freesamplesProducent sampli – firma SampleScience udostępniła pakiet darmowych brzmień perkusyjnych modułuRoland TR-626. Kolekcję zaatutowano TR-626 HD.

Moglibyście zapytać: Dlaczego mam pobierać kolejną paczkę sampli Roland TR-626? Takie właśnie pytanie sobie postawiłem sobie, kiedy przeczytałem newsa na stronie producenta.

Stary moduł TR-626 nie jest tak bardzo pożądany jak legendarna seria Rolanda TR-808 czy TR-909. Jest to zasadniczo cyfrowa wersja modułu TR-606, stad też odznacza się mniejszym zainteresowaniem niż jej analogowe odpowiedniki jak choćby Linndrum czy Oberheim DX.

Przeczytaj również: Rob Papen - Punch v1.0.4 - maszyna perkusyjna

To, co godne podkreślenia to fakt, że SampleScience przygotował paczkę sampli TR-626 najwyższych lotów. W mojej ocenie jest to na chwilę obecną najlepiej brzmiący pakiet darmowych próbek (skrót HD użyty w nazwie ma swoje mocne podstawy). Producent spróbkował każdy dźwięk i zarejestrował go w trzech różnych rozdzielczościach bitowych (16-bit, 24-bit and 32-bit).

W pakiecie znajdziemy w sumie 90 próbek. Wszystkie pliki są jasno opisane i posortowane w folderach. Wśród brzmień mamy barwy: stopy, werbla, talerzy itp. Całość pobieramy bez opłat ze strony producenta (link poniżej).

 

tr-626-hd-sample-pack

 

Free Download (pobierz sample za darmo)

Po pakiet TR-626 HD udajemy się na stronę SampleScience (Wielkość pobieranego pliku 4 MB)