Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wokal 2011/04/02 21:17 #11806

  • Piotor
  • Piotor Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ostatnio was męczę. xD
Chodzi mi tym tazem o wtyczkę potrafiącą wyizolować wokal. Na VSTI.PL są takie w musicTools. Ale nie działają mi. Tak się napaliłem na GLS a tu nawet mi go nie czyta po wklejeniu w VST. ;/
Znacie jakieś alternatywne (najlepiej choć niekoniecznie) darmowe wtyczki tego typu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wokal 2011/04/02 21:44 #11807

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Kolego, ten temat był przerabiany już wielokrotnie. Jest to fizycznie NIEMOŻLIWE.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wokal 2011/04/02 22:52 #11808

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Nie da się wyciąć wokalu, tak jak pisze Psysutra jest to niemożliwe, uczą o tym na fizyce nawet. Zmiksowany sygnał w jednej fali nie może zostać magicznie rozdzielony z powrotem na poszczególne partie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wokal 2011/04/02 23:57 #11809

  • tomkac1991
  • tomkac1991 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 26
  • Otrzymane podziękowania: 0
Warto przeczytać :)

sndlab.com/#I3A6ODE7YzozNDtvMTo7bzI6


pzds~!
Saturday come slow...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wokal 2011/04/03 01:51 #11810

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Tak, interferencja jest oczywistym faktem fizycznym z którego można skorzystać, ale do tego trzeba mieć oryginalną a capellę (z taką samą kompresją i efektami jak w nagraniu aby uzyskać dobry efekt) lub oryginalny identyczny instrumental. Sytuacja prawie niemożliwa ;). Jedyne czego można spróbować to cięcia poszczególnych fragmentów (dzisiaj dużo osób robi na zasadzie kopiuj wklej) i dopasowania idealnie do fragmentów z wokalem, a potem odwracania przebiegu. Jednak nie widzę sensu takich zabiegów, wszelakie remixy z takimi wokalami brzmią po prostu okropnie, bo wokal zostaje "wydobyty) z kompresją, która pompuje inaczej, a w dodatku często pojawia się metaliczny przydźwięk jak przy zbyt ostrym odszumianiu (też to polega na tym samym co powyżej)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

O:Wokal 2011/04/03 23:58 #11818

  • Piotor
  • Piotor Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
www.vsti.pl/component/option,com_docman/...w/gid,55/Itemid,200/

O co chodzi w tym GLS?
Jaki to daje efekt w rezultacie?
No mnie na fizyce nie uczono. xD Z chemii jestem jeszcze dobry ale z fizyki raczej średni...
Ja potrzebuję Natalia Kills - Mirrors. Chciał bym poyczyć się mixowania akurat na tym jawałku bo mam fajny pomysł. Jednak acapelli (dobrej) mi brakuje. Po za tymi amatorskimi z YT.
Słyszałem remixy oparte na acapelli na YT. Jednak nie wiem skąd one :) Nie ma chyba oryginalnej płyty z acapellą. (przynajmniej u mnie w mieście nie ma takiego sklepu) :(
Chyba, że znacie jakieś inne fajne nutki.
Dzięki za naukę :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wokal 2011/04/04 00:33 #11819

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Ta wtyczka znowu działa na innej zasadzie - eliminuje sygnał środkowy (Mid) w jakimś tam określonym przedziale pasma i zostawia tylko sygnał różnicowy (Side). Sposób raczej do kitu :). Nie siłuj się, nie wyciągniesz dobrego wokalu. Znajdź kogoś kto to zaśpiewa albo poszukaj oficjalnym remix packów. Często bywa tak, że takie remix packi zostają "wykradzione" i opublikowane nie wiadomo skąd ;).

Kilka słów o tej metodzie:

Gdybyś miał to zrobić ręcznie to wyglądałoby to w następujący sposób. Dzielisz kawałek stereo na dwa kanały mono L i R po czym odwracasz jeden dowolny kanał przez co takie same fale znoszą się wzajemnie i pozostają tylko te różne czyli uzyskujesz sygnał różnicowy Side eliminując jednocześnie środek ;).

Można iść dalej i nałożyć ten uzyskany side na oryginalny materiał, odwrócić dowolną ścieżkę i uzyskasz sygnał środkowy czyli coś a'la mono :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wokal 2011/04/04 23:33 #11829

  • Piotor
  • Piotor Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
Poszukam remix paxków xD
Ale dzięki za radę. Przyda się.
Znasz jakieś wtyczki (najlepiej darmowe) po za serwisem?
Ja próbowałem z jednymi w wersji triala ale coś nie odpalały mi ;/ Nie wiem czy to przez tą Vistę...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena