Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Konkurs:) 2011/08/29 07:48 #13634

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Witam.
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie taki pomysł,aby z organizować jakiś mini konkurs na łamach naszego forum,dla naszych forumowiczów na jakąś kompozycję.Oceniamy się wzajemnie od jakiegoś czasu,więc możemy też wydaje mi się zrobić to na zasadach konkursu:)Oczywiście bez żadnych nagród,bo raczej o sponsora było by trudno ale dla naszej własnej satysfakcji,bez rywalizacji-ma być czysty fun.
Co o tym sądzicie?
Jeden z forumowiczów przypomniał mi właśnie jeden z moich ulubionych gatunków( chodzi o Mirasa i jego klasyczny kawałek w stylu Laser Dance )moja propozycja jest taka,aby każdy z nas "zrobił" coś w tym stylu i zamieścił na naszym forum:)
Oczywiście każdy może zaproponować coś innego.
Pozdrawiam.

Zamieszczam listę użytkowników chętnych do wzięcia udziału w poniższym konkursie:

N.E.X
Arhemov
Darson
MadDziadPL
Torez
Madzia
Lecter

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia. Powód: Dodanie listy chętnych udziału w konkursie

Odp: Konkurs:) 2011/08/29 13:12 #13635

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Zależy ile czasu chciałbyś na to dać. Chętnie bym się zabawił także dlatego aby nie wyjść z wprawy muzycznej :P. Jednak przez pierwszą połowę września nie będę w stanie w ogóle na spokojnie przysiąść nad czymś takim z racji innych obowiązków i formalności.

Czyli co, lata 80' i 90' ;)?
Za tę wiadomość podziękował(a): MadDziadPL

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Konkurs:) 2011/08/29 13:38 #13636

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Jak wspomniałem wcześniej,konkurs ma być dla zabawy więc nie będziemy przesadzać z czasem realizacji.
Proponuję licząc od 1-go września: 31 dni roboczych,oczywiście brzmienia z lat 80-90 muszą być ;)
Myślę że dobrze by było aby inni forumowicze się wypowiedzieli na ten temat i podsunęli swoje "opcje":)
Ciekaw jestem co na to nasz gospodarz PIETIA; )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Konkurs:) 2011/08/29 13:41 #13637

  • torez
  • torez Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 77
  • Otrzymane podziękowania: 6
widze ze odżyły wspomnienia u Ciebie , z tamtych lat . fajnie że zainspirowany moim projektem , postanowiłeś zaproponować konkurs . tyle że pewnie nie wszyscy lubią taką muzyczke , i ciężko będzie przekonać do tego gatunku akurat ludzi .pomysł z konkursem fajny ,tylko trzeba by pomyśleć to tak ażeby forumowicze którzy akurat tego gatunku nie lubią też mogli wziąć udział w konkursie. pozdro!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Konkurs:) 2011/08/29 13:58 #13639

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Torez,można powiedzieć że wychowałem się na tej muzyce:) i w jakiś sposób wpłynąłeś na mój pomysł związany z mini konkursem-oczywiście Twój kawałek ma z tym cosik wspólnego;)
Zdaję sobie sprawę ,że nie wszyscy "siedzą" w tym temacie ale wydaje mi się,że może to być w jakimś sensie nowe i ciekawe doświadczenie i zarazem wyzwanie dla każdego kto zechce się w to zaangażować.W końcu właśnie min. ten gatunek zapoczątkował rozwój nowych styli w muzyce elektronicznej ,które to dzisiaj rządzą na każdej liście przebojów.(trance,house,electro itp.)
Poczekajmy na odpowiednią grupę chętnych i zaczynajmy;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Konkurs:) 2011/08/29 15:03 #13642

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Ja to traktuję jako muzyczny achievement - niby nic z tego nie wynika, ale można się sprawdzić, dodatkowo satysfakcja z ukończenia jest ;). Trzeba próbować wszechstronności, zamykanie się na jedne brzmienia jest trochę mało rozwojowe. Wchodze w to tylko tak jak wspomniałem od połowy września ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Konkurs:) 2011/08/29 15:28 #13644

  • torez
  • torez Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 77
  • Otrzymane podziękowania: 6
o.k w takim razie poczekajmy na wiecej chętnych forumowiczów do zabawy . im wiecej ludzi tym lepiej . kazdy coś dorzuci od siebie i ogarniemy jakies zasady zabawy . myśle że chetni sie znajdą jak zawsze .pozdro !!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Konkurs:) 2011/08/29 15:33 #13645

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

MadDziadPL napisał: Ciekaw jestem co na to nasz gospodarz PIETIA; )


Na pewno jest to ciekawy pomysł, kwestia realizacji (czytaj od strony technicznej). Na pewno nie obejdzie się bez opracowania regulaminu - nie wiem czy słyszeliście o zawodach organizowanych przez użytkowników forum KVRAudio - a mowa o konkursie, w którym użytkownicy zmierzają się z tworzeniem własnych songów wykorzystujac do tego celu jedną konkretną darmową wtyczkę VST.

Poniżej przytaczam zasady takiego konkursu - liczę na Wasze uwagi dotyczące poniższego "regulaminu"

Konkurs - tworzymy utwory wykorzystując możliwości 1 syntezatora włącznie z perkusją.
Zasady konkursu:
• Utwór może powstać w dowolnym programie host
• Tworzymy w oparciu o wtyczkę dystrybuowaną na licencji freeware (tylko jeden instrument)
• Zezwalamy na korzystanie z wtyczek efektów trzecich producentów (kompresory oraz equalizery) – wtyczki te powinny być również dystrybuowane na licencji freeware (jednakże wykorzystana ilość powinna być minimalna) – nie dotyczy to jednak wtyczek natywnych
• Nie korzystamy z brzmień w postaci próbek (sampli)
• Zezwalamy na próbkowanie brzmień pochodzących z wybranego instrumentu (w przypadku problemów z wydajnością) Do odczytu próbek wykorzystujemy darmowe samplery
• Możliwość korzystania z próbek zarejestrowanych przy pomocy wybranego syntezatora (nie korzystamy z plików SoundFont oraz wtyczek trzecich producentów)
• Dozwolona jest współpraca podczas realizacji projektu
Wszystkie pliki należy uploadować na serwer korzystając z modułu po lewej stronie
• Uploadowane pliki powinny być skonwerterowane do formatu mp3
• Brak ograniczeń, co do długości uploadowanego pliku
• Utworu uploadujemy na serwery SoundCloud (bądź inny wybrany)
• Dla zachowania pewnego standard pliki tytułować w formacie – Artysta – tytuł pliku ( Artysta=Nick z forum)
• Wyrazić chęć swojego uczestnictwa w poniższym wątku podając tytuł zgłoszonego utworu, wszystkie uploadowane pliki bez zgłoszenia będą kasowane.
• Dozwolone są rovery (te znakujemy w następujący sposób: Artist - YourTitle (cover).mp3)
• Dodatkowo zamieścić należy informacje na temat:
o Ilości wykorzystanych instancji wtyczki
o Nazwy użytego hosta
o Nazwy wykorzystanych efektów
• Data ostatecznego zgłoszenia będzie podana
• Zwycięzca wyłaniany będzie na drodze głosowania (sonda)
• Czas głosowania: 14 dni.
• W przypadku, gdy dwóch bądź większa ilość uczestników, którzy uzyska jednakową ilość głosów -
• Głosowanie:
o Nie głosujemy na swój utwór
o Jako osoby uczestniczące w zawodach bierzemy czynny udział w głosowaniu
o Głosować mogą jedynie osoby posiadające powyżej 10 postów na forum

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.
Zasilane przez Forum Kunena