freesamples Back To School 2021 to zbiór próbek w formacie WAV wyprodukowanych przez firmę Function Loops. W ramach pakietu otrzymujemy zestaw próbek damskiego wokalu oraz 3 zestawy acapella. Z uwagi, że tego typu paczki pojawiają się stosunkowo rzadko warto zainteresować się pakietem.

Pobierz również: French Violin czyli brzmienie francuskich skrzypiec za darmo Sample4Free

Próbk dostępne są w wersji przetworzonej (wzbogacone o efekt pogłosowy) i nieprzetworzonej. Całość podzielono ze względu na tempo (w zakresie 98-140 BPM). W sumie w ramach głównego zestawu próbek otrzymujemy 15 próbek w 24-bitowym formacie WAV.

free-vocals

Pobierz próbki wokalne bezpłatnie - link poniżej

 

freesample Spitfire Audio udostępnił dodatek Bass Guitar, przez co rozszerzył kolekcję LABS.

Jeżeli pakiet LABS nie jest Ci znany, spieszę z informacją, że jest to kolekcja oprogramowania, która współpracuje z bezpłatną wtyczką Spitfire Audio.

Przeczytaj również:Dulcimer bezpłatne rozszerzenie dla instrumentu LABS od Spitfire Audio Sample4Free

 

Pomimo dużej popularności pakietu, można ją łatwo przegapić, z uwagi na fakt, iż oprogramowanie z logo Spitfire Audio jest bardzo drogie.

Tytułowa paczka zawiera 4 presety: Classic Bass amp/DI and Warm Bass amp/DI. LABS Bass Guitar posiada 5 parametrów z możliwością ich edycji. Końcowe brzmienie jest na najwyższym poziomie.

Jeśli nie jesteś zaprawionym basistom LABS Bass Player pomoże w wykreowaniu ciekawych pochodów basu.

 

Aby pozyskać bezpłatną kopię rozszerzenia, przechodzimy na stronę z poniższego linka

freesamplesLoopmasters zapowiedział dostępność kolejnej wersji platformy służącej zarządzaniu próbkami Loopcloud 6.0, działającej pod kontrolą komputerów klasy PC oraz MAC.

Loopcloud w głównym zamyśle ma pomagać producentom w zarządzaniu arsenałem sampli audio oraz pętli. Platforma stanowi ogromne źródło gotowych próbek, pętli czy brzmień (wszystkie skatalogowane). Serwis dodatkowo umożliwia edycję, organizację posiadanego materiału i wiele więcej

Nie jest tajemnicą, że Loopmasters to jeden z największych graczy na rynku sampli. Ilość oferowanych próbek przekracza pojemności naszych dysków.

Ciekawostką jest to, że aplikacja Loopcloud może działać jako wtyczka z poziomu dowolnego DAWa. W przeciągu ostatnich lat sama aplikacja rozwinęła się znacznie stając się jednocześnie wirtualnym instrumentem z bogatymi narzędziami do edycji próbek oraz pełną integracją z aplikacjami nadrzędnymi.

loopcloud

Co nowego w wersji 6.0?

 • Wsparcie dla inteligentnych funkcji, które pomogą użytkownikowi szybciej odnaleźć to czego szuka
 • Zestaw 3 dodatkowych efektów
 • Dodatkowe opcje w ramach eksportu

Ile to wszystko kosztuje?

Koszty miesięcznej subskrypcji zaczynają się od 8 dolarów. Istnieje możliwość przetestowania usługi (30-dniowy okres testowy).

freesamplesFirma Loopcloud udostępniła paczkę Chillwave Vocals stanowiącą zbiór 175 próbek wokalnych w 24-bitowym formacie WAV. Sample zarejestrowano w tempie 150 BPM. Pliki są dystrybuowane na licencji Royalty free. Oferta limitowana czasowo.

