Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Miekki Kick 2010/03/10 08:09 #7633

  • Spiro
  • Spiro Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 45
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, w jaki sposób przygotwać stope by brzmialo miekko i bardziej sprężyście, załóżmy ze chce obrobić czystą stopę z TR-909. Czy znacie jakies ciekawe wtyczki, efekty by móc uzyskać przyjemniejszy i pelniejszy dzwięk stopy ? Lepiej obrabiać sample czy poszukać stopy w jakims samplerze?
Music sounds better with...me ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Miekki Kick 2010/03/10 11:03 #7635

  • 1nf3ct3d
  • 1nf3ct3d Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 97
  • Otrzymane podziękowania: 0
witam miekki kick mozesz uzyskac poprzez przesuniecie miejsca startu odtwarzania niewiele do przodu . obejrzyj ten tutorial od airbase www.youtube.com/user/AirbaseOfficial?ble...1#p/u/31/siKk6QYY5uA oraz przesunac atack do przodu . jest to tutorial zrobiony na abletonie ale jesli jestes kumaty to zastosujesz to w fl studio.Polecam tobie osoboscie wtyczke directwave ktora masz w swoim flu studio

na kick daj odrobinke reverba oraz pobaw sie equalizerami. ciekawym rozwiazaniem jest odpalenie dwoch equalizerow ktory kazdy jest ustawiony inaczej pierwszy obcina dol i gore a drugi to juz twoja inwencja tworcza zuwazylem w wielu tutorialach ze takie rozwiazania sa dosc czesto praktykowane



dodam ze nie kazdy kick nadaje sie do zastosowania jako miekki czesto po wyborze odpowieniego kicka z sampla dogrywasz bass line i razemkiedy je odpalisz wogle nie brzmia tak jak chciales po zmianie kicka jest o wiele lepiej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Miekki Kick 2010/08/12 16:06 #9113

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
A może po prostu zamiast obrabiać próbki skorzystać z odpowiedniej wtyczki generującej brzmienia stopy, i z poziomu interface pluginu dokonać odpowiedniej obróbki:



Pobierz wtyczkę TR-909 (emulacja maszyny perkusyjnej Roland 909)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Miekki Kick 2010/08/15 15:12 #9135

  • gruelski
  • gruelski Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
mam pytanie odnośnie tej wtyczki , pobrałem ją i nie wiem jak uruchomic. znaczy się wrzuciłem ją do folderu VST i uruchomiłem w fl studio tak jak się dodaje nowe wtyczki.
a ta wtyczka ukazała się w kilku kawałkach nie jako jedna wtyczka i występuje ten błąd.

poradz coś
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Miekki Kick 2010/08/22 09:46 #9223

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Faktycznie, występują jakieś problemy z tą wtyczką (sygnalizacja o niemożności otworzenia dwóch plików: r909rd.wav oraz r909cr.wav, na pewno pod Windows 7. Dodatkowo GUI wtyczki wczytuje się tylko w małym kawałku. Może ktoś zweryfikuje czy powyższy komunikat pojawia się pod Windows xp?

Sprawdziłem czy przypadkiem pliki, na które powołuje się komunikat błędu nie są uszkodzone - okazało się że te można odtworzyć bez żadnego problemu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

O:Miekki Kick 2010/08/22 12:48 #9227

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Pod XP też nie działa - to kwestia dostępu do plików. Nie ogarniam dlaczego autor nie zamieścił tych próbek audio razem tylko ścieżkę dostępową umieścił w folderze SynthEdita jakby on był niezbędny do odpalenia tej wtyczki. Pierwszy raz coś takiego widzę.

Zobaczcie na ścieżkę do pliku podczas wywalania błędu. Nie ma tam C:\Program Files\SynthEdit tylko C:\Programme\SynthEdit. Wtyczka jest skopana, autor nie zamieścił próbek w dll jako całość i ścieżka odnosi się do próbek które miał on na swoim dysku w wyżej wymienionej ścieżce. Jedyne rozwiązanie to zrobić taki folder i wgrać wszystko tak jak pisze podczas błędu, jeżeli ktoś posiada te próbki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

O:Miekki Kick 2010/08/22 13:53 #9234

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
N.E.X. napisał:

Jedyne rozwiązanie to zrobić taki folder i wgrać wszystko tak jak pisze podczas błędu, jeżeli ktoś posiada te próbki.


Faktycznie, takie rozwiązanie powoduje, że nie mamy do czynienia z komunikatem błędu, jednakże wtyczka wciąż nie działa poprawnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Miekki Kick 2010/08/22 14:53 #9236

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Dodam, że wtyczka wczytuje się w całości po moim XP, jedynie występuje problem niedziałających sampli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena