kvrDCKVR Audio właśnie udostępnił wszystkie zgłoszone bezpłatne aplikacje w ramach KVR Developer Challenge 2018, w sumie 24 wtyczki działające pod kontrolą aplikacji DAW np Fl Studio 20 na komputerach klasy PC oraz Mac.

Ci, którzy po raz pierwszy słyszą o KVR Developer Challenge spieszę z informacją, iż są to swego rodzaju zawody organizowane dla deweloperów przez firmę KVR Audio. W ten sposób deweloperzy mogą bezpłatnie promować swoją firmę oraz pracę, a użytkownicy skorzystać z bezpłatnego oprogramowania. W ostatnich latach w ramach DC na rynek trafiło wiele znakomitych wtyczek. Warto tutaj wspomnieć chociażby o Youlean Loudness Meter, Lagrange linii opóźniającej, czy pakiecie Commodore 64 Synthesizer Sessions DELUXE.

Tegoroczna edycja jest siódmą z kolei. Historia pierwszej sięga roku 2006. Niestety ilość zgłoszonych w 2018 wtyczek (24) jest zdecydowanie mniejsza w porównaniu z edycją KVR DC16 (podczas której zgłoszono 32 pluginy).

kvrdc18

Wśród tegorocznych pretendentów do nagrody główniej znajdziemy między innymi:

  • Tesselode (autora wtyczki Mika Micro syntezatora opisywanego przez vsti.pl na początku 2018)

  • Dead Duck Software (firmę znaną z pakietu Dead Duck Software)

  • Ignite Amps (autora odpowiedzialnego za znakomity korektor PTEq-X )

  • Full Bucket Music (producenta syntezatora modularnetgo ModulAir)

Warto również wspomnieć, że wśród nominowanych zlanazło się kilka pozycji z kategorii soundware – tutaj warto wspomnieć o pakiecie: bębnów akustycznych opracowanych przez Drogomira Smolkena (znanego jako Karoryfer).

W bieżącym roku pula nagród wynosi 2900 euro. Zwycięzca będzie miał również okazję bezpłatnie zaprezentować się podczas przyszłorocznych Winter NAMM Show 2019.

Głosować można do 30 września 2018. Zwycięzca zostanie wyłoniony w październiku 2018. Wtyczki można pobierać bez konieczności wcześniejszej rejestracji na forum KVR Audio. Do głosowania uprawnieni są natomiast członkowie społeczności.

W najbliższych dniach na vsti.pl zaprezentujemy najbardziej interesujące pozycje KVR Developer Challenge 2018

Dodatkowe informacje: KVR Developer Challenge 2018