Poznaj również: Loopcloud Free 5.0 bezpłatny menadżer sampli firmy Loopmaster

loopcloud

Lista pozostałego bezpłatnego oprogramowania dostępnego po zarejestrowaniu:

 • Chillwave Vocals (oferta wygasła)
 • 1 GB Exclusive Vocal Pack
 • 1 GB Loopcloud Welcome Pack

freesamplesFirma We Sound Effects udostępniła pakiet We Sound Effects Bundle 2020, stanowiący zbiór ponad 20 GB efektów na licencji Royalty Free z możliwością wykorzystania próbek w komercyjnych projektach. Znajdziemy tu bogactwo odgłosów miasta, pomieszczeń, dźwięki ruchu ulicznego, zwierząt, dźwięki z gier itp.

W opracowaniu pakietu brali udział Edible Audio, Federico Soler Fernández, Lukas TVR, Sound Ex Machina, Soundbits i inni.

Poznaj również: GDC Bundle 2018 paczka 30 GB sampli od Sonniss! Sample4Free

Całość podzielono na 2-gigowe paczki co zdecydowanie ułatwi pobieranie plików osobom posiadającym wolniejsze łącze.

99-sound-effects

freesamplesLoopmasters zapowiedział dostępność kolejnej wersji platformy służącej zarządzaniu próbkami Loopcloud 5.0, działającej pod kontrolą komputerów klasy PC oraz MAC.

Loopcloud w głównym zamyśle ma pomagać producentom w zarządzaniu arsenałem sampli audio oraz pętli. Platforma stanowi ogromne źródło gotowych próbek, pętli czy brzmień (wszystkie skatalogowane). Serwis dodatkowo umożliwia edycję, organizację posiadanego materiału i wiele więcej

Co nowego?

 • Odświeżony interfejs zoptymalizowany do pracy w trypie split
 • Dwa nowe instrumenty w postaci wtyczek Loopcloud Drum oraz Loopcloud Play
 • Poprawiony silnik odpowiedzialny za przeglądanie zasobów
 • Możliwość „podglądu” działania efektu w czasie rzeczywistym
 • Możliwość odsłuchu próbek
 • Dodatkowe miejsce na własne próbki w chmurze
 • Zaawansowany edytor pętli
 • Okno podglądu Waveform

loopcloud

Loopcloud Drum oraz Loopcloud Play działają pod kontrolą dowolnej aplikacji typu DAW posiadającej wsparcie dla formatu VST.

freesamplesFirma Muze udostępniła bezpłatny pakiet brzmień basowej gitary: Bass Elements Demo, współpracującej z pełną wersją aplikacji Native Instruments Kontakt. Na bezpłatnym Kontakcie Player podziałać można jedynie przez pierwsze 15 minut.

W sumie 2 GB brzmień stanowiących wycinek z pełnego wydania, co przełożyło się na 144 gotowe presety. Szkoda że produent nie załaczył plików w formacie WAV.

bass-elements

Interfejs wtyczki nie jest spacjalnie intuicyjny, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Chcąc uzyskać dostęp do przeglądarki brzmień należy kliknąć na nazwę “IN Settings” znajdującą się poniżej wskaźników wysterowania.

Z poziomu interfejsu istnieje możliwość zmiksowania dwóch brzmień w jedno. Na pokładzie znalazło się miejsce na arpeggiator oraz dość dobrze wyposażoną sekcję efektów podpartą kompresorem, korektorem oraz efektemi takimi jak: delay, reverb, chorus oraz flanger

Po bezpłatne wydanie Bass Elements Demo odsyłam na stronę producenta (na dole strony znaleźć można sekcję: Free Version). Nie ma konieczności tworzenia konta na stronie.

freesamplesImpact Soundworks udostępnił bezpłatną paczkę brzmień gitary basowej zatytułowanej Shreddage 3 Precision FREE. Ta działa pod kontrolą samplera Native Instruments Kontakt. Całość oparto komercyjną wersję Shreddage 3. W porównaniu do pełnego wydania, bezpłatne okrojono do zakresu dwóch oktaw (zamiast trzech), zmniejszono liczbę artykulacji. Pomimo tych ograniczeń instrument nadal pozostaje użyteczny.

