Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

CM-EQUA 87 Equalizer VST Plugin za darmo w 184 wydaniu magaz 2012/10/11 20:21 #17716

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
W najnowszym wydaniu magazynu Computer Music znajdziemy darmową kopię equalizera CM-EQUA 87 firmy eaReckon. CM-EQUA 87 jest wtyczką VST z własnym analizatorem widma, limiterem przeznaczoną na komputery PC/Mac (VST/AU). Znajdziemy ją również w cyfrowej wersji magazynu do zakupienia w cenie £2.49 (+podatki) z poziomu sklepu Zinio online shop ..

Oferowany plugin do wersja lite wtyczki PR-EQUA 87 (powyżej foto).

Niestety na chwilę obecną nie mogę napisać niczego na temat ograniczeń wersji CM. Analizując jednak zdjęcie zamieszczone na okładce 184 wydania CM można stwierdzić, iż oferowana wersja Lite umożliwia analizę widma w zakresie 3-pasm (w przeciwieństwie do czterech wersji pełnej).
Źródło: Zinio online shop .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: CM-EQUA 87 Equalizer VST Plugin za darmo w 184 wydaniu magaz 2012/10/11 22:51 #17720

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Przemogłem się i zakupiłem ten numer mimo mojej niechęci do cyfrowych wydań których nie ma na płycie, nie ma w druku i nie można dotknąć ani nic z tych rzeczy. Głównie zachęcił mnie główny temat czyli soundtracki :). Nie ogarnąłem jeszcze tematu w całości, ale nic nowego tutaj raczej nie ma jeżeli ktoś siedzi w temacie. Zobaczę jednak co jest w formie video jako tutoriale. Niestety do cyfrowego wydania nie są dodawane filmy Masterclass więc 2h video z wizytą w studiu gościa od ścieżki dźwiękowej do Need For Speed przepada...

... Jednak jak na niecałe 17 zł nie można narzekać :). Papierowe wydanie kosztuje ponad 7 funtów co daje już 30zł, plus przesyłka, plus podatek, plus inne takie, że w empiku kosztuje 60zł, a wszystko to samo poza tym nieszczęsnym video. Z jednej strony jestem aż zszokowany jak nasze EiS jest identyczne nie tylko w materiałach ale i wyglądzie. Od okładek i tłumaczonych tekstów po nawet układ stron i stopkę EIS gdzie tutaj jest CM na końcu każdego tekstu. Porównując jest tutaj niemal 100 stron poradników, recenzje sprzętu praktycznie nie istnieją, są krótkie opisy oprogramowania, generalnie sam czysty stuff o produkcji i tematach z tym związanych. No ale nie o tym chciałem.

Zino trochę kłopotliwe, bo ani pobrać nie można jako PDF ani nic, wszystko zabezpieczone i nawet w pobieranej aplikacji czyta się online. Można niby pobrać offline do specjalnej aplikacji Zino ale wiadomo jak to jest. Materiały z płyty są jednak dostarczane przez samo wydawnictwo od CM. Po rejestracji konta na specjalnej stronie i podaniu kluczy odpowiedzi z danego wydania dostaje się dostęp do plików. Posegregowane pliki są następująco: Pełna wersja -> Sample z danego numeru -> Pliki Tutoriali -> Tutorial Video -> CM Studio PC/MAC/Linux (starsze wtyczki). Pobiera się w osobnych plikach spakowanych. Generalnie ciekawa sprawa.

Na maila jest wysyłany dowód zakupu, jest też rachunek z PayPal, materiał można nagrać na płytę co sami proponują i sobie zarchiwizować, w kopertę włożyć fakturę i bez problemu można sobie trzymać na przyszłość sample i programy, co też zrobię. Na stronie pisze, że sample są także do komercyjnego użytku więc zawsze warto ten rachunek gdzieś mieć żeby nie było ;).

Wracając do głównej pełnej wersji - ograniczenie to ilość pasm. Jest filtr LF półkowy, filtr środkowy MF do podbijania i wycinania oraz HF też półkowy. Do tego limiter, wcześniej sekcja CUT do wycinania dolnych Hz, analizator i jeszcze na dokładkę "podpowiedzi" w formie graficznej jak obrobić dany instrument, kolorują się takie "hot spoty", fajny bajer ;).

Na końcu pisze, że w następnym numerze jako pełna wersja znajdzie się ten nowy instrument od Roba Papena symulujący strunowe brzmienie, ten co był w magazynie Beat tylko teraz w wersji CM.

Za tę wiadomość podziękował(a): Pietia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena