone w przeciwieństwie do innych kombinacji jakie można robić z kanałami Send rozdzielając je na wiele części. To coś jak z tym że każdy kwadrat jest prostokątem ale każdy prostokąt już nie jest kwadratem. Tutaj tak samo, każdy bus jest jakąś tam wysyłką ale nie każda wysyłka musi grupować kilku ścieżek.

Są wtyczki przeznaczone do tego celu np. typu "Bus Compressor" służące do sklejania miksów tych większych jak i mniejszych właśnie na tego typu większych grupach.

Dlatego wracając do podstawowego problemu w tym temacie polecam autorowi pytania ogarnąć na nowo zasady obsługi miksera tak w FL Studio jak i w każdym DAW. Idea tworzenia sobie grup instrumentów które to przechodzą w innego grupy i dopiero wchodzą na kanał master jest nie tylko przydatna ale i czasami niezbędna aby poprawnie powstawiać efekty. Nie można wrzucić jakiegoś efekty na master tak aby tylko wybrane kanały z niego korzystały a inne nie. Takie rzeczy robi się właśnie na grupach.
Za tę wiadomość podziękował(a): terrorhand

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

usunięcie połączenia do master / ominięcie kanału master FL 2013/05/16 15:10 #20446

  • terrorhand
  • terrorhand Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 1
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Mam jeszcze 1 pytanie nie związane z tematem. Jak usunąć pliki .wav, bo ja mam windows7 i jest cały czas preparing to delete ale nie usunie tego chyba nigdy :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

usunięcie połączenia do master / ominięcie kanału master FL 2013/05/16 18:37 #20447

  • dezler
  • dezler Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 18
Rozumie N.E.X. więc wnioskuje z tego co napisałeś że moje rozumowanie idzie w dobrym kierunku a z tym grupowaniem to ja tylko dałem taki jeden przykład
Dzięki bardzo za poświęcony twój czas i za niezwykle rozwinięte wypowiedzi.

A co do pytania autora z tym usunięciem wav. to o czym mowa gdzie ty masz to wav i chcesz je usunąc a nie możesz jakaś szczegółowa wypowiedz by się przydała
Werset, 1991, Rap.

Chcesz Bity ? Napisz, jakoś się dogadamy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Zasilane przez Forum Kunena