Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Hardcore'owe brzmienia elektroniczne! 2012/01/28 18:18 #15073

  • Sickhead
  • Sickhead Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam! Poszukuję VSTi, dzięki którym będę miał fundament do tworzenia mocnych, ciężkich elektronicznych brzmień. Muzyka jaką tworzę to agresywny hardcore'owy death rap.

Może bardziej sprecyzuję co mam na myśli pisząc ciężkie elektroniczne brzmienie - chodzi mi o DubStepowe "woob, woob", czy mroczne i brutalne przesterowane synthy, dzięki którym poukładam sobie część melodyczną utworu.

Chciałbym także, abyście polecili najlepszą alternatywę dla wtyczki Guitar Rig. Brzmienie w Guitar Rigu denerwuje mnie swoim pseudo realizmem, co w połączeniu z Kontaktem i Shreddage Guitar nie daje zbyt fajnego efektu, te wszystkie dźwięku uboczne symulujące piec gitarowy bardzo mnie wkurzają, a co najgorsze nie da się z nimi nic konkretnego zrobić. Kiedyś używałem jakiegoś dobrego wirtualnego wzmacniacza gitarowego, ale zupełnie wypadło mi z głowy jak się nazywał

Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Hardcore'owe brzmienia elektroniczne! 2012/01/28 18:55 #15074

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Guitar Rig jest dobry ale tylko z prawdziwą gitarą, samplowane nie będą brzmieć zbyt dobrze, szczególnie te z Kontaktu które są już obrobione.

Co do syntezatora to takie brzmienia wykręcisz na wielu narzędziach, nawet darmowych, znając temat i używając odpowiednich efektów jak bitcrusher czy distortion, ale jeżeli pytasz o takie rzeczy to domyślam się, że chodzi o prostotę wykręcania brzmienia jednym narzędziem. Najlepiej nadaje się do tego NI Massive, który można nabyć osobno albo w komplecie w NI Komplete 8. Wspominasz o nich powyżej więc pewnie wiesz o jakie narzędzie chodzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena