j1000KORG COLLECTION to paczka 6 syntezatorów w postaci programowej:

 • MS-20,
 • Polysix,
 • Mono/Poly,
 • M1,
 • WAVESTATIO,
 • MDE-X

Poznaj również: Tricent Mk III emulację syntezatora marki Korg z 1982 roku od Full Bucket

Historia pakietu sięga roku 2004. Wtedy też Korg podjął się próby odtworzenia brzmień syntezatorów: MS-20 oraz Polysix – brzmień, które pokochało wielu na całym świecie.

Instrumenty nie tylko zostały wiernie odtworzone, ale i wzbogacone o dodatkowe funkcje wynikające z dzisiejszych standardów (większa polifonia, możliwości zapisu własnych brzmień, wysokiej jakości efekty).

 fullbucketmusic_tricentmk3

Wszystkie wtyczki są kompatybilne ze standardami AU oraz VST jak i długo wyczekiwanym formatem AAX, z możliwością wykorzystania w dowolnym środowisku produkcyjnym przez użytkowników komputerów klasy PC oraz MAC.

W ramach wersji 2.0 użytkownik posiada możliwość skalowania interfejsu każdej z 6 wtyczek wtyczki (na sześciu poziomach), jak również dodatkowe brzmienia oraz programy performance.

korgpa4x_germany_tourMija 15 lat od czasu, kiedy firma Korg udostępniła pakiet oprogramowania KORG Legacy Collection, stanowiącego zbiór programowych wersji popularnych syntezatorów producenta.

W roku 2017 Korg uzupełnił pakiet o instrument ARP ODYSSEY, wydając kolekcję pod tytułem Korg Collection.

W roku 2019 pakiet wzbogacono o TRITONA. Ten w wersji Hardware pierwotnie zaprezentowany został w roku 1999. Instrument cieszył się ogromną popularnością. Przez wielu użytkowany jest po dzień dzisiejszy.

Legendy odżyły - czyli repliki syntezatorów wszechczasów

W ramach kolekcji Korg Collection TRITON uzupełniono ją o banki EXB-PCM. Setki tysięcy brzmień Korga Tritona pokochało wielu znanych muzyków. Każde brzmienie z pierwowzoru znajdziemy w wersji programowej. Nie zabrakło brzmień z przełomu wieków. W sumie 4000 barw!

korgpa700_RD_1

 

Źródło: korg.com

j1000Initial Audio zaprezentował polifoniczny syntezator wavetable Sektor, przeznaczony dla użytkowników systemów Windows oraz Mac. Instrument odznacza się intuicyjnym interfejsem użytkownika oraz sporymi możliwościami personalizacji. Ten zbudowany został w ten sposób aby kosztem niewielkiego obciążenia procesora wygenerować brzmienie najwyższej jakości.

A to wszystko za sprawą zaawansowanych możliwości modulacyjnych, których źródeł doszukujemy się w obwiedniach ADSR oraz LFO. Poszczególne parametry kontrolowane przez powyższe źródła modulacji możemy łączyć za pomocą opcji przeciągnij i upuść.

Instrument zaopatrzono w dwa zestawy efektów: (reverb, delay, distortion, chorus, phaser, trance gate, compressor, stereo shaper oraz4-pasmowy korektor). Kolejność zapiętych efektów można zmieniać za pomocą opcji przeciągnij i upuść.

Kluczowe funkcje:

 • 500 gotowych brzmień
 • Ponad 200 próbek wavetable
 • Wbudowany zaawansowany sequencer/Arpeggiator.
 • Możliwość stosowania skórek czy zmiany kolorystyki wtyczki
 • 2 bloki efektów z 9 różnymi FX-ami na pokładzie
 • 2 oscilatory wavetable + sub oscillator
 • Wbudowany odtwarzacz próbek ze wesparciem dla najpopularniejszych formatów
 • Wsparcie dla klawiatur wykorzystujących najnowszy standard MIDI: MPE (Multidimensional Polyphonic Expression)

 

initial_selector

synapseSynapse Audio zaprezentował wtyczkę DUNE 2, (aktualne wydanie oznaczone jest numerem 2.5) wirtualny syntezator działający pod kontrolą systemów: Windows oraz Mac. Akualnie wtyczka dostępna jest w promocyjnej cenie z 40% rabatem.

Wtyczkę zaprojektowano od podstaw, co przekłada się w jakości brzmienia oraz pozwala na uzyskanie znacznie szerszego zakresu brzmień. Za źródło sukcesu odpowiedzialne mają być nowe oscylatory, filtry, efekty oraz obwiednie. Dzięki zastosowaniu 8320 oscylatorów Dune 2 staje się prawdziwym potworem a wykorzystanie maksymalnej ilości oscylatorów prawie że nie możliwe.

 

Synapse Audio DUNE 2

IK Multimedia udostęnił zaktualizowane wydanie wtyczki Syntronik v1.1. W ramach aktualizacji dodano wsparcie dla funkcji, o które zabiegali użytkownicy (aftertouch, możliwość tworzenia łańcucha presetów, poprawki do interfejsu, usprawnienia w zakresie edycji programów multi).

Pobierz za darmo wtyczkę Ik Multimedia Syntronik Free

syntronik-free

robpapenRob Papen zapowiedział, że instrumenty BLUE-II, RAW, Blade, RG oraz Subboombass otrzymają wsparcie dla  formatu NKS (natywny format Native Instruments).

Jest to bardzo dobra wiadomość w szczególności dla wszystkich korzystających ze sterownika sprzętowego Komplete Kontrol.

 

Rob-Papen-NKS

revealsoundSpire VST (v1.1.4) to polifoniczny syntezator opracowany przez, założoną w 2009, firmę Reveal Sound łączący w sobie potężny silnik brzmieniowy z bogatymi możliwościami modulacyjnymi. Elastyczna architektura wtyczki, oraz intuicyjny graficzny interfejs przekładają się na niezrównaną użyteczność. Na pokładzie ponad 650 presetów fabrycznych.

Wymagania: CPU z obsługą instrukcji SSE2 | XP/Vista/7/8 bądź Mac OS X 10.5 lub nowszy, aplikacja typu Host z obsługą formatów: VST2.4 bądź AU.

revealsound spire

[Aktualizacja: 18-05-2016] Reveal Sound udostępnił wtyczkę Spire w wersji v1.1.4.

synapseSynapse Audio ogłosił nowe lepsze ceny na wtyczki Dune oraz Dune 2 w ramach zimowej wyprzedaży 2015

Wtyczki możemy nabyć z następującymi rabatami:

 • DUNE 1: 50% rabatu - $59 (cena poza promocją $119).
 • DUNE 2: 40% rabatu - $99 (cena poza promocją $169).

Synapse Audio DUNE 2