propellerheadPropellerhead Software udostępnił kolejne wydanie swego sztandarowego produktu Reason 9. Dziewiątkę zbudowano na udoskonalonej platformie wzbagaconej o dodatkowe sterowniki, brzmienia oraz narzędzia, o które wielokrotnie prosili użytkownicy, a które powinny zainspirować Cię do pracy.

Reason 9 wprowadza trzy odtwarzacze, które przetwarzają sygnał MIDI w muzykę

  1. Note Echo moduł, z pomocą którego wykreujemy melodyjne dodatkowe pogłosy w postaci danych MIDI
  2. Scales & Chords zamieniający proste melodnie w pełne harmonii ze wsparciem dla automatycznego generowania akordów bez konieczości znajomości teorii muzyki
  3. Dual Arpeggio przetwarzający partie akordowe w arpegia

Dzięki możliwości pracy w trybie Pitch Edit produkcja ścieżek wokalnych stanie się przyjemnością. Opcja Audio to MIDI pozwoli na konwersję wokali do danych MIDI co pozwoli na przeprowadzenie dalszych modyfikacji.

Na pokłdzie Reasona 9 znajdziemy 1000 nowych brzmień. Szereg zmian wprowadzono również do racka (łącznie z możliwością przełączenia się w tryb ciemnej skórki – która nie męczy wzroku zwłaszcza podczas prac nad projektem późną nocą).

Data światowej premiery Reasona 9: 21 czerwiec 2016. Szczegóły dotyczące aktualizacji znajdziemy na stronie: propellerheads.se/freeupgrade.

Ceny:

  • Reason 9 €405 / $449.
  • Reason Essentials 9 €120 / $129.
  • Reason 9 aktualizacja (z dowolnego wydania) €129 / $129.
Propellerhead Reason 8

[Aktualizacja 11-02-2017] Propellerhead udostępnia darmową aktualizację dla swego sztandarowego produktu Reason. Aktualne wydanie oznaczono numerem 9.2.

Źródło: Propellerhead Software