Pobierz również: Neurofunk Vol.2 pakiet 100 sampli HQ od Ghosthack Sample4Free

By cieszyć się bezpłatną kopią Shreddage 3 Precision FREE, należy przejść na stronę producenta (link poniżej) rozpocząć proces zakupowy (kwota zero). Pobranie pliku wymaga pobrania i zainstalowania aplikacji Pulse Downloader. Do poprawnej pracy wymagana jest pełna wersja samplera NI Kontakt. W przypadku korzystania z Kontakt Playera, instrument będzie działał 15 minut na sesję.

shreddage-precision-free style=

freesamplesFirma 99Sounds udostępniła bezpłatne wydanie instrumentu Upright Piano. Ten dostępny jest w formatach VST, VST3, oraz AU i działa pod kontrolą komputerów klasy PC oraz Mac.

Całość oparto na zestawie gotowych próbek zarejestrowanych przez Rudiego Fiasco. Istnieje możliwość pobrania samych próbek. Te dostępne są na stronie producenta w formatach WAV oraz SFZ. Każdą nutę spróbkowano 4-krotnie na sześciu poziomach dynamiki.

Interfejs daje możliwość kontroli obwiedni, zwolnienia klawisza, głośności, efektu tremolo, odcięcia filtra oraz pogłosu. Istrument posiada wbudowaną klawiaturę. Brzmienie nacechowane jest dużym realizmem.

99sounds-upright-piano

Instrument pobieramy z poniższej lokalizacji. Wymagane jest podanie ważnego adresu mailowego.

freesamplesFirma Rast Sound prezentuje bezpłatną paczkę próbek wokalnych: Vocal Morphs II, przeznaczoną dla samplera Native Instruments Kontakt (w paczce znalazły się również pliki WAV). Udostępnione sample stanowią wyselekcjonowane próbki z komercyjnych paczek premium (Mideast Vocals oraz Ceremonial Vocals). Wszystkie sample przygotowano pod szerokie spektrum gatunków muzycznych w tym house oraz techno.

Warto pobrać: Reverb Drum Machines paczka sampli perkusyjnych o wartości 841 Euro

rastsound-vocal-morphs

Producent dostarcza w sumie 6 gotowych presetów w formacie NKI. Interfejs pozwala na swobodną edycję szeregu parametrów (obwiednię głośności, ustawienie filtra, odcięcie cutoff, szerokość panoramy stereo, strojenie, oraz ustawienie czasu portamento). Na pokładzie znalazła się jednostka efektowa (pogłos, linia opóźniająca, chór oraz przester).

Aby móc skorzystać z plików NKI wymagane jest posiadanie pełnego wydania wtyczki NI Kontakt. Wersja Kontakt Player pozwoli na pracę do 15 minut na sesję. Na szczęście w paczce znalazły się pliki w formacie WAV, dzięki czemu możemy skorzystać z dowolnego bezpłatnego samplera dostępnego na rynku.

Aby cieszyć się bezpłatną paczką Vocal Morphs II, odwiedzamy stronę (link poniżej). Wymagane jest podanie ważnego adresu mailowego.

viennaVienna Symphonic Library udostępniła instrument Big Bang Orchestra, który oparto na gotowych próbkach. Do pracy z wtyczką wymagany jest klucz typu USB eLicenser (firmy Arturia bądź Steinberg), aktywujący instalację. Plugin działa jako VST, AU oraz AAX w dowolnym środowisku DAW na komputerach klasy PC.

 

W ramach oferowanej bezpłatnie biblioteki otrzymujemy brzmienia „tutti”, które zarejestrowano z wykorzystaniem kilku mikrofonów. Producent zadbał o zsamplowanie szeregu artykulacji towarzyszących brzmieniu.

Dzięki zastosowaniu wirtualnego miksera użytkownik może zgłośnić niezależnie każdy z mikrofonów.

big-bang-orchestra