ntracksoftwaren-Track Software zapowiedział natychmiastową dostępność oprogramowania n-Track Studio 7 jak również n-Track dla Mac 2.0. Siódemka prezentowana jest po niemal 4 latach od ostatniego szóstego wydania aplikacji i jednocześnie po 17 latach bytowania programu na rynku.

W n-Track Studio 7 znajdziemy nBridge - moduł umożliwiający wykorzystanie 32-bitowych wtyczek w 64-bitowym środowisku, jak również wbudowany system sandbox, który chroni przed nieoczekiwanymi błędami, które mogłyby doprowadzić do utraty całej pracy użytkownika np na wskutek błędu generowanego przez program trzeci. To trochę jak system wykorzstywany w przeglądarkach internetowych, który otwiera poszczególje zakladki w niezależnych procesach, dzięki czemu w przypadku problemów z daną stroną pozostałe pozostają aktywne

Śiódemka to również odświeżony i przeprojektowany interfejs, komponenty: step sequencera oraz moduł perkusyjny n-Track Drums 2.0, nową paletę brzmień, lepsze wsparcie dla wtyczek.

Ceny i dostępność:

n-Track Studio dostępny jest w dwóch wersjach (standardowej w cenie 49 dolarów oraz X w cenie 89 dolarów). Ta ostatnia posiada bardziej zaawansowane opcje jak chociażby możliwość przestrzennego miksu, synchronizacji z zewnętrznymi sterownikami oraz edycji próbek.

Obecni użytkownicy otrzymują aktualizację w cenie 34 dolarów

ntracksoftware ntrackstudio

[Aktualizacja: 30-04-2013] n-Track Software udostępnił zaktualizowną wersję środowiska n-Track Studio  przeznaczonego dla systemu Windows (wydanie 7.0.2) oraz Mac (wydanie 2.1.12).

Wśród wprowadzonych zmian znalazły się:

  • widok 3D analizatora widma
  • Sonogram - dodatkowy tryb widoku
  • Obniżone zużycie CPU podczas pracy w trybie wielokanałowym
  • Wtyczka efektowa nEfx Phaser
  • wsparcie dla kontrolera Leap (w zakresie pasku transportu)0

[Aktualizacja: 08-11-2013] n-Track Software prezentuje zaktualizowną wersję środowiska n-Track Studio  przeznaczonego dla systemu Windows (wydanie 7.0.3) oraz Mac (wydanie 2.1.13).

[Aktualizacja: 03-05-2014]n-Track Software prezentuje n-Track Studio w wersji v7.1.0 (Windows) oraz wydanie v2.2.0 (Mac)

Poniżej lista zmian:

  • przeprojektowane okno Piano Roll (możliwość edytowania ścieżek MIDI z poziomu pojedyńczego okna Piano Roll)
  • Wsparcie dla plików OMF oraz AAF w zakresie importu oraz eksportu
  • Rozbudowano moduł Drums step sequencera do 24 ścieżek
  • Nowy odtwarzacz plików Soundfont z zestawem barw General MIDI
  • Inne usprawnienia i drobne poprawki

Pełna wersja czasowa oprogramowania n-Track Studio 7 dostępna jest na stronie producenta ntrack.com.